10 skrytých krypto projektů, narativů & airdropů, které jste minuli

Zatímco vystřašený retail píše trhu memoáry a čte makro doom posty, my se zde zaměříme na jeden z nejvíce vzrušujících cílů, které z krypta dělají natolik návykový sektor: nalezení altcoin lídrů příštího bull runu.

Pojďme si dnes v rychlosti shrnout situaci a mrknout na pár projektů a zajímavých airdrop příležitostí, které vám dost možná během masakru tohoto týdne unikly.

Fičíme dolů: měli makro doomeři pravdu?

Michael Burry se (opět) snaží trefit svůj legendární Big Short (o velikosti 1.6 miliardy USD), Crypto Twitter se opět ptá, zdali měl Capo pravdu a Bitcoin se za posledních 24 hodin konečně zaškubal pod dlouhodobě potlačovanou volatilitou: konkrétně o 4.4 % směrem dolů. Jak je zvykem, i lehké oslabení BTC se projeví v tvrdém profackování altcoin trhu.

Tentokrát si však nelze než nevšimnout, že se jako shitcoin chová i BTC a ETH.

Probíhá de-risk spekulativních ETF pozic? Je možné, že se ETF narativ odloží stejně jako jeho schválení a Bitcoin a zbytek krypto trhu bude na nějakou dobu opět korelovat s akciovým trhem a indexy: ostatně, NASDAQ a lídři tech sektoru jako je Apple si momentálně nevedou nejlépe a při pohledu na korelaci se zde rýsuje jasný obrázek: dokud bude slábnout TradFi a makro obavy posilovat, doplatí na to i BTC (viz. korelace níže):

Dle následující grafiky jednoduše pochopíme, že srpen a září jsou měsíce, které nám možná nabídnou několik vynikajících nákupních příležitostí. Ostatně, statisticky jsou tyto měsíce pro Bitcoin zkrátka a dobře dost nevlídné:

DeFi projekty:

GMX

Obzvláště GMX se po nedávném a dlouze očekáváném V2 vypořádává se značnými ztrátami. Hix0n si však myslí, že právě v případě GMX (a také v mnoha dalších) nám krypto trh připravuje nadílku maskovanou za masakr: vydání GMX V2 je typickým sell-the-news eventem.

Jakminule se však utilizace V2 rozjede, lze očekávat, že bude GMX pokračovat v dominanci perp sektoru – o čemž svědčí i pohled na CryptoFees.com:

Hlubší pohled do utility a funkcní GMX V2 nabízí 0xrelied:

HMX

Když už jsme u perpetuálních DEX produktů, mrkněme se na HMX: co zde vidíme? Docela rapidní dominanci v růstu tržního objemu:

HMX se těší z adopce a dost možná se jedná o projekt hodný záložky: 1000x páka a nabídka tradingu krypta včetně akcií a komodit zní jako něco, na čem krypto degeni s radostí prohrají i to poslední kapesné.

Jak si je HMX schopno udržet natolik razantní tržní objem? Vysvětleno zde.

DALŠÍ PERP DEXY STOJÍCÍ ZA ZMÍNKU:

Good Entry: revoluce v perp sektoru? (+Airdrop příležitost)

Good Entry je velmi zajímavým produktem řešící staré známé likvidační scam wicky, proslavené zejména nikým jiným než BitMex legendou Arthurem Hayesem.

Good Gains má v plánu uživatele ochránit proti likvidacím způsobeným rychlými a rapidními změnami cen. Jak? Níže vidíte koncept celé věci představující mechanismus nazývaný „Time Base Liquidation“:

Redacted Cartel ($BTRFLY)

Redacted Cartel nikdy nespí a během přípravy na megalomanské vydání dlouze očekávaného produktu DINERO (možný budoucí lídr stablecoin a MEV sektoru) se kartelu daří i v dalších směrech.

  • PIREX je oficiálně lídrem trhu v poskytování likvidity pro veTokeny jako je veCVX: https://twitter.com/redactedcartel/status/1691461881905717249
  • Hlasování ve formě snapshotu pro výměnu mezi Redacted DAO a Olympus DAO je nyní aktivní na obou Redacted a Olympus Snapshots (Což znamená výměnu Olympus DAO BTRFLY držení a veškeré budoucí přizpůsobení za $3.75mm v gOHM od Redacted DAO = velmi pozitivní zprávy pro DAO

Novinky ze světa FRAX Finance

FRAX je jedním z úhlavních DeFi projektů a dle jejich nově odhalených plánů se tento DeFi gigant nikam nechystá (což zároveň znamená příjemné vyhlídky pro Redacted Cartel, který drží

LDPfi narativ

LDPfi narativ se začíná zahřívat a je dost možné, že je načase začít se nimrat v tomto zbrusu novém DeFi sektoru.

LDPfi je ve zkratce:

  • LPDfi znamená Deriváty poskytující likviditu: Jedná se o zkratku finančního nástroje spojeného se zvyšováním likvidity na kryptoměnových trzích.
  • Zvýšení likvidity na Uniswap V3: LPDfi je navrženo tak, aby zvýšilo vaši likviditu na Uniswap V3, decentralizované platformě pro výměnu kryptoměn. Likvidita je snadnost, s jakou lze aktiva koupit nebo prodat, aniž by to výrazně ovlivnilo cenu.
  • Odemknutí významného množství likvidity: LPDfi si klade za cíl zpřístupnit v kryptoměnových trzích významné množství finančních prostředků. Tímto může podporovat více obchodní aktivity, zajistit více stability a trh efektivnější.

Proč by vás to mělo zajímat? Pokud se podílíte na kryptoměnových trzích, porozumění LPDfi by mohlo být prospěšné pro optimalizaci obchodních strategií a pochopitelně nalezení vhodných projektů pro celý nový DeFi narativ.

Na které projekty z LDPfi narativu se tedy můžeme zaměřit?

Zajímavý je zde zejména protokol Logarithm Finance a vypadá to, že si zde budete moci vysloužit i airdrop:

Seznam projektů pro GambleFi narativ:

GambleFi je něčím, co ke kryptu zkrátka a dobře patří (nebo je to všechno vlastně GambleFi?)

Friend-Tech stále roste

Friend-Tech je zřejmě největší bombou BASE chainu a vypadá, že explozivní růst první finančně-sociální platformy nehodlá ustoupit. Po Friend-Techu se dost možná vyplatí poohlédnout a (jako obvykle) s trochou štěstí získat budoucí FRIEND token airdrop:

NFT sektor

„Milady in control“

Milady naprosto dominuje NFT trh. Nejenže se hlavní neochibi kolekce Milady Maker stává jedním z lídrů sektoru a jedná se v podstatě o jediný úspěšný NFT projekt tohoto roku, v tandemu s úspěchem Milady nelze opomínat ani zde navazující kolekce.

Bez přehánění lze očekávat, že Milady dominance bude pokračovat do té doby, než se z Milady stanou další Crypto Punks (samozřejmě divoká spekulace):

OPEPEN a Pudgy Penguins Collab

Mimo Milady se Hix0n zaměřuje na OPEPEN a všímá si, že zatímco ostatní NFT týmy doslova masakrují své komunity (a ETH ceny) s každým dalším rádoby inovativním oznámením, OPEPEN si získal pozornost krypto trhu neustálým udržováním napětí pomocí postupného odhalování celé kolekce.

Poslední set OPEPENů v kolaboraci s Pudgy Penguins si získal velmi pozitivní ohlasy. Pokud se k OPEPENu budou přidávat další a další slavní umělci či velké projekty, hype okolo kolekce pochopitelně neustane.

Protectorate ($PRTC)

Když už jsme u NFT, nesmíme opomenout Protectorate. Hix0n očekává, že chads z Redacted Cartel týmu jako je Magnus a 0xOmnia, kteří momentálně s plnou vervou pracují na Protectorate Protocol, ukuchtí dost možná dominantní NFTfi protokol sloužící jako definitivní spojka mezi likviditou DeFi a zábavnosti NFT trhu.

Mějte se na pozoru, projekty tohoto kalibru se (čistě dle spekulativního názoru autora) okolo 1-2mil. Mcap dlouho pohybovat nebudou… Nyní je $PRTC dostupné v podstatě za presale cenu. Aneb výhody medvědího trhu.

Meme koutek

Jsi hoden vstoupit do světa hyper akcelerovaného gamblingu založeném na pozornosti? Pokud máte odvahu a trpělivost vystát extrémní úrovně volatility a rozeznat bandu “jeetů“ od ctihodné a dlouhodobě smýšlející komunity, potom si můžete omrknout několik z naprosto hlavních kandidátů pro manifestaci vytvoření nového druhu blue-chip meme coinů, které nahradí již zastaralé meme Shiba Inu či Floki Inu. Dle statistik momentálního trhu s pozorností se bude jednat o:

  • $BITCOIN
  • $MOG (Milady meta – beta je v tomto případě $FUMO)

Pozor! Tyto předpoklady jsou totální spekulací a gamblingem na základě pozornosti. Je možné, že trh zejména během srpna a září nabídne mnohem lepší vstupy do těchto i dalších meme tokenů.

I přesto, že je meme sektor tím nejriskantnějším odvětvím kryptoměn, zůstává faktem, že právě zde se nachází ty nejrychlejší desetinásobné obraty (a samozřejmě ještě častěji absolutní ztráty).

Před tím, než se vůbec opovážíte proměnit vaše drahocenné ETH coiny v libovolný meme shitcoin, ověřte si kontrakt na serveru TokenSniffer.com. Tímto způsobem se vyhnete vyloženým scam coinům, honey potům či rug pullům.

Tento článek není finanční ani žádnou jinou radou, obchodujte zodpovědně.

5/5 - (3 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.