Coinmate
Naše hodnocení: 90%
Jazyk
Čeština
Poplatky (maker/taker)
0.3% / 0.35%
Min. vklad
100 Kč
KYC
Ano
Plusy
 • Dobrá likvidita
 • Dobrá přístupnost z bankovních českých účtů a CZK
 • Uživatelsky přívětivá platforma
Mínusy
 • Malý výběr typů kryptoměn
 • Nabídka služeb je oproti větším burzám omezená

Coinmate.io: návod, recenze a hodnocení

Pokud se chcete vydat do v dnešní době čím dál důležitějšího světa kryptoměn, potom nejdříve potřebujete vědět, kterou branou nejvýhodněji vstoupit. V dnešní recenzi se zaměříme na šikovnou službu Coinmate, tedy dosavadně největší českou krypto burzu.

Co je to Coinmate?

Coinmate je dosavadně největší česká kryptoměnová burza. Zakladatelé Roman Valihrach a Daniel Houška se roku 2014 rozhodli, že je načase na trh přivést kvalitní a bezpečnou burzu, přes kterou budou moci nadšenci pro kryptoměny bezpečně nakupovat, a rovnou s nimi na stejném místě obchodovat.

Od roku 2014 si burza Coinmate po právu vysloužila dobrou reputaci, jelikož se jedná o kvalitní produkt a místo, kde se člověk o své krypto nemusí bát a zároveň ho neuškubou na poplatcích za nákup či obchodování.

U Coinmate si přijdou na své jak začátečníci, tak obzvláště pokročilí uživatelé, kteří zde využijí veškeré dostupné funkce. Pokud se chcete dozvědět, jaké funkce burza Coinmate nabízí čtěte dále.

Dnes si detailně vysvětlíme, co vše Coinmate nabízí a zároveň si ukážeme, jak zde kryptoměny správně a bezpečně nakupovat a rovněž jak s nimi obchodovat.

Coinmate.io stručně

Jak jsme zmínili, Coinmate.io je platformou pro nákup i obchodování kryptoměn.

Abychom mohli na platformě Coinmate.io operovat, musíme nejdříve provést registraci a KYC. To znamená:

 • Registrace pomocí pravdivých údajů
 • Verifikace
 • Zabezpečení účtu (2FA)
 • Převod peněz na účet

Celý proces registrace je v případě Coinmate.io velmi rychlý a intuitivní, takže se není čeho obávat.

Poté se nám zpřístupní veškeré funkce Coinmate, konkrétně tedy:

 • Nabídka nákupu kryptoměn
 • Burza pro obchodování s kryptoměnami
 • Směnárna pro prodej i nákup

Po úspěšné registraci můžete vesele nakupovat vaše oblíbené kryptoměny, ale také prodávat či směňovat za české koruny či eura, a ty si následně nechat poslat na účet.

Co se nabídky kryptoměn týče, najdeme zde 8 základních tokenů a coinů. Nabídka se zde tedy nemůže rovnat například Binance, i tak je však burza pro účely evropských obchodníků či investorů naprosto dostačující.

Veškeré tyto funkce včetně návodu na jejich používání si popíšeme v tomto článku. Pokud vás zajímá pouze konkrétní funkce, neváhejte přeskočit přímo k ní.

Průvodce platformou Coinmate.io

Hned ze startu nás budou zajímat dvě hlavní sekce Coinmate.io – burza a směnárna.

Směnárna Coinmate.io

Sekce směnárny nabízí v podstatě to samé, co burza, pouze v mnohem jednodušším provedením. Pokud jste ve světě kryptoměn nově, rozhodně vás bude zajímat primárně tato část platformy.

Do směnárny jednoduše vstupte výběrem tlačítka NÁKUP A PRODEJ (levý horní roh).

Následující postup v případě prodeje a nákupu je naprosto triviální: jak vidíte v obrázku níže, poukázaným tlačítkem si vyberte, zdali chcete směňovat krypto za CZK či EURO či naopak.

Směnárna se v obou případech obchodů postará o automatickou konverzi kryptoměn do českých korun nebo naopak.

Výhodou je, že se zde nemusíte orientovat v rozhraní burzy a vybírat z momentálně dostupných cen, jelikož směnárna Coinmate vám automaticky najde momentálně nejvýhodnější kurz.

Pokud však plánujete využít vaše analytické schopnosti a pokusit se nakoupit níže či prodat výše, potom vás bude spíše zajímat používání burzy.

Burza Coinmate.io

Burza Coinmate.io nabízí základní funkce pro obchodování s kryptoměnami tak, aby se zde daný obchodník “pohodlně zabydlel“.

Pro opravdu velmi náročné obchodníky může sice burza Coinmate působit příliš jednoduše, avšak většina traderů si zde bohatě vystačí.

Do této sekce přejděte stisknutím POKROČILÉ OBCHODOVÁNÍ můžeme začít:

 • Příkaz LIMIT BUY: pomocí Limit buy nastavíte přesnou cenu, na které si přejete nakoupit. Limit buy je funkce, která nám pomůže nakoupit kryptoměny níže, například na technické podpoře grafu.
 • Příkaz LIMIT SELL: pomocí Limit sell nastavíte přesnou cenu, na které si přejete prodat. Limit Sell je funkce, která nám pomůže prodat kryptoměny výše, například v oblasti grafu, kde vidíme technickou rezistenci.
 • MARKET SELL, BUY: pomocí market příkazu k nákupu (market buy) či prodeji (market sell) vytvoříte automatický prodej či nákup, během kterého proběhne obchod dle cen nabídek a poptávek v knize příkazů

Coinmate.io: Vklady a výběry peněz

Abychom mohli na burze Coinmate začít obchodovat či nakupovat a investovat do kryptoměny jako je Bitcoin na delší dobu, musíme sem nejdřív dostat své peníze. Jak tedy správě vložit peníze u Coinmate?

Vklady

 

Potěší vás, že Coinmate je velmi flexibilní službou a vkládat peníze zde můžeme mnoha různými způsoby:

 • Vklad CZK
 • Vklad EURO
 • Vklad BTC
 • Vklad USDT
 • Vklad ETH
 • A další

Výběry

Stejná flexibilita pochopitelně jako u vkladů platí i v případě výběrů. Poté, co u Coinmate splníte KYC požadavky můžete vybírat jako kryptoměny tak fiat měny bez jakýchkoli problémů.

Základním požadavkem v případě převodů eur či českých korun zpátky na bankovních účet je nutnost vedení účtu na stejné jméno, které bylo zadáno při registraci u Coinmate!

Jaké jsou poplatky u Coinmate.io?

Pokud se rozhodnete nakupovat, prodávat či aktivně obchodovat na burze Coinmate, rozhodně vás bude zajímat, jak si česká směnárna na kryptoměny vede v porovnání proti konkurenci v oblasti poplatků?

Co se týče poplatků za obchodování, všeobecně platí, že s čím větším 30denním peněžním objemem obchodujete, tím nižší platíte poplatky. Znázornění vidíte zde v tabulce.

·         Poplatky za obchodování u Coinmate.io:

Jak vidíte, pokud jste poskytovatelé likvidity (market maker) jste zvýhodnění oproti těm, kteří z trhu odchází a likviditu odebírají (market taker).

Poplatky jsou u Coinmate.io nízké, nicméně oproti například Binance je zde místo pro zlepšení.

·         Poplatky za Rychlý nákup a prodej:

Sekce burzy vhodná pro začátečníky, tedy Rychlý nákup a prodej, podléhá kromě výše zobrazených poplatků také momentálnímu směnnému kurzu.

To znamená, že si musíte u příslušného páru (např. ETH/EURO) zkontrolovat daný momentální směnný kurz, který se zobrazí před každým potvrzením obchodu.

Potvrzením rychlého obchodu se vás kurz uzamkne a vámi potvrzená cena obchodu je garantována.

Garance vámi zvoleného a potvrzeného kurzu je výhodou, jelikož v kryptoměnách často dochází k silné nenadálé volatilitě. Jistota, že bude váš obchod proveden na ceně, se kterou předem souhlasíte, je velikou výhodou.

·         Poplatky za Vklady a výběry:

Z tabulky poplatků za vklady a výběry lze jednoduše vypozorovat, že je Coinmate.io velmi kompetitivní burzou a směnárnou. Oproti jiným službám jako jsou například rampy implementované v peněžence Metamask se jedná o výhodný způsob, jak přicházet do i odcházet ze světa kryptoměn.

Ve stručnosti nás zajímají hlavně následující poplatky:

 • Při výběru kryptoměn do krypto peněženky platíte pouze transakční poplatky příslušné sítě (blockchain fee)
 • Pokud vybíráte CZK, zaplatíte poplatek 1 EUR
 • Vklady i výběry pomocí euro převodů jsou zpoplatněny 1 EUR za transakci
 • Nákup kryptoměn přes kreditní kartu: 1.9 % VISA; 2.9 % MasterCard

Registrace a verifikace účtu:

Abychom mohli plně využívat veškeré dostupné služby, které burza Coinmate.io nabízí, musíme pochopitelně dokončit nutnou KYC verifikaci.

Proces si zde v rychlosti vysvětlíme a pro ty, které nebaví číst, máme i tohle šikovné video od Crypto Colony:

Celkově lze říct, že verifikace je nutná pro ty, kteří mají v plánu provádět vklady a výběry v CZK či EUR (viz. obrázek).

 • Anonymní účet může vkládat a vybírat pouze kryptoměny, zároveň lze směňovat za CZK
 • Ověření základních osobních informací: v podstatě to samé, jako anonymní účet se zvýšenými limity
 • Video verifikace: video verifikace a ověření vašich dokumentů přes IDnow; tato úroveň je nutná pro ty, kteří mají v plánu vkládat nebo vybírat CZK či EUR pomocí bankovních převodů
 • Zvýšení limitů: pro dosažení vyšších limitů, až 127500 CZK denně a 510,000 CZK měsíčně je třeba včetně předchozích kroků poskytnout také nedávný výpis z účtu
 • Individuální limity: pokud máte v plánu obchodovat s velmi vysokými objemy, musíte kontaktovat zákaznickou podporu Coinmate a na svých plánech se domluvit

Verifikace u Coinmate:

Následujte tento jednoduchý postup pro ověření na Coinmate prostřednictvím externí služby IDnow. Tím získáte plné funkce účtu a budete moci nakupovat kryptoměny, provádět vklady a výběry dle svého přání. Ověření je nutné kvůli zákonům a prevenci praní špinavých peněz.

 1. Stáhněte si aplikaci ID Now na svůj mobilní telefon. Tento krok je nezbytný pro ověřovací proces.
 2. Po úspěšné registraci na Coinmate vám bude přidělen verifikační kód. Tento kód budete potřebovat pro propojení ověření na Coinmate s aplikací IDnow.
 3. Otevřete aplikaci ID Now a zadejte svůj verifikační kód. Tímto krokem zajistíte bezpečné spojení mezi Coinmate a IDnow.
 4. Připravte si svůj pas nebo občanský průkaz. Tyto doklady budou potřeba pro potvrzení vaší identity.
 5. Vyfotografujte svůj doklad totožnosti pomocí aplikace ID Now. Tímto způsobem prokážete, že jste osoba, za kterou se vydáváte.
 6. Pořiďte selfie pomocí aplikace ID Now. Zaměřte kameru na sebe a pomalu naklánějte hlavu. Tímto krokem dokončíte ověřovací proces.

A to je vše! Nyní byste měli mít úspěšně ověřený účet na Coinmate a můžete začít využívat všechny jeho funkce.

Obchodování na páku u Coinmate

Coinmate je platforma, která se specializuje na nákup a prodej kryptoměn, avšak neposkytuje možnost obchodování s finanční pákou. Pro tyto účely existují jiní makléři a kryptoměnové burzy.

Obchodování s finanční pákou je proces, kdy makléř umožňuje obchodníkovi nakupovat či prodávat mnohem větší objemy, než by bylo možné s aktuálním kapitálem. Například, pokud máte na obchodním účtu 10 000 Kč a páka je nastavena na 1:10, můžete obchodovat, jako byste měli na účtu 100 000 Kč. Vaše potenciální zisky mohou být desetkrát vyšší.

Nicméně je důležité zmínit nevýhodu: s vyššími možnými zisky roste i riziko větších ztrát, takže s pákou rozhodně opatrně, obzvláště, pokud jste začátečníci.

Od března 2018 byla maximální páka pro obchodování kryptoměn u makléřů stanovena na 1:2. Toto omezení bylo zavedeno Evropským orgánem pro cenné papíry a trhy (ESMA) s cílem chránit investory před ztrátami. To ale zároveň snižuje možnost vyšších zisků. Některé burzy, jako BitMEX, stále nabízejí vyšší páku, až 1:100.

Pokud hledáte makléře, kteří nabízejí obchodování kryptoměn s finanční pákou, je třeba se obrátit na jiné specializované platformy.

Závěr

Coinmate je dlouhodobě oblíbená burza, a to z očividně pádných důvodů. Jedná se o bezpečnou a spolehlivou platformu, čehož si zákazníci pochopitelně cení.

I přesto, že zde není natolik pestrá nabídka kryptoměnových párů jako například na Binance, uživatelé si zde najdou své a často se jedná zejména o oblíbený startovní bod, ze kterého uživatelé cestují hlouběji do světa kryptoměn.

Navíc, společnost a platforma Coinmate neotálí a burzu nadále vystavuje vylepšením a žádaným upgradům. Lze tedy čekat, že zde Coinmate nejen zůstane, ale také nás potěš budoucími vylepšeními.

Rozhodně nám dejte vědět, jak se vám recenze burzy Coinmate líbila a případě, jaké máte vůči této platformě námitky.

Obchodujte opatrně!

 

Praktické informace

Název
Coinmate
Typ
company
Hodnocení
90%
Plusy
 • Dobrá likvidita
 • Dobrá přístupnost z bankovních českých účtů a CZK
 • Uživatelsky přívětivá platforma
Mínusy
 • Malý výběr typů kryptoměn
 • Nabídka služeb je oproti větším burzám omezená
Jazyk
Čeština
Sídlo společnosti
Londýn, Anglie
Minimální vklad
100 Kč
Maximální vklad
510 000 Kč
Minimální obchod
100 000 Kč
Páka
Ano
KYC/AML
Ano
Měna
CZK
Aplikace
Ano
Mobilní verze webu
Ano

Komentáře (2)

 • Reakce

  1000e vklad po 30 dnech nevým proč bych měl poskytovat výpisy z účtu to je prostě moc

 • Reakce

  1000e vklad po 30 dnech nevým proč bych měl poskytovat výpisy z účtu to je prostě moc kdyby to byl ekvivalent alespoň 50 000 tak asi ok jinak je to fakt opruz

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.