Elon Musk odmítá žalobu spojenou s jeho propagací Dogecoinu

Právník Elona Muska požádal o zamítnutí žaloby, kterou podali investoři kvůli Muskovu vystoupení v televizi. V roce 2021 vystupoval Musk v talk show Saturday Night Live, kde se vydával za fiktivního finančního experta a mluvil o Dogecoinu. Jeho vyjádření ale způsobilo prudký propad ceny této meme kryptoměny.

Žalobu považuje Musk za bezpředmětnou

Elon Musk a jeho právník považují celou žalobu za předmětnou a požádali amerického soudce o zrušení žaloby v hodnotě 258 miliard dolarů. Tu podali investoři tvrdící, že Musk podporoval pyramidové schéma - kryptoměnu Dogecoin. Musk se ale se svými právníky žalobě brání a uvedl, že žaloba podaná investory Dogecoinu v červnu 2022 je “bizarním dílem fikce”. Muskovi právníci vysvětlují jeho podporu Dogecoinu na sociálních médiích, včetně komentářů jako “Dogecoin Rulz” nebo “no highs, no lows, only Doge”, jako příliš neurčitou na to, aby mohla být podána žaloba o podvod. Abyste tomu rozuměli, žaloba byla podána proto, že někteří lidé nakupovali Dogecoin na základě výroků Elona Muska.

Poté, co se hodnota kryptoměny opět propadla, rozhodli se zhrzení investoři podat žalobu na Elona Muska za “propagaci pyramidového schématu s názvem Dogecoin”. Právníci dále uvádějí, že není nic nezákonného na tweetování a sdílení obrázků s logem Dogecoin, oblíbené meme kryptoměny s kapitalizací téměř 10 miliard dolarů. Výroky a tweety od Dogecoinu popsali Muskovi právníci jako nevinné a často hloupé příspěvky. Tímto odůvodněním se snaží přesvědčit soudce, aby zamítl žalobu v hodnotě stovek miliard dolarů.

https://twitter.com/cb_doge/status/1635825525238423553  

Žalující vidí problém v tom, že Elon Musk záměrně zvýšil cenu Dogecoinu o více než 36 000 % za dva roky a poté ji dalšími výroky nechal zase spadnout. Doplňují také, že v minulém roce využil svého postavení nejbohatšího člověka na Zemi, aby manipuloval s cenou Dogecoinu ve svůj prospěch. Kvůli tomu nazývají žalující investoři celý Dogecoin pyramidovým schématem. V žalobě je jako příklad uveden právě výstup Elona Muska v Saturday Night Live, kde mluvil o Dogecoinu. Ve spojení s touto kryptoměnou použil slovo “hustle”, což způsobilo prudký propad ceny Dogecoinu. Propad se projevil jen pár minut po televizním vystoupení, kdy se cena Dogecoinu propadla o více než 25 % a klesla na 50 centů z aktuálního maxima 66 centů. Elon Musk se hned po vystoupení snažil zase obnovit důvěru v tuto kryptoměnu. Jen pár dní po televizním vystoupení napsal na Twitteru, že spolupracuje s vývojáři Dogecoinu na zlepšení celého systému a že celý projekt může mít velký potenciál. Následovaly také další výroky, které více či méně ovlivnily cenu Dogecoinu. Zajímavé je, že Dogecoin Foundation, nezisková organizace stojící za kryptoměnou Dogecoin, se účastní soudu také a požaduje zrušení žaloby stejně, jako Elon Musk.

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.