Ordinals protokol byl nahlášen do „Databáze národních hrozeb“

Nenávist vůči protokolu Ordinals, jež poskytuje infrastrukturu pro tvorbu NFT a BRC-20 tokenů na Bitcoinu, je vskutku obdivuhodná.

Na BTCtipu jsme o Ordinals psali již během února tohoto roku, a i přes nával developerů a rostoucí infrastrukturu i tržní objem se nový Bitcoinu protokol stále potýká s velmi silnou vlnou nenávisti. Poslední krokem snahy o cenzuru transakcí je nahlášení Ordinals do federální databáze národních ohrožení USA National Vulnerability Database (NIST).

Je vskutku zajímavé, nakolik razantně se část Bitcoinové kultury proměnila. Od doby vzniku Bitcoin maximalismu se tato část krypto světa začala domáhat pomoci státních aparátů, ve snaze upřednostňovat pouze a výhradně Bitcoin. Příkladem je zde kontinuální fandění SEC a nazývání Etherea, druhého největšího blockchainu světa, cenným papírem. Nyní se maximalismu dostal až ke snaze o doslovnou cenzuru transakcí na Bitcoinu.

Nebylo náhodou krypto o odpojení se od státu a regulacemi ovládaného, centralizovaného finančního světa? O Ordinals, NFT a BRC-20 trhu si může myslet každý své, ale konec konců se zde jedná o svobodný trh s aktivitou na doposud nejsvobodnější, nejvíce decentralizované a necenzurovatelné síti světa.

Co myslíte, fandil by Ordinals samotný Satoshi, nebo se ve snaze o cenzuru transakcí domáhal pomoci státu? Odpovědět pomůže následující tweet:

Nabádat někoho k nákupu projektů spojených s Ordinals vlnou samozřejmě nikdy nikoho nebudeme, všichni účastníci krypto by si měli vždy zajišťovat vlastní informace a názory a uvědomovat si, že zde hrozí riziko absolutní ztráty.

2/5 - (4 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.