Trust Wallet: recenze + návod
Naše hodnocení: 80%
Typ
Software
Vhodná pro systém
iOS / Android
Počet aktiv
160,000+
Jazyk
Angličtina

Trust Wallet: recenze + návod

Trust Wallet je oblíbená open-source mobilní peněženka na kryptoměny, která si získala širokou oblibu začátečníků i pokročilých krypto uživatelů. Jedná se o jednu z nejpoužívanějších kryptoměnových peněženek na světě. Trust Wallet podporuje více než 160,000 různých kryptoměn, mezi které patří BTC, ETH a mnohé další. Výhodou Trust Wallet je zabudovaný Web3 prohlížeč.

Trust Wallet – bezpečná mobilní krypto peněženka

Pojďme si v rychlosti shrnout nejdůležitější fakta o této krypto peněžence:

 • Trust Wallet je společností, kterou vlastní známá burza Binance. Binance Trust Wallet koupila roku 2018.
 • Trust Wallet podporuje dostatečné množství kryptoměn, které lze díky této peněžence používat bez jakýchkoli omezení
 • Trust Wallet je peněženkou používanou momentálně zhruba 5 miliony uživateli po celém světě
 • Trust Wallet je zdarma: k používání peněženky není třeba žádných měsíčních či jiných poplatků

Peněženku Trust Wallet si můžete stáhnout zadarmo z Apple Store nebo Google Play Store: https://trustwallet.com/

Jak funguje peněženka Trust Wallet?

Mobilní peněženka Trust Wallet funguje v podstatě jako bezpečný most neboli spojení mezi vaší adresou a jednotlivými blockchainovými sítěmi.

Peněženka Trust Wallet vám tedy za pomocí vašich privátních klíčů zpřístupňuje kryptoměny, které se nachází na daném blockchainu, například BTC na Bitcoinu. Samotná peněženka žádné kryptoměny neobsahuje, jelikož se jedná o pravou open-source krypto walletku.

Návod na používání peněženky Trust Wallet včetně instalace a založení účtu najdete v poslední části článku.

Pokud se vám nechce číst, můžete se podívat například na tento video návod “Trust Wallet: průvodce pro začátečníky“:

dsd

Funkce Trust Wallet

Trust Wallet poskytuje veškeré potřebné funkce a služby, které potřebuje jak začátečník, tak zkušený obchodník nebo krypto investor.

Mimo posílání a přijímání různých kryptoměn lze pomocí Trust Wallet používat také různé decentralizované burzy (viz. návod níže) a dAppy, jako je například burza Pancake Swap na Binance Smart Chainu.

Díky Trust Wallet tedy můžete kryptoměny nejen držet, ale také s nimi jednoduše obchodovat nebo je v některých případech i “stakovat“ a pobírat pasivní příjmy.

Co se zabezpečení a privátnosti peněženky týče, je pochopitelné, že jsou zde oproti hardware peněženkám jako je Ledger stále nedostatky, jelikož se konec konců pořád jedná o software, který se vždy může stát terčem hackerů. Celkově si však Trust Wallet v zabezpečení vede výborně a peněženka je regulérně auditována bezpečnostní společností Stateful.

Nejdůležitější pointou zde však je fakt, že v případě vytvoření peněženky Trust Wallet zůstáváte vy jako uživatel vlastníky privátní klíčů, přičemž jako vždy platí heslo „tvoje klíče = tvoje krypto“.

 

Ledger: Recenze + návod

Shrnutí funkcí Trust Wallet

 • Nákup kryptoměn

Peněženka Trust Wallet spolupracuje s mnoha platebními poskytovateli a nákup kryptoměn například přes kreditní kartu zde není problém.

 • Sledování cen kryptoměn v reálném čase

Uživatelé Trust Wallet si chválí přehled cen kryptoměn v reálném čase, přičemž je možné jednoduše sledovat i metriky jako je aktuální tržní objem nebo celková tržní kapitalizace daných kryptoměn, například BTC či ETH a dalších.

 • Zabudovaná směnárna na kryptoměny (swaps)

Velmi výhodnou funkcí Trust Wallet je zabudovaná funkce swapů kryptoměn, díky které můžete přímo v peněžence vyměňovat libovolně jednu kryptoměnu za jinou. Bonusem je zde také fakt, že tuto funkci můžete používat, aniž byste vyplňovali své jméno, bydliště a další informace. Používání této burzy přímo v aplikaci za absence nutnosti KYC je z pohledu mnoha uživatelů obrovskou výhodou Trust Wallet.

 • Stakování kryptoměn

Generování pasivního příjmu jednoduše pomocí dlouhodobého držení kryptoměn je v kryptu velmi oblíbené. Díky Trust Wallet je stakování jednoduché a můžete zde své kryptoměny stakovat podobně, jako například na Binance, avšak s tím rozdílem, že zůstáváte vlastníky svých klíčů. V Trust Wallet lze stakovat většinu oblíbených kryptoměn jako je BTC, ETH, ADA (Cardano), Callisto (CLO), TRX (Tron) a další.

 • Zabudovaný Web 3 prohlížeč

Trust Wallet funguje zároveň jako rozhraní a prohlížeč, pomocí kterého můžete používat Web 3 a zdejší decentralizované aplikace. Díky Trust Wallet se tak máte možnost připojit k většině populárních dAppů, jako jsou například DEX burzy typu Uniswap či Sushi Swap nebo různé NFT markety jako je například oblíbené Opensea.

Je peněženka Trust Wallet bezpečná?

Tuto otázku by si každý zodpovědný uživatel kryptoměn samozřejmě měl položit hned ze startu. Zabezpečení vašich kryptoměnových investic by vždy mělo být naprostou prioritou.

Pojďme se tedy v rychlosti podívat na zabezpečení peněženky Trust Wallet:

 • Privátní klíče

Heslo vaše klíče = vaše krypto v případě Trust Wallet platí. Vaše klíče nikdy neopustí zařízení chytrého telefonu a nezná je nikdo kromě vás, tedy ani společnost Trust Wallet. Vaše klíče jsou však stále součástí vašeho mobilu a zabezpečení tím pádem nedosahuje stejné laťky, jako v případě hardware peněženky.

 • Možnost bezpečnostních auditů

Trust Wallet je open-source peněženka, což znamená, že zabezpečení softwaru aplikace je možné kdykoli auditovat libovolnou třetí stranou, například výše zmíněnou bezpečnostní společností Stateful.

 • Anonymní transakce

Anonymita během používání Trust Wallet je velikou výhodou, a to i právě z pohledu celkového zabezpečení. Trust Wallet lze používat bez KYC registrace. Vaše peněženka a adresy tím pádem nejsou napojeny na vaše jméno či byd

Plusy a mínusy Trust Wallet:

Plusy
 • Zabudovaný Web 3 prohlížeč, podpora dAppů a NFT
 • Open-source technologie
 • Privátní klíče v rukou uživatele
 • Podpora mnoha typů kryptoměn
Mínusy
 • Pouze v angličtině
 • Pouze v telefonu, desktopová verze není dostupná
 • Pokud ztratíte seed frázi, přijdete o peněženku (self-custody; lze považovat i za výhodu)

Trust Wallet: návod na používání peněženky

Trust Wallet je velmi jednoduchou a přístupnou peněženkou, a to i v případě, že jste krypto začátečníky, se nemáte čeho obávat.

V tomto návodu si názorně popíšeme instalaci Trust Wallet a také ukážeme příklad používání peněženky ve spojení s Binance Smart Chainem:

Nejprve zavítejte na web Trust Wallet a stáhněte si aplikaci: https://trustwallet.com/

1. Nainstalujte aplikaci, otevřete ji a uvidíte následující okénky, ve kterém zvolte “Create New Wallet“. Pokud peněženku již máte, můžete ji importovat pomocí vaší skryté fráze.

2. V další části vám bude vygenerována skrytá fráze, kterou si bezpečně zapište a uložte nejlépe offline. Ihned v další části po vás bude vyžádáno zpětné zadání vaší frázi a ověření, že jste si ji uložili.

3. Nyní se ocitnete v samotné aplikaci a uvidíte svůj zůstatek a výběr defaultních kryptoměn

4. Pro vložení vašich BNB coinů z burzy do mobilní peněženky klikněte na “BNB Smart Chain“

DŮLEŽITÉ: UJISTĚTE SE, ŽE PŘI VÝBĚRU BNB TOKENŮ ZVOLÍTE VOLBU “BEP-20“. TYTO TOKENY JSOU URČENY PRO BINANCE SMART CHAIN. BNB BEACON CHAIN TOKENY VLOŽÍTE VOLBOU “BEP-2“.

5. Dále zvolte tlačítko „Receive“ a zkopírujte vaši adresu tam, odkud BNB vybíráte. Počkejte, než k vám BNB přiletí a máte hotovo.

Jak připojit Trust Wallet k Pancake Swapu?

Pancake Swap je velmi oblíbená Binance Smart Chain Burza. Pomocí Trust Wallet se k ní lze jednoduše připojit a začít zde obchodovat.

Pokud jste splnili veškeré kroky výše a peněženku máte nachystanou, můžete v prohlížeči přejít rovno na burzu: https://pancakeswap.finance/

V pravém horním rohu klikněte na “CONNECT“. Následně na vás vyskočí výběr peněženek. Zde vyberte Trust Wallet:

A je to – nyní můžete bezpečně obchodovat na Binance Smart Chainu pouze za pomocí mobilního telefonu.

Závěr k peněžence Trust Wallet

Pokud shrneme veškeré vlastnosti Trust Wallet, které jsme si dnes popsali, lze konstatovat, že tato peněženka splňuje všechny požadavky, které by od dobře využitelné krypto walletky mohli mít jak začátečníci, tak pokročilejší uživatelé kryptoměn.

Trust Wallet navíc neslouží pouze jako peněženka, ale díky zabudovaným Web 3 funkcím rovnou jako plně funkční brána do světa kryptoměn, díky které můžete používat většinu decentralizovaných aplikací internetové sítě budoucnosti, kterou se Web 3 pomalu, ale jistě stává.

 

Trust Wallet: nejčastější otázky (FAQ)

Praktické informace

Název
Trust Wallet: recenze + návod
Typ
Software
Hodnocení
80%
Operační systém
iOS, Android
Jazyk
Angličtina
Možnost nakupovat kryptoměny
Ne
Možnost směňovat kryptoměny
Ne
Počet aktiv
160,000+

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.