Čeká Dogecoin velký růst? Hlavní hybatel ceny Elon Musk oblékl triko s logem této kryptoměny

Dogecoin je oblíbenou kryptoměnou miliardáře Elona Muska a několikrát také předvedl, že má velký vliv na její cenu. V posledních dnech cena Dogecoinu klesala a v posledních třiceti dnech odepsala tato kryptoměna 4 %, za poslední týden dokonce 12 %. Poslední prudký růst ceny zapříčinil Elon Musk v listopadu minulého roku. Tomuto vlivu na cenu Dogecoinu se dokonce začalo říkat Elon Musk Effect.

Elon Musk zase čeří vody okolo Dogecoinu

Přes všechno klesání ceny se Dogecoin opět dočkal zajímavé reklamy od miliardáře Elona Muska. Ten se o víkendu nechal vyfotit v tričku s logem Dogecoinu během sledování Super Bowlu. Navíc seděl vedle majitele Fox News Ruperta Murdocha a tvrdí, že se spolu bavili také o této meme kryptoměně. Vzhledem k tomu, jaký Elon Musk je, mohou toto tričko mnozí považovat za znamení, že se Dogecoin stane součástí platebního systému, který Twitter chystá. V každém případě na Dogecoin Musk opět upozornil, což může vést k růstu ceny. https://twitter.com/MattBinder/status/1624957519360671746 Podle očekávání vedlo Muskovo tričko k velké diskuzi v krypto komunitě. Objevují se názory, že tímto tričkem miliardář předesílá možnou akceptaci Dogecoinu v Tesle a jeho zakomponování do platebního systému Twitteru. Sám Musk pak uvedl v komentáři na Twitteru, že se s majitelem Fox News bavil o Dogecoinu. https://twitter.com/GRDecter/status/1624966118044585986 Pokud se Musk opravdu bavil o Dogecoinu s možná největším mediálním magnátem světa, může to být pro Dogecoin zajímavá vzpruha. Spíše to ale vypadá, že Muskova odpověď byla myšlena jako žert. Přesto zřejmě rád přispívá spekulacím, že Twitter zavede kryptoměnové platby, včetně Dogecoinu. Velký poprask vzbudila nedávno zpráva Financial Times, která informovala o tom, že Twitter žádá o regulační licence, potřebné k provozování digitálních plateb, ve všech státech USA. Sám Elon Musk je velkým propagátorem Dogecoinu, přestože v posledním roce měl několik rozepří s tvůrcem této kryptoměny.

Jak se bude vyvíjet cena Dogecoinu?

Pokud jde o následující dny a týdny, příliš velký nárůst nelze očekávat. I přes to, že Elon Musk nosí na veřejnosti tričko se psem, prozatím se nestalo nic, co by pomohlo fundamentu Dogecoinu a navýšilo jeho cenu. Můžeme očekávat nárůst ceny ve chvíli, kdy Elon Musk potvrdí přítomnost Dogecoinu v platebním systému Twitteru. Vzhledem k tomu, že smazal svůj tweet z 10. dubna minulého roku, kde připustil využití Dogecoinu pro potřeby platební sítě Twitteru, můžeme o nárůstu ceny z tohoto důvodu pouze spekulovat. Pokud jde o rok 2023, realistický výhled připouští cenu 0,13 USD v průběhu roku. Vychází to ze studie, kterou vydala kryptoburza Changelly. Někteří očekávají maximální cenu 0,15 USD a fanoušci samozřejmě věří, že Dogecoin bude stát celý jeden dolar. I střízlivé predikce určující cenu okolo 0,15 USD říkají, že by hodnota Dogecoinu mohla letos vzrůst až o 90 %. Dobrou zprávou pro Dogecoin je také jeho nedávné zalistování na burze Bitstamp. Větší nárůst ceny lze ale předpokládat až ve chvíli, kdy Elon Musk opravdu potvrdí využití Dogecoinu v twitterové platební síti. [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.