Do Kwon vydán zpátky do Jižní Koreje

Soud v Černé Hoře schválil vydání Do Kwona do Jižní Koreje a USA. Konečné rozhodnutí o tom, která země má přednost nyní připadá ministrovi spravedlnosti Černé Hory.

Vrchní soud v Podgorici, hlavním městě Černé Hory, schválil vydání spoluzakladatele Terraform Labs Do Kwona na základě žádostí z Jižní Koreje a Spojených států.

O vydání je požádáno kvůli obviněním z finančních trestných činů v obou zemích, uvedl soud v pátek. Kwon s vydáním do Jižní Koreje souhlasil, nyní se však stále čeká na konečné rozhodnutí ministra spravedlnosti Černé Hory o tom, která země má přednost pro vydání,.

Pokud bude ministr souhlasit, Kwon bude vydán po odpykání čtyřměsíčního trestu odnětí svobody v Černé Hoře za padělání dokumentů.

Kwon byl původně zatčen v Černé Hoře v březnu letošního roku v moment, kdy byl obviněn z použití falešného pasu z účelem pokusu opustit zemi. V květnu, po zaplacení kauce ve výši 436 000 dolarů byl Kwon propuštěn z vězení na svobodu do času soudního řízení. Následně v červnu soud v Černé Hoře odsoudil Kwona k čtyřměsíčnímu trestu odnětí svobody poté, co byl shledán vinným z padělání dokumentů. Kwon se proti rozhodnutí soudu odvolal, odvolání bylo zamítnuto a na začátku tohoto měsíce byl konečně odsouzen k čtyřměsíčnímu trestu vězení.

Kwon byl středem světového zájmu v září 2022, když údajně mezinárodní policejní organizace Interpol vydala takzvané červené upozornění vyplývající z květnového kolapsu dvou tokenů, které vytvořil — TerraUSD a Luna — které v několika dnech vymazaly investorům přibližně 40 miliard dolarů.

V dubnu tohoto roku byl druhý spoluzakladatel Terraform Labs, Daniel Shin, v Jižní Koreji obviněn z porušení zákonů o kapitálových trzích, což vedlo k zamrazení majetku v hodnotě 185 milionů dolarů. Shin však jakékoli zapojení do kolapsu Terra popřel a tvrdí, že společnost opustil  již dva roky před incidentem.

Jak to vidíte vy? Myslíte, že si Do Kwon za selhání DeFi protokolu Luna zaslouží vězení?
5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.