Elon Musk získal kryptoměnovou licenci pro svou platformu X. Bude moci integrovat kryptoměnové platby

Sociální síť X (dříve Twitter) se má pod vedením Elona Muska proměnit v komplexní aplikaci, kde budou integrovány nejrůznější funkce. Mimo jiné Musk sliboval také platby kryptoměnami v rámci sociální sítě a nyní se mu podařilo získat potřebnou licenci k tomu, aby mohl ve Spojených státech tuto funkci nabízet. Jedná se o další pozitivní zprávu ohledně kryptoměn ve Spojených státech. Musk získal povolení krátce poté, co Grayscale 29. srpna vyhrál advolací soud ve sporu SEC ohledně bitcoinového ETF. První krok už, tehdy ještě Twitter, k adopci kryptoměn udělal, když povolil používání NFT na profilové obrázky. Pravost NFT v profilovém obrázku potvrzoval malý odznáček.

X bude moci pracovat s kryptoměnami

Z celostátního licenčního systému NMLS (Nationwide Multistate Licensing System) lze vyčíst, že společnost X získala 28. srpna od státu Rhode Island povolení Currency Transmitter License. Tyto licence obvykle chtějí společnosti, které poskytují služby, jako jsou kryptoměnové burzy, peněženky nebo on-rampu pro nákup digitálních aktiv. Licence tedy povoluje pracovat s kryptoměnami, zároveň ale ukládá řadu povinností. Tou nejzásadnější je, ve spojení s kryptoměnami, samozřejmě dodržování postupů proti praní špinavých peněz (AML) a KYC, které mají zabránit nezákonným finančním aktivitám. Díky této licenci bude moci X nabízet integrované platby v kryptoměnách, případně i speciální X peněženku, kterou Elon Musk určitě svým uživatelům nabídne. Licence umožňuje Muskovi vytvořit také kryptoměnovou burzu, která by fungovalo v rámci X. Vzhledem k plánům Elona Muska na vytvoření obrovské platformy nabízející svým uživatelům všechny důležité funkce pro fungování na internetu, nemůžeme vyloučit ani vlastní Muskovu burzu kryptoměn. Otázkou tedy zůstává, zda bude v rámci X možné pracovat s více kryptoměnami nebo bude možné platit jen jednou, kterou vybere Elon Musk. 

Všichni teď jistě budou netrpělivě očekávat prohlášení Elona Muska, ve kterém odhalí, které kryptoměna se stane nativní pro platformu X. Logické by samozřejmě bylo, kdyby Musk integroval do X Lightning Network a umožnil uživatelům používat tyto rychlé a levné platby. Na druhou stranu Musk často mluví o Dogecoinu a rád se chlubí tím, že vlastní tokeny tohoto meme coinu. Je ale těžké si představit, že by Elon Musk platební systém tak velké platformy, jako je X nechal na meme coinu namísto toho, aby si vybral jinou dobře fungující kryptoměnu vyzkoušenou na velkém počtu uživatelů. Nabízí se například také rychlý Polygon nebo Ethereum, díky kterému by se do X dostala také velká škála ERC-20 tokenů. X má aktuálně 450 milionů aktivních uživatelů a potřebuje řešení, které nebude mít výpadky a zvládne obsloužit také velké množství uživatelů za minimální poplatky. Integrace kryptoměny do X by mohla změnit způsob, jakým lidé používají digitální aktiva na internetu v každodenním životě. O něco podobného se dříve poukoušel také Facebook se svým vlastním tokenem Libra, který měl umožnit uživatelům provádět digitální platby v rámci platformy. Libra ale měla problémy s úřady a také se ukázalo, že uživatele Facebooku zřejmě žádnou takovou funkci nechtějí. Muskova síť X by tedy mohla být první velkou platformou, které se podaří spojit sociální i finanční aspekt. 

[caption id="attachment_16426" align="aligncenter" width="1000"] Elon Musk, serial entrepreneur, at TED2013: The Young, The Wise, The Undiscovered. Wednesday, February 27, 2013, Long Beach, CA. Photo: James Duncan Davidson[/caption]

Elon Musk a kryptoměny

O vlivu Elona Muska na kryptoměny a hlavně jejich cenu není pochyb. Již několikrát dokázal ovlivnit svými výroky cenu Dogecoinu a dokonce se mu podařilo ovlivnit také cenu bitcoinu, když povolil a následně zase zakázal platby za elektromobily Tesla v bitcoinu. O tom, že chce kryptoměny integrovat také do své platformy X mluví již dlouho a nyní se mu to zřejmě i podaří. Je také známo, že jeho společnost Tesla vlastní přibližně 10 000 bitcoinů a Musk osobně vlastní také meme coin Dogecoin o němž často psal na X a dokonce na několik dní změnil logo Twitteru na logo Dogecoinu. Tím samozřejmě opět ovlivnil cenu tohoto meme coinu a řadě uživatelům se nelíbilo, jak jeden člověk ovlivnil cenu kryptoměny takto hloupým způsobem. V každém případě se ale Musk již několikrát projevil jako průkopník, ať už se jedná o elektromobily nebo lety do vesmíru. Možná bude také průkopníkem v oblasti centralizovaných sociálních sítí s vlastním platebním systémem.

5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.