Finex.cz
Naše hodnocení: 92%
Jazyk
Čeština
Min. vklad
1 000 Kč
KYC
Ne

Jak koupit bitcoiny na směnárně Finex.cz – recenze a zkušenosti

Finex.cz je jedním z nejznámějších českých webů zaměřených na finance a investice, kterým se věnuje již od roku 2014. Právě kvůli několikaletým zkušenostem z investičního sektoru byla jen otázka času, kdy se Finex.cz obrátí i na kryptoměny.

Česko – slovenský kryptoměnový svět je rodištěm mnoha skvělých projektů. Obě tyto země jsou plné kryptoměnových nadšenců a talentovaných lidí, kteří se podílejí na budování kryptoměnové komunity, šíření myšlenky decentralizace a blockchainu a vývoji projektů, které k tomu mohou jen pomoci.

Na jedné straně jsou tu výrobci hardwaru, jako je např. kryptoměnová peněženka Trezor (od Satoshi Labs), nebo bitcoinový bankomat od General Bytes, na druhé straně různé služby, kryptoměnové burzy, směnárny a další společnosti tvořící kryptoměnovou infrastrukturu.

Zajímavé na tom je, ze zatímco je celkově tento sektor v Česku a na Slovensku poměrně slušně rozvinutý, kryptoměnových burz a směnáren poskytujících směnu bitcoinu a dalších kryptoměn na české koruny tady zase tak moc není. Nebo by jich vzhledem k narůstající poptávce mohlo být klidně i víc.

Bitcoiny za CZK

Nejvíc dotazů v kryptoměnové komunitě je na téma jak koupit nebo prodat bitcoin a další kryptoměny za české koruny.

Právě proto je letošní počin online portálu Finex.cz skvělou zprávou pro kryptoměnové fanoušky, protože se jim podařilo zprovoznit a představit novou kryptoměnovou směnárnu Finex.cz.

Od online investičního webu až po kryptoměnovou směnárnu

Finex.cz je jedním z nejznámějších českých webů zaměřených na finance a investice, kterým se věnuje již od roku 2014. Právě kvůli několikaletým zkušenostem z investičního sektoru byla jen otázka času, kdy se Finex.cz obrátí i na kryptoměny. To se stalo v roce 2017, od kdy píše tento online portál o kryptoměnách na týdenní bázi a informuje o novinkách, recenzích a nejpodstatnějších událostech z tohoto sektoru.

Finex.cz ale své spojení s kryptoměnami v roce 2020 ještě prohloubil, když se stal jedním z prvních československých online webů, které mají svou vlastní kryptoměnovou směnárnu. Tu postavili na principu jednoduchosti a rychlosti samotných směn. Provozovatelem této směnárny je FINEX SERVICES s.r.o.

Nákup i prodej těch největších kryptoměn

Na směnárně Finex.cz sice nenajdete extrémně velké množství kryptoměn, ale všechny ty nejpoužívanější se na ní nacházejí. Výhodou nákupů prostřednictvím této kryptoměnové směnárny je možnost platby kartou, která slibuje velmi rychlý nákup kryptoměn do 15 až 30 minut. U Bitcoinu je možné využít i možnost převodu z bankovního účtu, ten ale může trvat i několik hodin. Celkově najdete aktuálně na Finex.cz tyto kryptoměny:

 • Bitcoin (převodem z bankovního účtu + Platební kartou online) – tj. bitcoiny za CZK
 • Ethereum (platební kartou online)
 • Ripple (platební kartou online)
 • Litecoin (platební kartou online)
 • Bitcoin Cash (platební kartou online)
 • Cardano (platební kartou online)
 • Chainlink (platební kartou online)
 • Tron (platební kartou online)

Všechny tyto kryptoměny je možné nakoupit, aniž byste se museli registrovat.

Aktuálně je nákup platební kartou pozastaven a probíhají jednání o obnově této platební možnosti.

Nákup je nyní možné uskutečnit ve třech měnách, konkrétně bitcoiny za české koruny (CZK), euro (EUR) a americký dolar (USD).

K dnešnímu dni nabízí Finex.cz hlavně možnost nákupu a prodeje bitcoinu. Což znamená, že pokud vlastníte například ETH a chtěli byste ho prodat a obdržet fiat měnu (české koruny), musíte své Ethereum nejdříve zaměnit za bitcoin například na burzách jako Binance nebo Bitfinex a následně prodat samotný bitcoin prostřednictvím Finex.cz. Ten vám za prodej bitcoinu přepošle na bankovní účet české koruny.

Koupit Bitcoin na Finex.cz

Jak koupit bitcoin bankovním převodem?

Nákup bankovním převodem je nyní hlavní platební možnost, kterou Finex.cz nabízí. Prostřednictvím ní si budete moci zakoupit bitcoin a využít k tomu můžete výše zmíněné fiat měny. Při nákupu prosím postupujte následovně:

Nákup bitcoinu bankovním převodem

 1. Nejdříve si v první formuláři vyberte metodu, pomocí které budete chtít za nakoupené kryptoměny zaplatit. Zvolte tedy platbu bankovním převodem.
 2. Poté se kliknutím na zelené tlačítko přesuňte na další krok, kde naleznete jednoduchý nákupní formulář.

 1.  Zde zadejte částku, za kterou kryptoměny chcete nakoupit,
 2. Zadejte vaši emailovou adresu
 3. Zadejte adresu vaší kryptoměnové peněženky.
 4. Je nutné také souhlasit s obchodními podmínkami.
 5. Potvrďte odeslání formuláře zeleným tlačítkem.

 1. Poté se objeví potvrzující zpráva o úspěšné objednávce, s informací o tom, že je na cestě k Vám e-mail s platebními instrukcemi k dokončení objednávky. Velmi důležité je vyplnit zprávu pro příjemce – musí zde být napsán text: Kupuji … BTC na finex.cz. Všechny platby bez tohoto textu budou bohužel vráceny! Jde o ochranu před různými tipy podvodů prováděných přes kryptoměnové směny.
 2. Máte-li účet u Equa bank a provedete ihned převod, nemění se nic na kurzu, ve kterém bitcoin kupujete, vše by se mělo stihnout do 30 minut. Po tuto dobu Finex.cz garantuje kurz. Pokud platba dorazí později, nejčastěji máte-li jinou banku, nabídne vám Finex.cz aktuální kurz v době připsání peněz na jejich účet. A vy máte možnost buď tento kurz přijmout, nebo rovnou z mailu zakliknout možnost vrácení peněz na váš účet. Ze zkušenosti lze říct, že peníze poslané z většiny tuzemských bank dorazí ještě ten samý den.

Kam bitcoiny a další kryptoměny poslat – bezpečné uložení

Vlastnictví kryptoměnové peněženky je zatím absolutní nutností. Finex.cz v době psaní této recenze nenabízí custodial služby, a tak na jejich platformě nedrží žádnou kryptoměnu, kterou si zakoupíte. Tu si v případě nákupu musíte sami převést na vámi zvolené adresy a tam je spravovat.

To je ale také jedna z hlavních charakteristik kryptoměn a všem důrazně doporučuji naučit se pracovat s bitcoinovou peněženkou (v ideálním případě hardwarovou, jako je Trezor) a mít tak kontrolu nad svými kryptoměnami a jejich privátními klíči.

Upozorňujeme, abyste zadávali adresu pouze kryptoměny, kterou nakupujete (Bitcoin adresu pro bitcoin nebo Ethereum pro Ethereum a podobně), protože pokud dojde k chybnému zadání vaší peněženky, můžete o vaše kryptoměny nadobro přijít, transakce jsou nevratné.

Limity a poplatky na směnárně Finex.cz

Přestože poplatky jsou častým strašákem kryptoměnových nadšenců, v rámci České republiky a Slovenska se Finex.cz řadí mezi nejlevnější poskytovatele kryptoměnových směnárenských služeb. Následující seznam představuje všechny poplatky, které jsou aktuální ke dnešnímu dni (12. 11. 2020):

 • Pro nákup: 

  • Při platbě převodem v CZK: 2,5 % + 100 Kč (pro úhradu poplatků BTC sítě pro rychlejší převod)
  • Při platbě kartou v CZK: 7 %
  • Při platbě kartou v EUR: 4,5 %
  • Při platbě kartou v USD: 4,9 %
 • Pro prodej: 

  • Při prodeji za CZK: 2,2 %

Směnárna Finex.cz je ohledně svých poplatků velmi otevřená a svým klientům je předem zveřejňuje.

Stejně jako u poplatků, tak i u limitů a investičních omezení je Finex.cz transparentní. Z pohledu zejména menších kryptoměnových investorů však tato směnárna nabízí opravdu široké spektrum možností, které mohou využít.

U směnárny Finex.cz jsou limity následující:

 • Při nákupu kryptoměn a platbě kartou:

  • Min. velikost nákupu: 1 000 Kč
  • Max. limit pro první nákup danou platební kartou: 10 000 Kč
  • Max. výše transakce pro jednu platební kartu: 90 000 Kč
  • Denní limit počítaný pro jednu platební kartu: 180 000 Kč
  • Měsíční limit počítaný pro jednu platební kartu: 500 000 Kč
 • Při nákupu kryptoměn a platbě převodem:

  • Min. velikost nákupu: 0,005 BTC
  • Max. limit pro nákup: 1 BTC
 • Při prodeji kryptoměn:

  • Min. velikost prodeje: 0,005 BTC
  • Max. limit pro prodej: 200 000 Kč

Nákupy kryptoměn kartou se tak mohou pohybovat v rozmezí 1 000 Kč až po 500 000 Kč za měsíc. Pokud vezmeme v úvahu fakt, že se není třeba nikde registrovat a nákup může být zrealizován pomocí platební karty VISA nebo Mastercard do méně než hodiny za jedny z nejmenších poplatků v zemi, Finex.cz určitě přinesla na trh konkurence schopnou směnárnu

Navíc, pokud nakupujete za menší částku, než 5 000 Kč (zhruba 200 €), tak se nemusíte zabývat ani žádným KYC či podobnými identifikačními a regulačními prvky.  Kdybyste ale nakoupili za více než 5 000 Kč, ověření vaší totožnosti je v takovém případě nutné. Jde o pár kliknutí a nahrání jedné fotografie. To nákup nijak extrémně nezkomplikuje.

Závěr 

Jednoduchost a rychlost. Tak se dá zkráceně popsat to, co směnárna Finex.cz poskytne svým uživatelům.

Pokud se tedy chcete vyhnout komplikovaným verifikacím a registraci na složitých burzách, velkým poplatkům, které si účtují ať Bitcoin ATM nebo některé směnárny, nebo si jen chcete zakoupit své první bitcoiny za české koruny pohodlně a jednoduše, Finex.cz velmi výrazně rozšířil řadu kryptoměnových směnáren v rámci České republiky a Slovenska a doporučujeme jeho služby vyzkoušet.

Koupit Bitcoin na Finex.cz

Praktické informace

Název
Finex.cz
Typ
company
Hodnocení
92%
Jazyk
Čeština
Minimální vklad
1 000 Kč
Maximální vklad
500 000 Kč
Minimální obchod
1 000 Kč
Páka
Ne
KYC/AML
Ne
Měna
Aplikace
Ne
Mobilní verze webu
Ne

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.