Binance Coin (BINANCECOIN)
Cena
7.0E-5 $ (0 Kč)
24 hodin
0 %
Kapitalizace
0 $
Aktuální počet tokenů
19 720 343 $
Maximální počet tokenů
21 000 000
Doporučujeme

Úvod do Binance Coin (BNB)

Od doby ICO během roku 2017 se Binance Coin rozšířil a získal mnoho užitečných funkcí, které z něj činí jednu z nejuznávanějších a široce používaných kryptoměn trhu.

BNB coin byl původně založen na blockchainu Ethereum, ze startu se tedy jednalo o ERC-20 token. Avšak v roce 2019 Binance vytvořila vlastní blockchain, Binance Chain, čímž se z BNB stal nativní token této sítě. Binance později spustila Binance Smart Chain (BSC), což je Ethereum kompatibilní blockchain umožňující snadné přemostění mezi oběma sítěmi, což se hodí jak uživatelům, tak i vývojářům.

BNB se používá zejména jako palivo (gas) pro Binance Smart Chain, tedy v podstatě síťové poplatky za transakce a provoz chytrých kontraktů.

Díky svým unikátním vlastnostem a široké škále použití si BNB získal pozornost mnoha investorů a obchodníků. BNB coin je často používán jako způsob snížení poplatků za obchodování na burze Binance, což z něj dělá atraktivní aktivum pro ty obzvláště movité obchodníky či doslova velryby, ale také jednoduše pro běžné uživatele, kteří zkrátka obchodují často a chtějí ušetřit.

BNB je rovněž klíčovým prvkem v různých finančních produktech a službách nabízených v rámci Binance ekosystému, jako jsou staking, půjčování krypto kapitálu či účast na inicializacích burzovních nabídek (IEO).

REGISTRACE NA BURZU BINANCE

Binance Coin rovněž získal popularitu díky své integraci do decentralizovaného financování (DeFi) prostřednictvím Binance Smart Chain.

BNB je široce používán v rámci DeFi projektů a platforem, což zvyšuje jeho hodnotu, užitečnost a celkově utilitu pro širší krypto komunitu. Kromě toho je BNB akceptováno jako platební metoda u některých obchodníků a služeb, což pochopitelně usnadňuje využití BNB v běžném životě.

Vzhledem k různým funkcím a rostoucímu významu na kryptoměnovém trhu se Binance Coin stává stále populárnějším a žádanějším mezi investory a uživateli. Jeho úspěch je také ukazatelem síly a potenciálu Binance jako celkového ekosystému.

Zároveň jsou zde pochopitelná rizika, jelikož důvěra v Binance Coin je přímo závislá na důvěře v burzu Binance. Pokud by se Binance jako společnost dostala do problému, lze očekávat, že spolu s poklesem důvěry v burzu klesne i nálada investorů vůči BNB.

Pojďme si vysvětlit hlavní využití a utility BNB a podívat se rovněž na důležité faktory, jako je tokenomika BNB. Pro ty z vás, kteří mají v plánu BNB nakupovat je v další části článku rovněž sekce o bezpečném nákupu, prodeji i držení BNB.

Pojďme na to.

Binance Coin: využití a utilita BNB

Během úvodu jste dozajista pochopili, že je BNB coinem, který disponuje mnoha využitími.

Pojďme si popsat ty nejdůležitější z utilit kryptoměny Binance Coin:

·         Snížení poplatků za obchodování na Binance

Jedním z hlavních důvodů, proč uživatelé drží a používají BNB, je možnost snížení poplatků za obchodování na burze Binance. Držení BNB v uživatelském účtu a nastavení platby poplatků v BNB může vést k významným slevám na poplatcích za obchodování, což je atraktivní pro aktivní obchodníky. V prvním roce používání BNB mohou uživatelé získat slevu 25 % na poplatcích za spot a maržové obchodování a 10 % slevu za obchodování Futures.

·         Binance Launchpad a účast na burzovních nabídkách (IEO)

Binance Launchpad je platforma, která usnadňuje získávání financování pro nové kryptoměnové projekty prostřednictvím procesu zvaného burzovní nabídky neboli “initial Exchange offering“ (IEO).

BNB umožňuje uživatelům účastnit se těchto IEO tím, že je používá jako prostředek pro nákup nových tokenů na Binance Launchpadu. Držení BNB je potom výhodou v tom smyslu, že uživatelé s vyšším počtem BNB získávají nárok na větší alokaci tokenů daného projektu v IEO.

·         Binance Smart Chain (BSC) a decentralizované finance (DeFi)

Binance Smart Chain (BSC) je samostatný blockchain navržený pro rychlé a levné transakce a rovněž, podobně jako Ethereum, pro fungování chytrých kontraktů (smart contracts).

BSC je kompatibilní s Ethereem, což umožňuje snadný přechod mezi oběma sítěmi pro vývojáře a uživatele. BSC se stal významným hráčem v decentralizovaném financování (DeFi) díky svým nízkým transakčním poplatkům a rychlému zpracování transakcí.

 

Dále, BNB slouží jakožto gas či palivo pro Binance Smart Chain, což znamená, že je potřeba pro provádění transakcí a provozování chytrých kontraktů na BSC. BNB také hraje klíčovou roli v řadě DeFi aplikací a služeb, jako jsou decentralizované burzy (DEX), likviditě projektů a yield farming příležitostech.

·         Binance Earn a BNB staking

Binance Earn je platforma, která nabízí uživatelům možnost získávat pasivní příjem prostřednictvím různých finančních produktů a služeb, jako je staking, savings a liquidity pools.

Uživatelé mají možnost stakovat své BNB tokeny v sekci Binance Earn a získávat odměny za podporu sítě. Mimo BNB se na Binance Earn pochopitelně nabízí i stakování jiných tokenů.

Kryptoměny
Kryptoměna
Cena USD (CZK)
24h
Market cap
62 988 $ (1 464 906 Kč)
+4.48 %
1 239 486 104 442 $
0.11855 $ (3 Kč)
+4.12 %
17 177 621 849 $
3 346 $ (77 824 Kč)
+4.44 %
401 659 196 786 $

POZOR! Nikdy se nedoporučuje vaše kryptoměny nechávat v rukou centralizovaných burz. Zejména krach burzy Mt.Gox a FTX nás naučil, že nejbezpečnější je držet své coiny výhradně na vlastní hardwarové peněžence.

BNB jako platební metoda

BNB je stále častěji používáno jako platební metoda u některých obchodníků a služeb. Umožňuje uživatelům snadno a rychle platit za varietu zboží a služeb, což pochopitelně zvyšuje jeho utilitu jako platidla v běžném životě.

  • Binance Pay:

Binance Pay je platební systém, který umožňuje uživatelům Binance platit pomocí kryptoměn, včetně Binance Coinu (BNB). Binance Pay je integrován s mnoha obchodníky a poskytovateli služeb a umožňuje rychlé a snadné platby bez nutnosti převádět kryptoměny na fiat měny.

Pokud vás zajímá kompletní seznam obchodníků, kteří přijímají platby pomocí Binance Pay, mrkněte na oficiální Binance seznam zde.

  • Binance Card

Binance Card je debetní karta, která umožňuje uživatelům platit pomocí kryptoměn, včetně Binance Coinu (BNB). Karta je propojena s kryptoměnovou peněženkou Binance a umožňuje rychlé a snadné platby bez nutnosti převádět kryptoměny na fiat měny.

  • Výhody a funkce

Binance Card nabízí mnoho výhod a funkcí, včetně možnosti platby u milionů obchodníků po celém světě, cashbacku a možnosti platby s více kryptoměnami. Karta také nabízí zabezpečení transakcí pomocí technologie EMV a možnost sledování transakcí prostřednictvím mobilní aplikace Binance.

  • Jak získat Binance Card

Pro získání Binance Card je nutné mít ověřený účet na Binance a mít dostatečné množství Binance Coinů (BNB) na své kryptoměnové peněžence.

Karta je k dispozici uživatelům v mnoha zemích a lze ji objednat přímo v aplikaci Binance či zde na webu.

Jak bezpečně nakoupit a uložit své BNB

Pokud jste jedněmi z těch, které zaujaly možné využití BNB či zkrátka tuto kryptoměnu považujete za dobrou investici a nyní máte v plánu nakoupit, čtěte dále. Zde si popíšeme, jak BNB nakoupit, držet i prodat:

Nákup BNB

Binance Coin můžete zakoupit na mnoha kryptoměnových burzách, včetně samotné burzy Binance.

Nejjednodušší způsob, jak koupit BNB, je vytvořit si účet na Binance a nákup provést přes burzu. Pro nákup BNB na Binance můžete použít různé kryptoměny nebo fiat měny.

Kromě Binance můžete BNB zakoupit i na dalších kryptoměnových burzách, jako jsou například Coinbase, Kraken nebo Bitfinex. Je však důležité zvolit důvěryhodnou a bezpečnou burzu tak, abyste zajistili bezpečnost svých finančních prostředků a vyhnuli se případným podvodům.

Pro orientaci v kvalitních burzách můžete navštívit sekci našich recenzí burz:

Návod a recenze konkrétně burzy Binance a Coinbase najdete v našich článcích:

Jak na bezpečné uložení BNB:

K ukládání BNB můžete přistupovat různorodými způsoby.

Binance nabízí vlastní peněženku (Binance Wallet), kterou můžete použít pro ukládání jak BNB, tak i dalších kryptoměn.

Pokud preferujete vyšší bezpečnost (doporučeno), můžete využít hardwarovou peněženku jako je Ledger nebo Trezor, které umožňují ukládat kryptoměny offline a zvyšují tak bezpečnost vašich finančních prostředků.

Recenze i návod na peněženky Ledger či Trezor najdete v našich článcích:

 

Tokenomika Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB) je kryptoměna, která má (ostatně jako každá jiná) specifickou tokenomiku. V této části se podíváme na některé důležité faktory, které se před případnou investicí do BNB vyplatí vědět.

Celkový počet BNB

Celkový počet Binance Coinů, které mohou být v oběhu, je 170 532 785 BNB. Binance plánuje snižovat tento počet Binance Coinů o 50 % každý rok až do doby, kdy bude v oběhu pouze 100 000 000 BNB. Tím se zvyšuje hodnota Binance Coin, protože se snižuje počet dostupných tokenů.

Spalování BNB

Každé čtvrtletí spaluje Binance Coin určený na platbu poplatků, který je získán burzou Binance. To znamená, že Binance Coin se stává stále vzácnějším a snižuje se jeho počet v oběhu. To může vést ke zvýšení hodnoty Binance Coin, jelikož mnoho účastníků trhu považuje deflaci za “býčí“ proces.

Nicméně, pokud se dostane burza Binance do problémů, nebo budou její uživatelé většinově přebráni konkurencí, potom lze i napříč deflaci BNB očekávat propad ceny.

Peněženky pro držení BNB

K ukládání Binance Coinů (BNB) potřebujete kryptoměnovou peněženku (wallet), která vám umožní uchovávat a v podstatě ovládat vaše BNB coiny. V této části se podíváme na několik různých typů peněženek pro Binance Coin.

·         Burzy jako peněženky

Mnoho kryptoměnových burz, včetně Binance, nabízí vlastní peněženky, kde můžete ukládat své Binance Coiny.

Tyto peněženky jsou však umístěny na serverech burzy a tím pádem nejsou bezpečné jako peněženky offline. Pokud tedy plánujete ukládat větší množství Binance Coinů, měli byste zvážit použití jiného typu peněženky, zejména hardwarové walletky.

·         Hardwarové peněženky

Hardwarové peněženky jsou specializované zařízení, které umožňuje ukládat vaše BNB  offline. Hardwarové peněženky jako Trezor nebo Ledger nabízejí nejvyšší možnou úroveň bezpečnosti. Tyto peněženky jsou chráněny šifrováním a k uvolnění vašich Binance Coinů je potřeba fyzické připojení k počítači.

·        Desktopové peněženky

Desktopové peněženky jsou aplikace, které můžete nainstalovat do svého počítače.

Tyto peněženky jsou často zdarma a umožňují vám ukládat vaše Binance Coiny offline.

Hned po hardware peněženkách lze uložení v desktopových peněženkách, ke kterým vlastníte své klíče, za hned druhý nejlepší způsob uchovávání kryptoměn, v tomto případě BNB.

·        Mobilní peněženky

Mobilní peněženky jsou aplikace, které můžete nainstalovat na svůj chytrý telefon. Tyto peněženky umožňují ukládání a správu Binance Coinů přímo na vašem mobilním zařízení.

Mnoho mobilních peněženek je zdarma a nabízí vysokou úroveň bezpečnosti.

Může se jednat o například Coinomi či Trust Wallet.

Binance Coin (BNB) můžete ukládat v různých typech kryptoměnových peněženek.

Vyberte si typ peněženky, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a požadavkům na bezpečnost.

Bez ohledu na to, jaký typ peněženky použijete, je důležité mít na paměti, že bezpečnost vašich Binance Coinů závisí na vašich kryptografických klíčích, které musí vždy zůstat pouze ve vašem vlastnictví a je vaší zodpovědností se o ně starat.

Budoucnost Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB) má rozhodně stále potenciál a jeho budoucnost prozatím vypadá slibně. V této části se podíváme na některé faktory, které mohou ovlivnit budoucnost Binance Coin.

·         Rozvoj ekosystému Binance

Binance Coin je úzce spjat s ekosystémem Binance a vývojem této burzy. Binance plánuje rozšířit své služby a produkty a tím vytvořit budoucí a silnější ekosystém. To může pochopitelně vést ke zvýšení poptávky po BNB a následném zvyšování jeho hodnoty.

Pamatujte však, že cena BNB závisí i na celkovém momentálním stavu krypto trhu. Pokud se celý krpyto nachází v hlubokém medvědím trhu, nelze očekávat, že se BNB vydá takzvaně “na měsíc“.

·         Technologický vývoj

Binance plánuje využít technologie blockchainu pro vytvoření nových produktů a služeb. Technologický vývoj může vést ke zvýšení poptávky po Binance Coin a zvyšování jeho hodnoty.

Binance jako společnost doposud stála v popředí inovací a krypto trh v podstatě dominovala. Lze očekávat, že i budoucí tahy Binance povedou k udržení se na dobrém postu.

·         Konkurence

Kryptoměnový trh je vysoce kompetitivním prostředím a není úplně od věci předpokládat, že bude Binance jako burza v určitý moment sesazena z trůnu, což by pochopitelně mohlo vést k propadu ceny BNB.

Například, momentální trh s kryptoměnami začíná být dominován decentralizovanými burzami, včetně perpetuálních burz.

O takzvaných DEX burzách a perpetuálních DEX burzách se dozvíte více v článku „DeFi Puls 2: Perpetuální DEX burzy“.

·         Regulační rizika

Kryptoměnový trh je stále v procesu regulace a BNB se stejně jako ostatní kryptoměny a projekty může stát terčem regulačních rizik. Pokud se regulační prostředí pro kryptoměny zpřísní, může to vést ke snižování poptávky po Binance Coin a snižování jeho hodnoty.

Obzvláště v době psaní článku, tedy 30. března 2023, probíhá takzvaná Operace Chokepoint v USA, jejíž cílem je i zaměřit se na údajné nekalé praktiky Binance.

Závěr

Binance Coin (BNB) je prozatím jednou z největších kryptoměn momentálního trhu.

Z historie kryptoměn však dobře víme, že posty v Top 10 žebříčku kryptoměn se mění každý cyklus. Pro to, abychom pochopili, zdali se BNB v top desítce udrží, musíme pečlivě pozorovat dění a celosvětový vývoj krypto trhu.

Právě v tom vám pomůžeme zde na BTCtipu.

 

Praktické informace

Název
Binance Coin
Sociální sítě
Zakladatel
Changpeng Zhao
Jednotka (ticker)
BINANCECOIN
Aktuální počet tokenů
19 720 343
Maximální počet tokenů
21 000 000
Kapitalizace
0 $
Aktuální cena
7.0E-5 $ (0 Kč)
ATH
73 738 $
Změna za 24hod
000 %
Coinmarketcap pořadí
1
Odkaz na whitepaper
Source code

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.