BITFINEX
Naše hodnocení: 85%
Jazyk
Angličtina
Poplatky (maker/taker)
0.1% / 0.2%
Min. vklad
60 $
KYC
Ano

BITFINEX: RECENZE, ZKUŠENOSTI A NÁVOD

Bitfinex je jednou z nejoblíbenějších a rovněž nejpoužívanějších centralizovaných krypto burz. Burza Bitfinex sídlící v Hong Kongu funguje od roku 2012 a nyní je globálně adoptovanou platformou. Zároveň se jedná o entitu, která je úzce napojena na stablecoin Tether. Pojďme se podívat na burzu Bitfinex detailně a zblízka.

Úvod do burzy Bitfinex

Bitfinex je obrovskou a globálně dlouhodobě používanou burzou. Bitfinex na scéně kryptoměn působí již dlouhá léta, konkrétně od roku 2012. Za tuto dobu si burza vysloužila spousty věrných a aktivních uživatelů, kteří zde s oblibou využívají mnoho dostupných funkcí.

Bitfinex uživatelům nabízí:

 • Obchodování s kryptoměnami
 • Maržové obchodování
 • Obchodování s deriváty
 • Papírové obchodování
 • Opce
 • OTC

Jelikož Bitfinex nabízí repertoár funkcí, které využijí jak začátečníci, tak pokročilí obchodníci, pro mnohé se jedná o primární zastávku, na které možné vykonávat kompletní management svého portfolia a obchodů.

Na veškeré funkce Bitfinexu, výhody i nevýhody burzy a to, jak platformu správně a bezpečně používat, se tady podíváme pěkně zblízka.

Recenze burzy Bitfinex

Nyní je čas si na Bitfinex pořádně posvítit. Vyplatí se Bitfinex používat i přes rizika, která ostatně vždy patří ke všem centralizovaným burzám?

Hned ze startu lze pozorovat, že si Bitfinex vede pěkně v celkovém hodnocení uživatelů. I přes možná rizika je burza od hacku (viz. níže) roku 2016 spolehlivá a ani během hacku zde nikdo nepřišel o finance.

Výhodou Bitfinexu je hluboká likvidita párů. Burza zároveň nabízí dostatečné množství kryptoměn. Uživatelé si mohou k obchodování vybrat z více než 170 krypto aktiv.

Mezi nejoblíbenější kryptoměny uživatelů Bitfinexu patří:

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • Ripple
 • Solana
 • Tether
 • A další

Obchodování na platformě Bitfinex

Jedním z důvodů, proč je burza Bitfinex natolik oblíbenou destinací krypto traderů, je uživatelsky přívětivé rozhraní, které je plné různorodých funkcí vhodných pro pokročilé obchodníky. Zároveň se však v hlavním rozhraní platformy vyznají i nováčci.

Plusy a mínusy burzy Bitfinex

Plusy:

Nízké obchodní poplatky: Bitfinex je z pohledu poplatků výhodnou volbou burzy (0-2 %)

Možnost papírového obchodování: nováčci mají možnost vytvořit tréninkové obchody a obchodovat “na papíře“ bez nutnosti vkladu

Obchodování na marži, deriváty a pokročilé funkce: Bitfinex je burzou vhodnou pro začátečníky, ale pyšní se i velmi pokročilými funkcemi jako jsou například deriváty, které ocení zkušení obchodníci

Mínusy:

Špinavá historie a problémy s regulátory: Burza Bitfinex v minulost čelila pokutám ze strany regulátorů vydaným za konání zakázaných praktik

Pochybný vztah Bitfinex-Tether: obě entity, tedy Bitfinex i Tether byly historicky pod hledáčkem kvůli podezřelým transakcím. Po pádu FTX, která byla napojená na FTT token, se tento fakt mnoha uživatelům nelíbí.

Je Bitfinex bezpečná burza?

Dle Bitfinexu je zabezpečení burzy samozřejmě dostačující, ne-li perfektní: burza poukazuje na poměr 99.5 % kryptoměn, které se údajně nachází v chladných peněženkách, přičemž zbylých půl procent kryptoměn je aktivně využíváno na burze tak, aby se zde nacházela dostačující likvidita.

Nicméně, Bitfinex je stále centralizovanou burzou a stejně jako v nemilém případě krachu burzy FTX se zde vždy vyskytuje určité riziko, ostatně jako při používání jakékoli jiné centralizované služby pro vaše kryptoměny. Jediný možný bod selhání je rizikem zkrátka neustále.

VAROVÁNÍ: Bitfinex burza v minulosti čelila tlaku a pokutám ze strany regulátorů. Navíc, roku 2016 došlo k útoku hackerů na burzu, během kterého bylo odcizeno 119, 756 BTC o tehdejší hodnotě 72 milionů dolarů. Zároveň si je třeba uvědomit, že centralizované burzy nelze v žádném případě považovat za bezpečné. Nejedná se o peněženky a vždy zde hrozí absolutní ztráta všech aktiv (viz. FTX, Mt.Gox).

Zabezpečení uživatelského účtu

Co se samotného účtu týče, burza Bitfinex nabízí vesměs standartní nabídku zabezpečení, podobnou jakékoli jiné seriózní krypto burze.

Pro zabezpečení vašeho účtu zde máte možnost využít například:

 • Google Authenticator
 • Twilio
 • Bezpečnostní klíče třetích stran (FIDO U2F)
 • SMS + Email notifikace
 • Sledování podezřelých IP adres při pokusu o přihlášení
 • PGP šifrování emailové komunikace

Nicméně, burza Bitfinex, jak je zmíněno výše, byla v minulosti obětí poměrně obsáhlého hacku. O hacku burzy Bitfinex si řekneme více v následující části.

Bitfinex Hack

Bitfinex hack byl nemilou událostí, která reputaci burzy pochopitelně značně poškodila. Nicméně, je třeba zmínit, že při tomto hacku žádný z uživatelů burzy o finance nepřišel a rovněž je fakt, že se od té doby na Bitfinexu nic podobného nepřihodilo.

Tak jako tak se však jednalo o druhou největší krádež kryptoměn, hned po známém kolapsu burzy Mt.Gox během roku 2013.

K hacku Bitfinexu došlo konkrétně kvůli kompromitované multisig adrese, spoluvlastněné Bitfinexem a službou BitGo. Ve výsledku došlo ke ztrátě 199.756 BTC. V dnešní době by se jednalo o hodnotu okolo 2,5 miliard USD.

Více velmi detailních informací o tomto hacku naleznete v článku „Jak zmizely bitcoiny z Bitfinexu: spekulace a fakta“

Poplatky na burze Bitfinex

Poplatky na Bitfinexu jsou považovány za jednu z největších předností této krypto platformy.

Ostatně, díky nim se na burze nachází hluboká likvidita a vysoký počet movitých obchodníků a entit, takříkajíc velryb.

Většinu obchodů zde můžete provádět za poplatku 0.1% maker fee a 0.2% taker fee.

Co je to Maker Fee?

Maker Fee je poplatek za vytvoření příkazu, ať už se jedná o limit příkaz k nákupu, či prodeji.

Například, pokud chcete nakoupit Ethereum (ETH) a myslíte si, že se cena zanedlouho dostane níže, můžete na vámi předem zvolenou cenou nastavit příkaz, který se následně zapíše do knihy příkazů a pochopitelkně vyplní, jakmile se sem cena dostane a burza nalezne někoho, kdo je za vámi zvolenou cenu ochoten ETH prodat.

Co je to Taker Fee?

Taker Fee je poplatek za vytvoření market příkazu k nákupu či prodeji. Market funkce je obchodem, během kterého dojde k okamžitému vyplnění momentálních nabídek či poptávek v knize příkazů.

Například, máte v plánu nakoupit ETH za cenu 1,400 USD. V knize vidíte, že je k dostání 0.5 ETH za 1,405 USD a dalších 0.5 za 1410-1415. Rozhodntete se, že se vám tyto ceny zamlouvají a zvolíte “market buy“. Váš Taker příkaz bude okamžitě vyplněn a vy v tomto případě zaplatíte 0.2% z celkové výše obchodu.

Slevy poplatků na burze Bitfinex

Ve výsledku však záleží také na objemu vašich obchodů. Pochopitelně, o čím větší obchod se jedná, o to vyšší míru slevy vám Bitfinex poskytne.

Plusy
 • Nízké obchodní poplatky: Bitfinex je z pohledu poplatků výhodnou volbou burzy (0-2 %)
 • Možnost papírového obchodování: nováčci mají možnost vytvořit tréninkové obchody a obchodovat “na papíře“ bez nutnosti vkladu
 • Obchodování na marži, deriváty a pokročilé funkce: Bitfinex je burzou vhodnou pro začátečníky, ale pyšní se i velmi pokročilými funkcemi jako jsou například deriváty, které ocení zkušení obchodníci
 • Hluboká likvidita pro větší obchody
Mínusy
 • Špinavá historie a problémy s regulátory: Burza Bitfinex v minulost čelila pokutám ze strany regulátorů vydaným za konání zakázaných praktik
 • Pochybný vztah Bitfinex-Tether: obě entity, tedy Bitfinex i Tether byly historicky pod hledáčkem kvůli podezřelým transakcím. Po pádu FTX, která byla napojená na FTT token, se tento fakt mnoha uživatelům nelíbí

Kalkulaci poplatků na burze Biftinex můžete provést i zde: https://www.bitfinex.com/fees/

Sleva za držení tokenů LEO na Bitfinexu

Zajímavou vychytávkou, díky které si můžete za obchody na Bitfinexy ještě více ušetřit, je token LEO.

Pokud nakoupíte tokeny LEO a budete je držet na svém Bitfinex účtu, dosáhnete následujících slev:

 • 1 USD hodnota tokenů LEO = sleva 15 % na taker fees
 • 5000 USD hodnota tokenů LEO = sleva 25 %
 • 10,000 USD + = bonusová zvyšující se míra slevy

Nákup kryptoměn na burze Bitfinex

Co se možností nákupu kryptoměn na Bitfinexu týče, nabídne se vám zde tradiční možnost nachystání fiatu na váš účet:

 • Debetní & kreditní karty (poplatky se liší dle karet)
 • ACH převody
 • Bankovní převod (0.1% poplatek)

Zákaznická podpora Bitfinex

Jaká je na Bitfinexu kvalita zákaznické podpory? To je pochopitelně otázka, na kterou se při průzkumu burz je třeba zeptat.

Konec konců, nikdy nevíte, jaké chyby se můžete omylem dopustit a zejména při pohybech s vyššími částkami je dobré vědět, že se lze někomu ozvat. Jak je na tom v tomto ohledu Bitfinex?

Bohužel, stejně jako mnoho ostatních burz si z důvodu vysokého zatížení Bitfinex nevede natolik dobře. I tak se však řadí mezi ty lepší a uživatelé zákaznickou podporu Bitfinexu dle informací z Trustpilotu hodnotí průměrně 3 hvězdičkami z 5.

Oproti například Coinbase, která si nejčastěji vysluhuje 1 hvězdičku z 5, si tedy Bitfinex ještě vede dobře.

Hodnocení burzy Bitfinex

Celkové hodnocení burzy Bitfinex dosahuje průměrně 4 hvězdiček z 5.

Nejčastěji zmiňovanými faktory, kvůli kterým na Bitfinexu zákazníci zůstávají, je hluboká likvidita a oproti jiným burzám (například Coinbase) mnohem levnější poplatky. Pro srovnání – Coinbase poplatky se pohybují okolo 0.6%, přičemž na Bitfinexu jsou od 0.1%.

Uživatelům se rovněž zamlouvá široká nabídka dostupných kryptoměnových párů k obchodování. V tomto aspektu Bitfinex dlouho zaostával například oproti Binance, což se však během posledních let změnilo.

Naopak, mezi nejčastější stížnosti uživatelů patří zdlouhavý verifikační proces během vytváření Bitfinex účtu.

Návod krok za krokem: burza Bitfinex

V této části vás naučíme, jak správně založit účet na Bitfinexu a neposledně, jak bezpečně a efektivně používat veškeré funkce této burzy tak, aby se vám obchodovalo pěkně a pohodlně. Pojďme na to.

Založení účtu Bitfinex

Během založení účtu si zde projdete klasickým registračním procesem. Pokud vás tedy zajímá spíše obchodování a praktická část návodu, můžete přeskočit rovnou níže.

Vy z vás, kteří v kryptu teprve začínají, přejděte na https://www.bitfinex.com/sign-up .

Zde vyplňte informace jako je:

 • Emailová adresa
 • Uživatelské jméno
 • Heslo

Dále budete muset projít takzvanou KYC verifikací a prokázat, že jste reálná osoba. Tím pádem počítejte s tím, že Bitfinexu odevzdáte informace jako jsou:

 • Jméno
 • Adresa
 • Občanský průkaz
 • Další dokumenty (řidičský průkaz, bankovní výpis)

Tento proces je součástí většiny legitimních burz dnešního světa, jelikož se jedná o proces zabraňující praní špinavých peněz a jiných podvodů.

Jak používat Bitfinex: průvodce burzou

Nyní je načase vyrazit “do terénu“ a začít obchodovat. Pokud se vám nechce ze startu používat ihned ostrou verzi, nabízí se zde využití Demo verze pro natrénování funkcí tak, abyste při operování s vlastním kapitálem nic nepokazili.

Demo verzi Bifinex naleznete zde: https://www.bitfinex.com/

Po zobrazení Demo si můžete rovnou najít funkci “TOUR“, která vás následně provede veškerými funkcemi a tlačítky burzy:

Projděte si TOUR funkci a zjistěte, jak fungují veškeré sekce rozhraní burzy. Nicméně, ty si vysvětlíme i zde:

 1. Bitfinex: nastavení účtu

Ihned po vytvoření účtu doporučujeme zvýšit zabezpečení, a to ještě před tím, než na Bitfinex pošlete fiat.

Přejděte tedy do sekce security: https://www.bitfinex.com/security

 • Účet zabezpečíte co nejsilnějším heslem
 • Nastavíte si 2FA verifikaci pro přihlášení (kód si opište, nebo uložte off-line)
 • Nastavte uzamknutí výběrů v případě použití neznámé IP adresy
 • Nastavte konfirmační frázi pro výběry (confirmation phrase)
 • Vypněte funkci Keep session alive
 • Povolte PGP zašifrování emailové komunikace

 

 1. Verifikace účtu a vklady na burzu Bitfinex

Pokud jste svůj účet dostatečně zabezpečili a své informace pečlivě zapsali, můžete nyní účet “nabít“ fiatem s klidem na duši.

Na výběr máte pochopitelně jak vklad fiat měn (USD, EUR, GBP, JPY, CNH atd.), tak rovněž vklad veškerých kryptoměn, které jsou na Bitfinexu podporovány.

Seznam všech podporovaných kryptoměn najdete zde.

Důležité: ještě před vložením fiat měn musíte plně verifikovat svůj účet! Verifikační proces dokončete zde

Pro zaslání fiat měn na burzu musíte dosáhnout minimálně středního levelu verifikace. To znamená, že burze Bitfinex musíte nahrát a potvrdit dokumenty jako:

 • Občanský průkaz + sekundární dokument, např. řidičák
 • Selfie fotografie spolu s potvrzením momentálního data
 • Telefonní číslo
 • Adresu bydliště + potvrzení o adrese pomocí dodatečného dokumentu (bankovní výpis)
 • Zodpovězení dotazníku ohledně zdroje, původu vašich financí
 • Deklarace KYC

Pokud se vám chce, můžete dosáhnout i nejvyšší úrovně verifikace. Takoví uživatelé mají rychleji procesované vklady a výběry.

 1. Funkce burzy Bitfinex

Nyní jsme zaregistrování, máme zabezpečený a verifikovaný účet a neposledně, máme na burze nachystaný fiat či kryptoměny k obchodování.

Je tedy na čase prohlédnout si veškeré funkce k obchodování, které jsou na Bitfinexu dostupné:

 • Základní spot obchodování

Spot obchodování je základním typem tradingu, který je rovněž nejčastěji využíván. Jedná se o klasické obchodování bez použití páky. Všechny aktiva použitá v tomto typu obchodování jsou takzvaně 1x, nic není na dluh.

Jak na to?

V levém horním rohu vyberte záložku “TRADING“. Nyní se nacházíte v sekci spot.

Dále, jak vidíte vyznačeno, levá spodní sekce slouží k výběru vašeho páru. Zde naleznete všechny kryptoměny, přičemž si také můžete zvolit, zda si přejete obchodovat proti USD, nebo například BTC.

Může se tedy jednat například o ETH/USD, nebo ETH/BTC.

Po výběru páru je načase zadat váš příkaz.

Chcete nakoupit nebo prodat? Máte v plánu nakoupit či prodat na jiné než momentální cenně? Nebo chcete nakoupit okamžitě? Vše najdete v sekci pod tabulkou párů:

Zde vás tedy bude zajímat zejména výběr typu příkazu. Ten si vybere v horní části, viz. obrázek.

Příklady dostupných příkazů na Bitfinexu:

 • Market (okamžitý nákup či prodej)
 • Limit (nákup či prodej pouze na předem zvolené cenně)
 • Stop (příkaz k okamžitému prodeji při propadnutí pod určitou cenu)
 • Stop limit (příkaz k prodeji pouze na předem určené cenně)
 • Trailing stop (pokročilá pohyblivá stopka)
 • A další…

 

 • Obchodování na páku, marži, deriváty

Kvalifikovaní a zkušení obchodníci mohou na Bitfinexu využít i obchodování na páku, konkrétně až 10x.

VAROVÁNÍ: Obchodování na páku je vysoce riskantní a může zde dojít k absolutní ztrátě vašich aktiv = likvidaci účtu. Procentuálně je výdělečných pouze okolo 10 % obchodníků!

Pouze uživatelé s minimálně střední úrovní verifikace účtu mohou na Bitfinexu obchodovat na páku.

Pro iniciaci obchodování s deriváty přejděte na záložku „Derivatives“. (viz obrázek výše)

Zde můžete sáhnout až na 100x páku, což je obzvláště v oblasti kryptoměn považování za extrémní riziko a jsou zde vysoké šance na rychlou likvidaci pozice.

 • OTC obchodování

Funkce OTC je určena spíše pro velryby. Tento typ obchodů je proveden mimo hlavní burzu a zejména mimo knihu příkazů.

OTC trh Bitfinex umožňuje získat přístup k signifikantní likviditě a provádět obchody tak, aby nedošlo k výraznému a okamžitému ovlivnění trhu a cen.

 • Výběry z burzy Bitfinex

Máme za sebou sekci obchodování a pokud jste těmi ze šťastlivců, kteří jsou v profitu, je pochopitelně na čase se naučit, jak své peníze z burzy dostat zpátky na bankovní účet či kryptoměnovou peněženku.

Pro sekci výběrů přejděte zde.

Jak vybrat fiat měny:

Pro výběr fiatu musíte mít v první řadě plně verifikovaný účet (viz. výše).

V sekci výběrů zvolte “ Bank Wire“

Dále přejděte na “ Bank Transfer“.

Nakonec musíte pochopitelně vyplnit informace jako je vaše číslo účtu a částku, kterou chcete vybrat.

Pokud zvolíte možnost „Express Wire“, platíte poplatek 1% z celkové částky výběru!

4

Jak vybrat kryptoměny:

V první řadě opět přejdeme na sekci “Withdrawal“

Dále, zvolíme námi požadovanou kryptoměnu, kterou si přejeme vybrat.

Vyberte si částku, kterou chcete vybrat a pečlivě zadejte adresu své peněženky!

Více o software i hardware peněženkách se dozvíte v naší sekci Peněženky

Bitfinex: Často kladené dotazy a otázky (FAQ)

 • Je Bitfinex důvěryhodná bezpečná burza?

  Prozatím lze říci, že burza Bitfinex je relativně bezpečná. Nese s sebou pochopitelně stejná rizika jako každá centralizovaná služba, která zachází s vašimi penězi či kryptoměnami. Příkladem pádného důvodu k opatrnosti je krach burzy FTX, během které všichni uživatelé přišli o svá aktiva. Navíc, Bitfinex se během roku 2016 stal obětí útoku hackerů, při kterém bylo odcizeno více než 100,000 bitcoinů. Nicméně, doposud žádný z uživatelů burzy Bitfinex o své peníze či kryptoměny nepřišel.

 • Kde sídlí Bitfinex?

  Burza Bitfinex má momentálně sídlo v Hong Kongu.

 • Je Bitfinex regulovanou burzou?

  Bitfinex není regulovanou burzou. Nicméně, i přesto, že Bitfinex nepodléhá regulací, prozatím na této burze nedošlo ke ztrátě uživatelských fondů. Nicméně, Bitfinex s sebou nese stejná rizika, jako každá jiná centralizovaná burza. Chladná peněženka, jejíž klíče jsou výhradně v rukou majitele, je vždy tou nejbezpečnější možností.

 • Vyžaduje Bitfinex KYC verifikaci občanským průkazem?

  Ano, pokud si přejete vložit fiat měny nebo fiat měny z burzy vybrat, musíte dokončit kompletní KYC verifikaci, včetně zaslání vašeho občanského průkazu i dalších dokumentů, například řidičáku či bankovního výpisu.

 • Co znamená status u mého výběru z Bitfinexu?

  “Pending“: znamená, že žádost o výběr byla odeslána a výběr je nyní procesován v systému. Stačí počkat pár minut a váš výběr by měl potvrzen. Potvrzení najdete také ve svém emailu.

  “User Emailed“: User Emailed znamená, že stále musíte žádost o výběr potvrdit ve svém emailu. Mrkněte tedy do mailu a výběr potvrďte skrze přiřazený link.

  “Pending cancelation“: Pokud jste se rozhodli svoji žádost o výběr zrušit, potom tento status uvidíte jako znamení, že rušení výběru momentálně probíhá.

  “Cancelled“: Canceled znamená, že je vaše žádost o výběr zrušena a fiat či kryptoměny jsou nyní zpět ve vašem Bitfinex účtu.

  „User approved“: User approved znamená, že jste již úspěšně potvrdili svoji žádost o výběr. Nyní stačí počkat, než se začne výběr systémem procesovat a posune se do fáze „Pending“.

  „Approved“: Approved znamená, že žádost o výběr byla potvrzena automatickým systémem a nyní probíhá.

  „Processing“: Processing znamená, že výběr nyní aktivně probíhá. Během této fáze stačí čekat. V případě kryptoměn se doba výběru bude lišit dle použitého blockchainu a jeho momentální zátěže.

  „Pending Error Review“: tento status znamená, že je třeba asistence ze strany týmu Bitfinexu. V tomto případě Bitfinex doporučuje kontaktovat zákaznickou podporu.

  „Completed“: tento status znamená, že je váš výběr nyní úspěšně dokončen.

 • Proč je můj výběr zastaven? (Withdrawal hold)

  Pokud je váš výběr zastaven, tedy ve statutu “on hold“, bohužel došlo k nějakému narušení bezpečnosti účtu. Nemusí se nutně jednat o něco vážného, Bitfinex většinou zastaví výběry daného účtu na 5 dní v případě, že v nedávné době došlo ke specifickým změnám v nastavení zabezpečení účtu (viz. sekce zabezpečení účtu).

 • Jak zrušit zastavený výběr na Bitfinexu (withdrawal on hold)?

  Pokud je váš účet verifikován a dosahujete alespoň na střední (intermediate) úroveň verifikace, potom máte možnost manuálně požádat o zrušení zastavení výběru. Kontaktuje zákaznickou podporu. Bitfinexu, která si od vás vyžádá občanský průkaz a další nutné informace k verifikaci vaší osoby.

 • Jaké jsou poplatky za vklad na burzu Bitfinex?

  Pokud na Bitfinex vkládáte kryptoměny, neplatíte žádné poplatky.

  Pokud vkládáte fiat měny, zaplatíte 0.1 % z celkové částky, přičemž minimální poplatek je 60 USD.

 • Jak vysokou páku mohu používat na Bitfinexu?

  Uživatelé se základním stupněm verifikace mohou používat až 10x páku. Uživatelé s vyšší verifikací až 100x.

Praktické informace

Název
BITFINEX
Typ
stock_exchange
Hodnocení
85%
Jazyk
Angličtina
Sídlo společnosti
Hong Kong
Minimální vklad
60 $ (1 320 Kč)
Maximální vklad
1 000 000 $ (22 000 000 Kč)
Minimální obchod
15 $ (330 Kč)
Poplatky
0.1-0.2%
Páka
Ano
KYC/AML
Ano
Měna
USD
Aplikace
Ano
Mobilní verze webu
Ne

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.