Krypto Agregátor #2: skryté zajímavosti z hlubin světa kryptoměn

Krabí léto je v plném proudu a i přesto, že jsou grafy kryptoměn až na nedávný 15 minut trvající propad BTC naprosto stagnantní nudou, v pozadí blockchainového světa na plno pracují stovky zajímavých týmů chystajících developmenty, které budou hýbat příštím bull-runem.

Pojďme se v dnešním Krypto Agregátoru podívat na sérii zajímavostí a poznatků, které nám pomohou zorientovat se v momentálním zdánlivě utlumeném dění…

L2 sítě jsou celkově mnohem adaptovanější než jakékoli alt-L1 blockchainy

Zkrátka a dobře, pokud stále sázíte na ALT-L1 blockchainy a jejich prázdnotou naplněné ekosystémy, je dost možná načase se zamyslet. Růst L2 sítí je od minulého roku masivní a postupem času to čím dál více vypadá, že pokud chcete na tomto trhu zůstat relevantní, musíte využívat blockspace na L2 sítích napojených na Ethereum (nebo jít přímo na domovskou hlavní síť):

BASE: úspěch značky Coinbase se odráží v rychlé adopci

Minulý rok byl zářným příkladem organické adopce (s příchutí airdrop farmingu) projekt Arbitrum, optimistický rollup pro Ethereum.

Rok 2023 však jasně patří L2 síti BASE, spadající pod Coinbase a fungující jako extenze sítě Optimism. Organická adopce nebo airdrop farma? Podobně jako v případě Arbitrum to vypadá na kombinaci obou faktorů, což je rozhodně dobré znamení…

BASE X USDC = natural partners

BASE oznamuje rozšířenou spolupráci s Circle, mateřským podnikem spravujícím USDC. Mimo BASE bude USDC stablecoiny sázet i na Cosmos, Polygon, NEAR a další.

Friend.Tech: obchodování s profily na páku?

Hyperliquid je velmi zajímavou, novou perpetuální DEX burzou. Momentálně se Hyperliquid těší z adopce díky chytré implementaci syntetických tokenů reprezentujících profily na platformě Friend.Tech. Sázíte na růst některých influencerů? Potom nyní můžete zabrat a použít třeba i 50x páku:

Nový UNIBOT?

BOT narativ byl plamenem několika posledních měsíců a momentálně stále vznikají zajímavé projekty snažící se kapitalizovat na zájmu uživatelů. Posledním z nich je například nadějný

Luxusní Yield farming příležitosti na Friend.Tech?

Všichni se snaží „snipnout“ tu nejkvalitnější E-girl na Friend.Techu, co když je ale nejlepším způsobem jak získat airdrop body jednoduše nákupem několik klíčů a následným starým dobrým yield-farmingem?

Následující tweet a video vám napoví vše, co potřebujete vědět v případě, že se chcete stát Friend.Tech farmářem.

https://www.youtube.com/watch?v=OA0bs5Iph6M&t=89s

4

Čeká nás další sezóna perpetuálních burz? Velryby akumulují DYDX

Stará dobrá perp DEX sezóna: čeká nás znovu? Pohyby chytrých peněz akumulujících DYDX tokeny napovídají, že možná ano…

Perpetuální DEX? Vzpomínáte na HMX

Když už jsme u perpetuálních DEXů - HMX slabost Bitcoinu očividně nezajímá:

TENET: První LSD blockchain?

TENET vypadá dobře, přinejmenším zajímavě. Je zde místo na ALT-L1 zabezpečovaný pomocí re-stakových ETH LSD nebo je opět další blockspace pouze dalším prázdným domem čekajícím na nepřicházející nájemníky?

EigenWorld – Mintujte FREE NFT do 30 srpna

FREE NFT v krámu EigenWorld si můžete mintnout do 30. srpna – obzvláště potom, pokud se snažíte získat airdrop a jste aktivním re-stakerem v aplikaci

Více o projektu Eigen Layer se dozvíte v článku DeFi Puls: Eigen Layer

Protectorate Protocol: nachystejte se na community call

Community Call se blíží a tušíme, že se máme na co těšit… NFT kapsule je za rohem.

  • Protectorate Protocol Community Call datum: 1.9.2023; 16:00
  • Discord; Twitter; Website: https://linktr.ee/protectoratexyz

NVIDIA výdělky posilují GPU narativ

GPU narativ neustává, obzvláště potom, co NVIDIA naprosto rozprášila veškerou konkurenci svými výdělky. Grafický gigant, který má market cap vyšší než všechny kryptoměny světa dohromady, nám pomáhá opět nakopnout Akash + RNDR narativ, který ne a ne ustat…

OnlyFans + Friend.Tech partnerství bude realitou?

OnlyFans a Friend.Tech jsou naprosto jasnými budoucími partnery. Není možné, aby Web 2 a Web 3 domov všechn e-girls nespolupracoval, což ostatně dosvědčuje i poslední tah OnlyFans:

Redacted Cartel: očekávaný úspěšný swap BRTFLY x OHM

V Crypto Pandemonium #1 jsme si popisovali očekávaný swap mezi Redacted Cartel a Olympus DAO. Ten nyní proběhl úspěšně, což dává zelenou mnoha čekajícím velrybám, které si na BTRFLY již delší dobu brousí zuby…

  • Vysvětlení procesu a jeho výhod zde:

Strategická kolaborace MANTLE & Redacted Cartel

Pokud jedna vlastnost projetku Redacted Cartel opravdu vyniká, potom je to jejich vytříbený styl networkingu. Zkrátka a dobře, kartel je všude, kde potřebuje. Nyní se doslýcháme o chystané spolupráci s nadějným ZK-rollupem Mantle:

ARNDXT Pendle vlákno

Výborné vysvětlení posledních tahů a vývojů z díly Pendle vysvětluje ARNDXT ve svém novém vlákně. Již teď je vcelku jasné, že projekt PENDLE je jedním z tahounů DeFi sektoru a pochopitelně i nadcházejícícho býčího trhu.

NFT sektor

OPEPEN

OPEPEN je snad jediným NFT projektem vzniklým během roku 2023, který dosáhl relevance. Kromě Milady a Remilia ekosystému jako takového je prostě zbytek NFT trhu (až na pár vzácných výjimek) s prominutím doslovný odpad.

OPEPEN se však dost možná vyplatí sledovat, jejich taktika postupného odhalování kolekcí, oznamování kolaborací a následného dosažení nekonečné pre-reveal suspenze je velmi chytrým způsobem, jak udržet konstantní tržní objem a s ním i pozornost.

  • https://twitter.com/atareh/status/1693779500213899732

MILADY

MILADY dominance pokračuje, o čemž svědčí i tento jednoduchý graf:

YAYO: Milady beta?

V minulém díle Krypto Agregátoru jsme poukazovali na nevyvratitelnou sílu ekosystému Milady a dominanci NFT trhu.

Držitelé Milady YAYO již dobře znají, jedná se o kolekci přímo navázanou na Remilia ekosystém. Jako taková kolekce YAYO i obchoduje a chová se stejně, jako Milady. Kvalitní beta či levnější vstup do ekosystému, pokud nemáte na Milady?

To je otázka, na kterou si každý odpoví sám, jelikož celý tento článek je pouze zábavou a v žádném případě finanční radou.

5/5 - (4 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.