Coinbase
Naše hodnocení: 90%
Jazyk
Čeština
Poplatky (maker/taker)
0.025 % / 0.05 %
Min. vklad
1 Kč
KYC
Ano
Plusy
  • Přístup všude na světě
  • Nákup kryptoměn přes kreditní i debetní karty
  • Uživatelská přístupnost pro začátečníky
  • Bonus 10 USD pokud vložíte více než 100 USD
Mínusy
  • Pouze v angličtině, nelze obchodovat v CZK
  • Téměř neexistující zákaznická podpora
  • Nemožnost obchodování bez registrace
  • Stěží pochopitelný systém poplatků
  • Dražší poplatky než Binance

Coinbase - jak nakupovat a další informace

Coinbase je jednou ze světově největších, nejpoužívanějších a zároveň nejbezpečnějších platforem pro nákup, prodej, převádění i obchodování s různými druhy kryptoměn. Coinbase je zároveň globální platformou pro konverzi klasických fiat měn do kryptoměn a zpět.

Co je to Coinbase?

Píše se rok 2022 a o burze Coinbase jste již v souvislosti s kryptoměnami dozajista slyšeli. Nicméně, pojďme si vysvětlit a shrnout, co vše Coinbase je a jaké služby nám nabízí.

Coinbase je centralizovaná burza, pomocí které můžete velmi jednoduše vstoupit do světa kryptoměn. Platforma nabízí bezpečnou rampu pro fiat měny, které zde můžete proměnit za obrovskou škálu různých kryptoměn, včetně těch nejpopulárnějších – BTC, ETH a třeba i DOGE.

Coinbase se pyšní základnou čítající až 100 milionů aktivních uživatelů. Tohoto úspěchu Coinbase jako kryptoměnová platforma dosáhla zejména díky uživatelské přístupnosti. Coinbase je dosavadně jednou z nejčastějších vstupních brán retailového trhu do světa kryptoměn.

Jednoduchost obchodních příkazů k nákupu i prodeji a bezpečná proměna fiat měn je na Coinbase oblíbená ze strany začátečníků i zkušenějších uživatelů.

Coinbase nyní operuje ve více než 100 zemích světa. Průměrný obchodní objem burzy se pohybuje okolo 300 miliard dolarů za kvartál.

Dále, Coinbase je oblíbenou platformou i ze strany finančních institucí. Počet institucí a společností využívající služby Coinbase se nyní pohybuje okolo 13,000.

Coinbase nabízí mimo základní platformu využívanou zejména nováčky také samostatnou Coinbase peněženku na kryptoměny, separátní pokročilejší obchodní platformu Coinbase Pro a také platformu pro instituční investory Coinbase Prime.

Co nabízí burza Coinbase?

Kryptoměnovou platformu Coinbase můžeme rozdělit na 4 hlavní sekce:

  •       Coinbase a Coinbase Pro
  •       Coinbase Prime
  •       Coinbase peněženka
  •       Coinbase NFT

Pojďme si v krátkosti popsat, jaké služby každá z těchto sekcí Coinbase nabízí a komu se hodí, jaké jsou hlavní rozdíly mezi Coinbase a Coinbase Pro a jaké využití má Coinbase wallet.

Coinbase a Coinbase Pro

Oba typy burzy Coinbase slouží v podstatě k tomu samému: k nákupu, prodeji, proměně a transferování kryptoměn. Nicméně, mezi Coinbase a Coinbase Pro existují zásadní rozdíly, které se vyplatí znát.

Základní Coinbase je platformou neboli směnárnou, pomocí které nakupujete kryptoměny přímo od společnosti Coinbase. 

Coinbase Pro je kryptoměnová burza podobná například Binance, kde spolu obchodují obchodníci z celého světa.

Pojďme se podívat na ty nejdůležitější rozdíly mezi Coinbase a Coinbase Pro.

COINBASE A COINBASE PRO V KOSTCE

Coinbase Coinbase Pro
Hlavní funkce Všechny potřebné funkce pro začátečníky: nákup, prodej, posílání kryptoměn na peněženky a jiné burzy Pokročilé funkce, grafy, krypto-krypto obchody, větší nabídka kryptoměn
Zabezpečení 2FA, biometrický login otiskem prstu, pojistka v případě narušení (hacku) Coinbase, zašifrování peněženky pomocí AES-256 2FA, biometrický login otiskem prstu, pojistka v případě narušení (hacku) Coinbase, zašifrování peněženky pomocí AES-256
Maximální hodnota obchodu Limity dle lokace uživatele a platební metody Neomezeno
Typy obchodních příkazů Nákup, prodej, proměna, zasílání, obdržení Nákup, prodej, deposit, výběr, obchod, stop příkaz, limit příkaz
Počet podporovaných kryptoměn 107 250+
Poplatky 0 % až 0.5 % výše obchodu, 2.49 % za transakce a nákupy kartou, různé poplatky za nákupy dle typu banky 0 % až 0.5 % výše obchodu

1. Coinbase Vs Coinbase Pro: uživatelská přístupnost  

Coinbase je základním rozhraním, přes které operují zejména nově příchozí uživatelé kryptoměn. Tato část platformy nabízí velmi přehledné a jednoduše použitelné rozhraní, přes které můžete kryptoměny nakoupit, prodat, či navzájem proměňovat a posílat na jiné burzy a peněženky.

Na obrázku níže vidíte obchodní nabídku základní platformy Coinbase, kde můžete jednoduše vybrat mezi nákupem, prodejem či konverzí kryptoměn.

Nabízí se zde i služby jako staking za pobírání úroků a základní DeFi (decentralizované finance) služby.

coinbase

2. Coinbase Vs Coinbase Pro: poplatky burzy  

Dalším významným rozdílem je také výše poplatků. Coinbase Pro je, jak název napovídá, vhodnější pro zkušenější a aktivnější obchodníky, kteří na poplatcích chtějí ušetřit co nejvíce.

Coinbase poplatky jsou složitější na pochopení, jelikož se liší podle hodnoty obchodu a také podle způsobu platby:

  • Obchodní poplatky základní Coinbase jsou pro evropské uživatele nastaveny na 1.49 %. Nákup přes kartu se může prodražit, zde je poplatek nastaven na 3.99 %. Vklad SEPA bankovním převodem je levnější, platí se za něj pouze 0.15 EUR. Výhodou je, že poplatky na Coinbase neplatíte během vkladů a výběrů kryptoměn.

Coinbase Pro je levnější a výhodnější. Poplatky jsou zde klasicky rozdělené na maker fee (vytvoření obchodního příkazu) a taker fee (akceptování již daného příkazu, nabídky) a liší se dle hodnoty obchodu, tedy čím dražší obchod, tím levnější poplatek.

3. Coinbase Vs Coinbase Pro: podporované druhy kryptoměn 

Nicméně, kromě jednoduchosti a uživatelské přístupnosti se Coinbase a Coinbase Pro významně liší také nabídkou podporovaných kryptoměn.

Základní Coinbase podporuje 107 kryptoměn, zatímco Coinbase Pro umožňuje obchodovat až s 250 a více typy kryptoměn.

Nicméně, obě strany coinbase, hlavní platforma i burza Coinbase Pro podporují veškeré populární kryptoměny jako jsou například:

  • Bitcoin (BTC)
  • Ethereum (ETH)
  • Cardano (ADA)
  • AAVE (AAVE)
  • Chainlink (LINK)
  • Solana (SOL)
  • XRP (XRP)
  • Dogecoin (DOGE)
  • Shiba Inu (SHIB)
  • Polygon (MATIC)
  • Litecoin (LTC)

Celkově lze říct, že Coinbase nabízí dostatečně pestrou nabídku kryptoměn. Nicméně, oproti například tahounovi trhu Binance je Coinbase stále pozadu.

4. Coinbase Vs Coinbase Pro: zabezpečení a legitimita

Pokud se bojíte o své peníze a krypto, potom je dobré hned ze startu zmínit, že Coinbase je jednou z nejvíce legitimních a bezpečných burz pro kryptoměny na světě.

Coinbase oproti jiným burzám operuje poctivě v souladu se všemi zákony. Například v USA se jedná o vyhlášky na federální úrovni, a také předpisy a regulace jednotlivých států.

V USA Coinbase postupuje v souladu s důležitými federálními regulacemi a zákony jako jsou Bank Secrecy Act, Patriot Act a další. Mimo to v USA musela Coinbase získat i licenci k provozování obchodování s kryptoměnami, což lze považovat za úspěch a odznak kvality, jelikož právě USA se ke kryptoměnám staví přísně.

Coinbase se pyšní i prestižní sortou investorů, kteří jsou ve společnosti a jejím dlouhodobém úspěchu pochopitelně zainteresování. Jedná se například o spoluzakladatele Redditu Alexise Ohaniana nebo Bank of Tokyo.

Co se stane, pokud Coinbase zkrachuje nebo dojde k hacku?

Tuto otázku si pochopitelně klade mnoho zákazníků a zejména těch, kteří mají v plánu své kryptoměny na Coinbase držet dlouhodobě.

Pokud jste jedněmi z nich, potom pro vás máme dobré zprávy.

Coinbase vysloveně a písemně zaručuje, že „… pokud u společnosti Coinbase dojde k finančnímu krachu či insolvenci, společnost nemá nárok na využití uložených financí od zákazníků, jež jsou uloženy na speciálních svěřeneckých účtech. Tyto finance a kryptoměny budou navráceny zákazníkům.“

Coinbase tímto způsobem chrání celkově 98 % zákaznických financí.

„… 98 % veškerých financí zákazníků je uloženo ve speciálních boxech. Jedná se o chladné uložení kryptoměn v offline formě. Boxy se nachází na různých místech světa pro případ, že by došlo ke krádeži.“

Zbylá 2 % financí jsou navíc pojištěna Coinbase pojistkou, která zaručuje vyplacení ztráty způsobené kybernetickým útokem na zařízení a úložiště Coinbase.

Coinbase wallet: peněženka

Coinbase peněženka je hned vedle hlavní platformy a burzy Coinbase Pro důležitou součástí veškeré nabídky produktů společnosti.

Je Coinbase dobrá a flexibilní peněženka, která se vám jako uživateli může hodit? Pojďme se podívat na její funkce, silné i slabé stránky.

Coinbase Wallet je k dostání na oficiálním webu Coinbase zde: https://wallet.coinbase.com/

Coinbase NFT

Na rozdíl od výše zmíněných úspěšných produktů je třeba hned ze startu potvrdit, že tržiště Coinbase NFT je dosavadně naprostým propadákem a dost možná největším krokem vedle, který Coinbase jako společnost dosavadně vykonala.

Spuštění Coinbase NFT je zajímavou ukázkou síly síťového efektu. OpenSea, tedy dosavadně nejpoužívanější NFT market, na kterém se pohybuje naprostá většina nadšenců pro NFT tokeny, uživatelskou základnou a síťovým efektem dlouhodobě vede.

Coinbase NFT se pochopitelně tržišti OpenSea snaží konkurovat. Ze startu to vypadala, že si Coinbase NFT povede dobře, na čekacím listu pro spuštění platformy ostatně čekalo přes 4 miliony osob.

V době psaní tohoto článku, tedy zhruba 3 měsíce po spuštění tržiště během května 2022, procesuje Coinbase NFT často pouhých 600 dolarů tržního objemu denně.

Dále, za celou dobu fungování Coinbase NFT dle dat na serveru Dune Analytics se na tržišti otočilo pouze něco málo přes 2 miliony USD. Pro představu, 2 miliony USD tržního objemu jsou málo i na pouze jediný běžně obchodovaný Binance Coin.

OpenSea v porovnání s Coinbase NFT procesuje zhruba 800.000 USD denně, a to mluvíme o naprostém historickém minimu, během tvrdého medvědího NFT trhu.

Coinbase peněženka

Na rozdíl od platformy Coinbase a burzy Coinbase Pro, jejichž primární využití slouží k nákupu, prodeji a obchodování s kryptoměnami, Coinbase Wallet slouží pochopitelně k bezpečnému dlouhodobému i krátkodobému uložení vašich kryptoměn.

Peněženka Coinbase poskytuje kontrolu nad vlastními kryptoměnami tím, že vám poskytne vlastní klíče. Tím pádem platí, že své krypto ve svém telefonu opravdu vlastníte a žádná třetí strana, ani Coinbase, nemá přístup k vašim kryptoměnám.

Nicméně, stále se jedná o “hot wallet“ a vaše kryptoměny jsou uloženy online. Bezpečnost tohoto typu “sejfu“ pochopitelně není tak vysoká jako v případě hardwarové peněženky typu Trezor a Ledger nebo offline papírové peněženky.

Pomocí Coinbase wallet můžete jednoduše uložit a posílat tisíce druhů kryptoměn. Součástí peněženky je i podpora NFT tokenů.

Oblíbenou výhodou Coinbase wallet je také uživatelská přístupnost, která z peněženky dělá jednoduše použitelnou aplikaci vhodnou i pro začátečníky, podobně jako hlavní platforma Coinbase.

Možnost napojení Coinbase účtu k vaší peněžence je možné a hodí se pro jednoduché a rychlé převody mezi Coinbase wallet a Coinbase platformou.

Coinbase peněženku si můžete zpřístupnit i v desktopovém prohlížeci pomocí web pluginu Coinbase

Příjemnou výhodou oproti jiným peněženkám je takzvaný dApp prohlížeč, pomocí kterého si můžete prohlížet a používat širokou nabídku decentralizovaných aplikací včetně DEX burz, bankovních DeFi platforem, sběratelských NFT kolekcí i blockchainových Play to Earn her.

Oficiální web https://wallet.coinbase.com/
Typ krypto peněženky Decentralizovaná
Napojení na burzu Coinbase Ano
Podpora hardware peněženky Ne
Jazyk Angličtina
Poplatky za obchody v peněžence Síťové poplatky a variabilní poplatky od 1.49 do 3.99 %
Mobilní aplikace Ano
Zákaznická podpora Přes mobil, email, twitter nebo zaslání formuláře

Coinbase peněženka – výhody a nevýhody

Ve shrnutí má Coinbase walletka hodně výhod, stále je zde však pár míst, kde by developeři mohli zapracovat:

Plusy
  • Uživatelská přístupnost, jednoduché rozhraní
  • Zadarmo
  • Možnost napojení Coinbase účtu
  • Podpora tisíců druhů kryptoměn i NFT
  • dApp prohlížeč
Mínusy
  • Nejedná se o “cold peněženku“, peněženka je pouze v digitální verzi
  • Limitovaná kompatibilita s webovými prohlížeči

Coinbase Prime

Coinbase je platformou pro instituční investory. Typickým příkladem institučního investora může být například obchodní deska individuální banky či investiční společnosti nebo správce aktiv.

Součástí uživatelské základny Coinbase Prime jsou samozřejmě i samotné korporace a hedgeové fondy, které díky této platformě mohou jednoduše získat digitální aktiva typu BTC či ETH a implementovat je jako součást portfolia.

Jelikož tento produkt využívají pochopitelně investoři s mnohem větším kapitálem, Coinbase Prime jim nabízí diversifikované a hluboké bazénky s likviditou dostatečnou na větší nákupy, OTC desky pro prodej a nákup mimo burzu, algoritmické nákupní či prodejní příkazy a přístup k pokročilým tržním datům a analýzám.

Coinbase Prime je produktem, který umožňuje kryptoměnám vstup do korporátního a institučního světa a lze ho považovat za krok kupředu celosvětové adopce kryptoměnových a blockchain technologií.

Historie burzy Coinbase

Slavnou a dnes již globálně známou burzu Coinbase založil bývalý AirBnb inženýr Brian Armstrong relativně krátce po vzniku Bitcoinu, během roku 2012. Brian působí jako CEO společnosti Coinbase dodnes.

Za 10 let působení si Coinbase vysloužila obrovskou základnu uživatelů a produkty burzy jako je platforma Coinbase, burza Coinbase Pro a další dnes využívá téměř 90 milionů zákazníků. Totální hodnota kryptoměn a dalších aktiv Coinbase dosahuje téměř na 300 miliard dolarů.

Jako mnoho jiných veleúspěšných společností i Coinbase svoji byznys výpravu započala jako pouhý start up. Brian Armstrong do startu dostal “pouhých“ 150,000 USD po úspěšné účasti v inkubačním programu Y Combinator startup incubation program.

Během tohoto počátečního období se k Brianovi jako spoluzakladatel přidal mimo jiné bývalý akciový obchodník pro Goldman Sachs, Fred Ehrsam. Původně se na založení Coinbase měl podílet i Ben Reeves, nyní spoluzakladatel známé služby pro obchodování i ukládání kryptoměn Blockchain.info.

První uživatelé si produkty Coinbase mohli začít užívat od 8. října 2012.

Vývoj Coinbase od roku 2021

Roku 2013, tedy necelý rok od svého počátku, se Coinbase dočkala první větší investice o hodnotě 5 milionů, která přistála o investiční firmy Union Square Ventures. Další série investice následovala krátce poté. Jednalo se zejména o 25 milionů od Andreessen Horowitz a Ribbit Capital.

Během roku 2014 se již Coinbase chlubila prvním milionem uživatelů a nezvratitelně brázdila svou cestu směrem ke globálnímu úspěchu. Během let 2014 a 2015 se Coinbase začala prudce rozrůstat jak v počtu uživatelů, tak partnerů.

Rok 2015 se pro Coinbase psal ve znamení založení specializovaného produktu pro instituční investory jako například obchodní desky bank, korporací či hedgeových fondů. Produkt se v tu dobu nazýval Coinbase Exchange, dnes je již však instituční část Coinbase známá jako výše zmíněná Coinbase Prime.

Mezinárodní expanse Coinbase započala téhož roku, kdy burza rozšířila operace do oblasti Singapuru a Kanady.

Coinbase se nyní od roku 2018 pohybuje také v oblasti venture kapitálových investic pod jménem Coinbase Ventures.

Mezi významné investice Coinbase Ventures dodnes patří například:

  • Animoca Brands
  • BlockFi
  • FalconX
  • OpenSea
  • FTX
  • Hashflow

Během roku 2019 bylo nejdůležitějším krokem Coinbase partnerství se společnostmi Circle a Bitmain, po nichž následovalo vytvoření dnes jedné z nejpoužívanějších stabilních kryptoměn napojených na hodnotu amerického dolaru USDC.

Během Covidové krize roku 2020 se společnost Coinbase rozhodla pro zrušení centralizovaného místa práce a naplno přešla na dálkovou spolupráci a zaměstnání z domu. Od této doby se však Coinbase potýká s mnoha stížnostmi zaměstnanců a o neférovém jednání vůči nim.

Stížnosti zaměstnanců přetrvávají dodnes, přičemž posledním skandálem bylo oznámení o nutnosti propuštění 10 % pracovní síly Coinbase, kdy však zároveň nebyly strženy platy nejvýše postaveným účastníkům společnosti.

Nedávným krokem vedle Coinbase bylo i spuštění NFT marketu Coinbase NFT, jehož vývoj byl velmi drahý a dlouhý a setkal se téměř s nulovou adopcí ze strany uživatelů. Coinbase NFT lze momentálně považovat za naprosto mrtvý produkt s nulovou aktivitou.

Zákaznická podpora Coinbase

V případě zákaznické podpory lze narovinu říct, že si Coinbase vede otřesně. Zdaleka nejvíce stížností na účet Coinbase přichází právě od zákazníků, kteří narazili na problém nebo si s něčím neví rady. V takovém případě se totiž do kontaktu se zákaznickou podporou Coinbase téměř není možné dostat.

Na serverech jako je TrustPilot, kde uživatelé píšou recenze a hodnotí různé produkty a služby, si zákaznická podpora Coinbase zasloužila hodnocení 1/5.

Odrazující jsou zde zejména případy, kdy byly uživatelům Coinbase vykradeny účty hackery a tito uživatelé se následně nedočkali žádné pomoci ze strany Coinbase. Takových případů je údajně tisíce.

Celkově lze z hodnocení a zážitků nešťastných uživatelů Coinbase nutno vyvodit, že je Coinbase kvalitním produkte, ale rozhodně ne něčím, kde bychom si své krypto ukládali dlouhodobě.

Nejbezpečnějším způsobem uložení kryptoměn je vždy hardware peněženka typu Ledger či Trezor.

Coinbase: Návod na používání Coinbase a Coinbase Pro   

V této části si detailně popíšeme veškeré kroky k úspěšné registraci na Coinbase. Stejně tak zde najdete návod na používání směnárny Coinbase i pokročilé burzy Coinbase Pro.

registraci a používání obou typů Coinbase budete potřebovat:

  • Minimální věk 18 let
  • Platný občanský průkaz
  • Připojení k internetu, desktopový počítač nebo chytrý telefon
  • Vlastní telefonní číslo pro SMS verifikaci

 

Nejdříve si rozeberme, jak registrovat a používat směnárnu Coinbase.

Návod na směnárnu Coinbase krok za krokem

Pokud jste v kryptoměnách naprostými nováčky, vždy je dobré nahlédnout na návody a vyvarovat se jakýchkoli začátečnických chyb.

První částí pro vás zde bude registrace účtu, následně vložení či deposit financí a dále používání veškerých funkcí směnárny Coinbase tak, abyste o nic nepřišli.

·       Registrace a vytvoření účtu Coinbase

Prvním krokem je vyvarovat se podvodných linků, uložte si tedy oficiální web Coinbase: https://www.coinbase.com/

Pokud se registrujete pomocí chytrého telefonu, klikněte podle typu na stažení

Coinbase Android verze: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.coinbase.android

Coinbase iOS verze: https://apps.apple.com/us/app/coinbase-buy-sell-bitcoin/id886427730

Registrace Coinbase – desktopová verze:

Navštivte https://www.coinbase.com/  v prohlížeči a můžeme začít.

  1. Prvním krokem je kliknutí na „Get Started“

2. Následuje vyplnění pravdivých informací jako je:

  • Vaše plné jméno
  • Heslo
  • Emailová adresa

Dále je třeba odsouhlasit “Terms and Conditions“, tedy právní podmínky používání Coinbase a obligace, kterým se vystavujete. Tyto podmínky byste si měli pochopitelně přečíst.

Po vyplnění všeho potřebného klikněte na “Create Account“.

3. Nyní je třeba ověřit vámi zadanou emailovou adresu. Navštivte svůj email, kde byste potvrzovací zprávu měli v krátkosti najít. Pokud ne, zkuste zadat do vyhledávače adresu no-reply@coinbase.com.

V emailu najdete potvrzovací formulář v této podobě, kde kliknete na “Verify Email Adress“.

Kliknutí na tlačítko vás vrátí na web Coinbase a můžete pokračovat.

Nyní se již přihlaste pomocí zvoleného emailu a hesla.

4. Dalším krokem bude potvrzení telefonního čísla a nastavení zabezpečení pomocí 2FA.

Potvrďte vaše telefonní číslo správným zadání a výběrem země.

Dále, na váš telefon přijde SMS zpráva s verifikačním číslem poté, co kliknete na “Send Code“. Verifikační číslo vyplňte a můžete pokračovat.

Vše je připraveno: nyní můžete s radostí používat směnárnu Coinbase.

Dalším krokem, který můžete podniknout a je volitelný, je nastavení extra zabezpečení pomocí Google Authenticator aplikace. Tyto a další možnosti naleznete v sekci nastavení, kam se dostanete pomocí kliknutí na váš profil v pravém horním rohu.

Registrace Coinbase: návod na mobilní verzi

Nyní si krok za krokem vysvětlíme registraci Coinbase směnárny v mobilní aplikaci iOS či Android.

V první řadě navštivte web Coinbase a stáhněte mobilní aplikaci:

Po úspěšném stažení a nainstalování aplikace začněte stisknutím “Get Started“.

  • Následuje vyplnění pravdivých informací jako je:
  • Vaše plné jméno
  • Heslo
  • Emailová adresa

Dále je třeba odsouhlasit “Terms and Conditions“, tedy právní podmínky používání Coinbase a obligace, kterým se vystavujete. Tyto podmínky byste si měli pochopitelně přečíst.

Po vyplnění všeho potřebného klikněte na “Create Account“.

  • Dalším krokem bude potvrzení telefonního čísla a nastavení zabezpečení pomocí 2FA.

Potvrďte vaše telefonní číslo správným zadání a výběrem země.

Dále, na váš telefon přijde SMS zpráva s verifikačním číslem poté, co kliknete na “Send Code“. Verifikační číslo vyplňte a můžete pokračovat.

Vše je připraveno: nyní můžete s radostí používat směnárnu Coinbase.

Dalším krokem, který můžete podniknout a je volitelný, je nastavení extra zabezpečení pomocí Google Authenticator aplikace. Tyto a další možnosti naleznete v sekci nastavení, kam se dostanete pomocí kliknutí na váš profil v pravém horním rohu.

  • Nyní je třeba ověřit vámi zadanou emailovou adresu. Navštivte svůj email, kde byste potvrzovací zprávu měli v krátkosti najít. Pokud ne, zkuste zadat do vyhledávače adresu no-reply@coinbase.com.

V emailu najdete potvrzovací formulář v této podobě, kde kliknete na “Verify Email Adress“.

Kliknutí na tlačítko vás vrátí na web Coinbase a můžete pokračovat.

Nyní se již přihlaste pomocí zvoleného emailu a hesla.

 

  • Dalším krokem bude potvrzení telefonního čísla a nastavení zabezpečení pomocí 2FA.

Potvrďte vaše telefonní číslo správným zadání a výběrem země.

Klikněte na “Continue“.

Nyní vám přijde SMS zpráva s verifikačním číslem poté. Verifikační číslo vyplňte a můžete pokračovat.

Vše je připraveno: nyní můžete s radostí používat směnárnu Coinbase v mobilní aplikaci.

Dalším krokem, který můžete podniknout a je volitelný, je nastavení extra zabezpečení pomocí Google Authenticator aplikace.

Jak provést verifikaci identity účtu u Coinbase?

Dalším krokem k používání Coinbase se vším všudy je potvrzení vaší identity.

Verifikace identity je pochopitelně nutná a je součástí KYC zákonů a slouží mimo jiné i k pojištění toho, že nikdo jiný, než vy nebude moci změnit údaje účtu jako například bankovní čísla pro výběry.

Verifikace účtu probíhá přímo v aplikaci Coinbase. Pojďme se podívat, jak na to.

Opět si vysvětlíme verifikaci v desktopové i mobilní verzi Coinbase.

  • Verifikace účtu Coinbase: desktopová verze (PC)

V první řadě si nachystejte jeden z těchto dokumentů:

  • Občanský průkaz
  • Pas
  • Řidičský průkaz

Přejděte kliknutím na váš profil v pravém horním rohu do záložky “Settings“.

Zde klikněte na záložku “Account Limits“. Dole uvidíte záložku “Verify Photo ID“.

Poté zvolte, zdali chcete nahrát občanský průkaz (Government issued ID) nebo řidičský průkaz (Driver’s license).  

Pro úspěšnou verifikaci musíte nahrát obě strany dokumentu a vyfotit se s daným dokumentem tak, aby vás i dokument bylo rozeznatelně vidět.

Základní radou pro rychlou a úspěšnou verifikace je vyhnutí se lesku na fotce občanského průkazu.

Během focení sebe sama si vyberte čisté pozadí, nejlépe jednobarevnou zeď.

Verifikace účtu Coinbase: mobilní verze (IOS a Android)

Verifikace mobilní verze Coinbase probíhá stejně jako desktopová.

  • V mobilní aplikaci najděte tlačítko, které vypadá takto:
  • Dále zvolte “Profile&Settings“.
  • Následně zvolte volbu “Enable send and receive“ v horní části.
  • Pokud tuto sekci nemůžete najít, dostanete se k ní přes tento odkaz: https://www.coinbase.com/verify-document
  • Vyberte svůj typ průkazu, pomocí kterého se chcete ověřit
  • V aplikaci následujte všechny kroky, povolte používání kamery telefonu, nafoťte dokumenty a vyfoťte se tak, aby bylo vše dobře viditelné
  • Jakmile vše dokončíte, můžete čekat na odpověď Coinbase. Pokud se nezadaří, pokuste se verifikaci dokončit znovu a vyfotit fotky na lepším světle nebo pozadí

Proč byla moje verifikace účtu Coinbase zamítnuta?

Pokud jste s verifikací nepořídili a byla odmítnuta, musíte začít znovu.

Všeobecně je třeba, abyste si dali pozor na některé z těchto klasických chyb:

  • Prošlá platnost řidičského či občanského průkazu
  • Fotka s leskem způsobeným odrazem světla. Dokumenty foťte tak, aby byly naprosto čistě viditelné.
  • Nafoťte dokument vcelku. Neosekávejte fotku a ujistěte se, že je dokument na fotce kompletně celý včetně rohů a stran.
  • Pokud se snažíte registrovat na PC a fotky fotíte vlastní mobilní aplikací nebo web kamerou, zkuste přejít do mobilní verze a vše nafotit během verifikačního procesu v aplikaci Coinbase.

Návod na směnárnu Coinbase

V této části vás naučíme, jak správně používat směnárnu Coinbase. Počítáme s tím, že již máte vytvořený a plně verifikovaný účet tak, jak je popsáno v předchozí části.

Směnárna Coinbase je jednou z nejjednodušších krypto platforem a je jisté, že se zde vyznáte snadno a rychle.

Základní rozhraní má 3 hlavní části:

Rozcestí nalevo vám pomůže v následujícím:

  • Home: návrat na hlavní stránku
  • Assets: v záložce Assets najdete veškeré vámi vlastněné kryptoměny a finance (eura)
  • Trade: Záložka Trade vás dostane do nabídky dostupných kryptoměn k nákupu
  • Pay: Pay slouží v podstatě k posílání kryptoměn za účelem platby
  • Get Wallet: Get Wallet vás nasměruje na stažení Coinbase peněženky (viz. výše)
  • More: zde se dostanete do nabídky možného stakingu a pobírání úroku za držení kryptoměn na Coinbase, edukační části Coinbase a referal programu, díky kterému si pozváním přátel na Coinbase můžete přivydělat

 

Horní část BUY/SELL a SEND/RECEIVE

Záložky Buy a Sell slouží k nákupu (BUY) a prodeji (SELL) dostupných kryptoměn nebo vámi vlastněných kryptoměn.

Send (poslat) a Receive (obdržet) slouží k posílání vašich kryptoměn na jiné peněženky nebo burzy a jejich obdržení.

Doporučujeme vždy pamatovat na to, že si musíte sami zkontrolovat, na jakou adresu a síť kryptoměny posíláte nebo z jakých sítí (blockchainů) krypto obdržujete.

Například, pokud na Coinbase pošlete Binance USD (BUSD) z blockchainu Binance, vaše krypto bude ztraceno, jelikož Coinbase přijímá pouze BUSD ze sítě Ethereum (ERC-20).

Síť, kterou Coinbase používá vždy vidíte v dolní části rozhraní:

  1. Profil uživatele:

V profilové části se dostanete k zákaznické podpoře (Help), možnosti úpravy vzhledu profilu (appearance) a zejména nastavení (settings). V nastavení je možné dokončit například verifikaci účtu (viz. výše) nebo zvýšit ochranu účtu pomocí 2FA a dalších možností.

  1. Balanc účtu a žebříček kryptoměn

Zde vidíte hodnotu vašeho účtu ve vámi zvolené měně. Defaultně se bude jednat o CZK.

Pod balancem si můžete nastavit vámi sledované kryptoměny. Pomocí žebříčku uvidíte denní pohyb a také tržní objem, který se může hodit k včasnému spatření kryptoměny, o kterou se zvedá zájem.

Návod na burzu Coinbase Pro

Návod na Coinbase Pro se bude hodit zejména aktivnějším obchodníkům, kteří mají v plánu otevírat i zavírat obchody klidně několikrát za den. Tento způsob denního obchodování by vás na základní směnárně Coinbase přišel doslova na majlant, jelikož jsou tam poplatky astronomické.

Burza Coinbase Pro je již přístupnější, a i přesto, že zde poplatky nejsou nejlevnější, je burza oblíbená a aktivně používaná velkou základnou uživatelů.

Pokud chcete být Pro obchodník, přečtěte si tento návod. Porovnání poplatků najdete výše v sekci Coinbase Vs Coinbase Pro: poplatky burzy.

Přihlášení účtu Coinbase Pro a první kroky na burze

V první řade se pomocí existujícího účtu Coinbase přihlašte na burzu Pro.

Učiníte tak jednoduše přímo v rozhraní burzy pomocí kliknutí na Sign In“ (viz obrázek níže) nebo zde https://pro.coinbase.com/ 

Návod na registraci účtu najdete v sekci “Registrace a vytvoření účtu Coinbase“.

V dalším kroku je třeba na Coinbase Pro převést vaše kryptoměny z hlavního účtu Coinbase. To provedete jednoduše kliknutím na záložku „Portfolios“ v pravém horním rohu a následně „Deposit“.

Zde si vyberte vámi vlastněnou kryptoměnu, kterou chcete na burzu převést a její množství.

Pomocí tlačítka deposit můžete také vložit peníze na účet přímo z banky, podobně jako je tomu na hlavní směnárně.

Nyní je vše nachystané a můžete začít obchodovat.

Hlavní nástroje, které budete během obchodování na Coinbase Pro používat, si jednoduše rozdělíme na 3 části neboli panely:

  1. Panel obchodních příkazů.
  2. Seznam nabídek a poptávek
  3. Cenový graf

1. Panel obchodních příkazů

V první řadě si všimněte levého panelu, ve kterém můžete zadávat obchodní příkazy typu:

  • market order: okamžité vykoupení nabídek z knihy nebo okamžité prodání do ceny nabízených poptávek v knize
  • market sell: okamžité prodání do ceny nabízených poptávek v knize
  • limit order: nakoupení či prodání pouze na vámi zvolené ceně
  • stop order: příkaz pro automatický prodej v případě propadu na vámi zvolenou cenu tak, aby se vaše pozice pod tuto cenu nedostala

 

2. Seznam nabídek a poptávek

Seznam nabídek a poptávek vám pomůže udělat si představu o tom, jaký je zájem o nákup či prodej okolo daných cenových bodů.

Červený seznam ukazuje cenové body prodejů, zelený nákupů.

Veprostřed si všimněte čísla znázorňujícího “USD Spread“. USD Spread vám pomůže vidět cenové rozpětí mezi nejnižším prodejním příkazem a nejvyšším nákupním příkazem.

USD spread vám pomůže vyhnout se velkému cenovému skluzu v případě použití market příkazů.

Na market příkazy si je třeba dávat všeobecně pozor, zejména však v případě kryptoměn s malým tržním objemem a nedostatkem nákupních i prodejních příkazů.

  1. Cenový graf

Sekce cenového grafu vám nabízí dvě hlavní znázornění cenových pohybů:

  • Cenový graf
  • Hloubkový graf

Cenový graf vám pomůže pochopit minulý pohyb cen dané kryptoměny na různý časových svíčkách (timeframe). Minutový timeframe se hodí pochopitelně maximálně na scalping a velmi rychlé obchodování, zatímco denní či 12hodinový timeframe je již využitelný na delší swingy.

Timeframe můžete změnit vlevo nahoře, spolu s pár indikátory jako je EMA12 nebo EMA26. Slabinou Coinbase Pro oproti jiným burzám je právě nedostatek indikátorů.

Hloubkový graf vám pomůže pochopit a porovnat sílu nabídky a poptávky dané kryptoměny.

Nakonec, v dolní části uživatelského rozhraní najdete své otevřené obchody a příkazy (Open Orders). Tuto záložku potřebujete jak pro přehled, tak v případě potřeby pro zrušení daných příkazů před jejich vyplněním.

 

Coinbase: Často kladené otázky (FAQ)

  • Co je to Coinbase a Coinbase Pro a jaký je rozdíl?

    Coinbase i Coinbase Pro jsou globální lídři v kryptoměnových burzách a službách. Coinbase je prozatím úspěšná společnost a operuje již od roku 2021.

    Základní platforma Coinbase poskytuje rozhraní pro začátečníky, kteří zde s oblibou nakupují, prodávají i proměňují více než 100 druhů kryptoměn.

    Coinbase Pro je burza pro pokročilejší uživatele, kteří se zde setkávají a obchodují s více než 170 druhy kryptoměn v pokročilém uživatelském rozhraní poskytující možnost limit, market a dalších obchodních příkazů pro nákup i prodej.

  • Je Coinbase Wallet dobrá peněženka na kryptoměny?

    Coinbase Wallet lze považovat ze spolehlivou i dobře využitelnou peněženku.

    Coinbase peněženka nabízí plně operativní prostředí na obchodování s kryptoměnami bez nutnosti napojení na hlavní web platformu Coinbase a je dostupná na Android i iOS zařízeních.

    Coinbase wallet klíče jsou uloženy přímo ve vašem telefonu, takže své krypto doopravdy vlastníte a není v rukou třetí strany.

    Výhodou Coinbase Wallet je i možnost napojit další peněženky, například Metamask či jiné peněženky včetně bitcoinových, a používat všechny pouze pomocí rozhraní Coinbase Wallet.

  • Je Coinbase bezpečná burza?

    Ano, Coinbase lze díky jejich historii i pojistkám Coinbase, které vám zaručují, že vám v případě ztráty či hacku Coinbase prostředky plně navrátí, jednou z nejbezpečnějších burz na kryptoměny vůbec.

    V kryptu se však může pochopitelně stát cokoli a prozatím nejbezpečnější způsob, jak skladovat vaše kryptoměny dlouhodobě je jejich uložení ve vlastní hardwarové peněžence jako je Trezor nebo Ledger.

  • K čemu se používá Coinbase a Coinbase Pro?

    Coinbase i Coinbase Pro se dobrým nástrojem pro všechny, kdo mají zájem o aktivní investování do kryptoměn nebo aktivní obchodování, ať už se jedná o krátkodobý day trading nebo i dlouhodobější swingové obchody.

    Coinbase používá mnoho obchodníků i investorů kvůli spolehlivosti a přístupnosti Coinbase platformy i burzy.

    Coinbase se často používá i k dlouhodobému držení kryptoměn díky zárukám a pojistkám proti ztrátě kryptoměn a financí, které Coinbase poskytuje bezvýhradně všem uživatelům.

    Dlouhodobé držení na Coinbase je ze strany uživatelů oblíbené jak díky bezpečnosti burzy, tak i díky nabídce různých pasivních příjmů a sbírání bonusů za dlouhodobé držení coinů.

  • Je Coinbase lepší než RobinHood?

    Coinbase je skrze obchodování s kryptoměnami bezpochyby lepší a využitelnější platformou. Hlavní výhodou je zde pochopitelně nakupování kryptoměn, které můžete následně poslat na vlastní peněženku nebo naopak. Právě tato zásadní možnost burze RobinHood schází.

  • Mohu nakoupit kryptoměny na Coinbase pomocí karty nebo bankovního převodu?

    Ano, oba tyto způsoby nákupu jsou na Coinbase dostupné.

    Pokud spěcháte, můžete využít instantního nákupu pomocí platební karty, nicméně, vystavíte se poplatku 3.49 % z celkové výše nákupu.

    Levnější metodou je SEPA bankovní převod. Zde si však na přijetí platby počkáte minimálně 1 pracovní den.

  • Kolik stojí otevření účtu u Coinbase? Jaký je minimální obchod na směnárně?

    Registrace a otevření účtu Coinbase je zdarma.

    Minimální obchod na Coinbase směnárně musí dosáhnout hodnoty 2 USD.

Praktické informace

Název
Coinbase
Typ
company
Hodnocení
90%
Plusy
  • Přístup všude na světě
  • Nákup kryptoměn přes kreditní i debetní karty
  • Uživatelská přístupnost pro začátečníky
  • Bonus 10 USD pokud vložíte více než 100 USD
Mínusy
  • Pouze v angličtině, nelze obchodovat v CZK
  • Téměř neexistující zákaznická podpora
  • Nemožnost obchodování bez registrace
  • Stěží pochopitelný systém poplatků
  • Dražší poplatky než Binance
Jazyk
Čeština
Sídlo společnosti
Sídlo
Minimální vklad
1 Kč
Maximální vklad
2 Kč
Minimální obchod
3 Kč
Maximální obchod
4 Kč
Poplatky
0.2%/tranzakce
Páka
Ano
KYC/AML
Ano
Měna
Aplikace
Ano
Mobilní verze webu
Ano
Kryptoměny
BTC

Komentáře (2)

  • Reakce

    ověřění účtu

  • Reakce

    potřebuji zjistit kolik mám na účtu EUR

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.