Krypto Agregátor #1: rychlý přehled zajímavostí ze světa kryptoměn

Psaly se časy krypto léta 2023.  „Degening“ kryptoversa pokračuje rapidním tempem. DEX tokeny jsou čím dál tím retardovanější. Risk management účastníků v tandemu spolu s likviditou čím dál menší. Zatímco se Bitcoin potácí na smrtelné hranici okolo 26,000 USD, on-chain scéna vesele pumpuje a degeni proměňují sami sebe v shitcoiny na Friend.Techu. Co se to vlastně děje?

Pojďme si v rychlosti shrnout vše od cenové akce až velmi krypto nativní zajímavosti.

Přehled analýzy BTC a ETH/BTC

Eric Krown je naprostý OG mezi BTC analytiky a jeho cenovou alfu nelze podceňovat. Jaké jsou výhledy na momentální propad totálně masakrující všechny degeny operující na páku?

„Historicky vždy, kdy se BTC po odrazu ze dna cyklu propadlo zpátky do Gaussian kanálu, bylo následně otestováno dno kanálu (momentálně okolo 21,000 USD). Tento target je vesměs tím nejhlubším cílem a neočekávám, že by se během tohoto propadu BTC propadlo níže.

„Pokud BTC uzavře týdenní svíčku pod úrovní 25,900, lze očekávat mnohem hlubší propad, směrem k 22-21K USD.“

Toto vyvození dává smysl i s propadem do Gaussian kanálu a vzorcem Double Top od analytika Rekt Capital.

POZOR - Pokud se však BTC začne dařit uzavírat nad 26,000 USD, měli bychom se mít na pozoru a začít přemýšlet nad touto cenovou akcí jakožto pastí na medvědi.

Shrnutí cenové akce a pohled do budoucna od @CredibleCrypto

Stabilita Bitcoinu: Bitcoin si udržel své lokální minimum, zatímco Ethereum ne, což je skutečnost, kterou lze považovat za velmi významnou při předpovídání budoucího výkonu.

Překonání očekávání: Předpokládá se, že Bitcoin překoná Ethereum a většinu ostatních alternativních kryptoměn (alts) v nadcházejících měsících, směřující k novým historickým maximům.

Odkaz na minulé vzorce: Podobný vzor byl pozorován již v roce 2020, což vedlo k růstu z $10k na $60k u Bitcoinu, čímž posílil současnou analýzu.

Žádná změna v býčí struktuře: Navzdory nedávným pohybům nad hranicí $25k na grafu $BTC se nezmění býčí tržní struktura ve vyšším časovém rámci (HTF).

Nedávná konsolidace: Trh zažil měsíční konsolidaci, která skončila velkou likvidační událostí, čímž položila základy pro další fázi vývoje trhu.

DXY dno? Makro doom se vrací

Tedtalksmacro je makro analytik, který byl díky správné analýze např. kvantitativního uvolňování v Číně bullish na krypto trh již od samého počátku roku 2023, tedy během doby, kdy na sociálních médiích stále vládly doom posty a cenové cíle analytiků se pohybovaly okolo 12,000 USD.

Nyní zde máme varování – DXY dno je možná blízko. Bude odraz souviset s potvrzením předchozí analýzy?

Dlouhodobý výnos? Sázka na Ethereum dává historicky větší smysl

@Noahseidman a.k.a Captain Rational právě na téma ETH vs BTC přednáší jen tak mimochodem dobrou pointu: pokud jste ETH býci, potom jste možná dlouhodobě na správném místě (obzvláště díky novinkám o SEC schvalujícím Ethereum ETF).

Tak jako tak, pokud dlouhodobě přežije BTC i ETH, potom je výhled na procentuální zisk v ETH pozici docela jasně smysluplnější už jen z toho důvodu, že je tržní valuace Etherea menší. Pamatujme na to, že cyklus od cyklu se procentuální výnosy BTC bull runů zmenšují v tandemu se zvyšujícím market capem.

Teze pro SocialFi: budou krypto sociální média hlavní vlnou tohoto cyklu?

Patrick / Dynamo DeFi vysvětluje býčí tezi pro SocialFi v souvislosti s momentální mánií okolo Friend.Tech. Pojďme si shrnout, o čem je celý hype:

  • Růst ekonomiky tvůrců:

Během posledního desetiletí se ekonomika tvůrců online obsahu vyvinula v obrovský průmysl, s nabídkami dosahujícími až 1 miliardy dolarů pro kanály jako Mr. Beast's.

  • Posun hodnoty k tvůrcům:

Podle Chamatha v podcastu Lex Fridman třetí éra (Web3) sociálních médií spočívá v hodnotě připisované tvůrcům obsahu, v kontrastu s předchozími érami, kde hodnotu zachytily platformy a aplikace.

  • Nedostatek zachycení hodnoty pro tvůrce:

Tvůrcům se nedařilo plně zachytit svou hodnotu, ačkoli některé metody se pokusily tuto problematiku řešit, jako například Patreon a další aplikace.

  • Řešení @friendtech:

umožňuje fanouškům vytvářet podíly, které reprezentují přístup k tvůrcům, a buduje trh, který prospívá jak tvůrcům, tak fanouškům.

  • Primitivní SocialFi:

Tento nový koncept spojuje ekonomiku tvůrců s kryptoměnami, kde tvůrci dostávají 5% poplatek z obchodování s jejich "podíly."

  • Návrhy hodnot kryptoměn:

Krypto sjednocuje pobídky mezi tvůrci a fanoušky a umožňuje časným účastníkům výrazně těžit, což je názorně ukázáno na hrách Play-to-Earn.

  • Škálovatelný příjem pro tvůrce:

Tento nový model pomáhá tvůrcům vydělávat škálovatelný příjem, odměňuje věrné fanoušky a představuje potenciálně miliony kryptoměn.

Ve zkratce: mazejte na Friend.Tech

Friend.Tech dost možná první virální krypto-finanční sociální platformou. Evoluce je evoluce. Nejdříve jsme se shitcoiny obchodovali, nyní se shitcoiny stáváme.

Vypadá to, že spekulovat na růstu influencerů pomocí nákupu jejich podílů čili tokenů, je vysoce návykové. Stejně jako snaha o získání dost možná masivního airdropu.

Navíc, statisticky je Friend.Tech ve fázi rapidní růstu:

Pokud se chcete přidat na Friend.Tech, můžete využít některý z těchto přístupových kódů:

  • Ft-vmg8c546
  • Ft-eicij3j3
  • Ft-dukphojf

Pamatujte: Žádné nové stablecoiny, žádný nový bull-market

Tedy alespoň ne v tom pravém slova smyslu - to co se odehrává nyní, je naprostá on-chain mánie způsobená nedostatkem likvidity. Nicméně, co znamená nedostatek likvidity? Rapidně zvýšenou volatilitu...

Ultimátní seznam DeFi primitivů – vyznej se v narativech tohoto cyklu

DeFi sektor v rychlém shrnutí, doporučujeme se zorientovat!

Finančnictví s NFT jako kolaterálem prochází evolucí

NFT trh je mrtvý, ať žije NFTfi!

$PRTC (Protectorate Protocol)

Na toto téma perfektně navazuje Protectorate Protocol, o kterém se dozvíte více minulém článku.

 

Lybra Finance: výdělky dosahují 3 milionů USD

$LBR si na medvědí trh nevede špatně. Pokud chcete vědět více, mrkněte na rozhovor s Blocmates:

NFT pohyby: Milady opět nad 4 ETH

Milady naprosto dominují NFT scénu a i přesto, že je momentálně NFT trh v krušné fázi medvěda, Remilia ekosystém je uprostřed virálního vzestupu.

Trh se nyní zaměřuje i na Remilio, Schizoposters a Pixelady

Totální Remilia dominace NFT trhu je očividně takřka nevyhnutelná. Nejkvalitnější Milady meta kolekce jsou kromě Remilios Schizoposters a Pixelady: účastníci NFT trhu usuzují, že dle grafů se čas na akumulaci očividně chýlí ke konci.

76x pomocí stablecoin pojistky na Y2K? Ano

Y2K je dosavadně prvotřídním lze říci pojistným a spekulačním nástrojem v případě, že držíte větší množství daných stablecoinů a chcete mít hedge + šanci na výdělek.

Díky FRAX stablecoin depegu byl spuštěn takzvaný Earthquake event, který daným účastníkům protokolu poskytl 76násobný obrat.

OpBNB: nový L2 hype?

Zajímavé vlákno od @izu_crypto ohledně OpBNB. Co myslíte, odhodlá se i tady CZ napumpovat ze pár projektů? Dobře víme, že o své teritorium se CZ umí starat výborně:

Kvalitní vysvětlení Good Entry

Ochrana před svíčkami ve stylu Darth Maula? Sign me up. (více o Good Entry a možném airdropu v našem minulém článku

Waymont wallet: konec hacků a vysávání peněženek?

Z Waymont produktu se dost možná rýsuje perfektní řešení pro ty, kteří v kryptu drží větší objem peněz. Sledujeme kdy se zpřístupní všem.

 

 

 

 

4/5 - (2 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.