Krypto Agregátor #6: skryté zajímavosti z hlubin světa kryptoměn

Krypto Agregátor #6 je zde! V rámci zjišťování co nejkvalitnějších informačních updatů týkajících se co možná nejkvalitnějších projektů a vývojů v období těsně před možným bull-runem se i dnes mrkneme na řadu novinek a developmentů, které nám vykreslují narativy pro nadcházející doufejme zelené období.

Pokud patříte do zkušenějších řad krypto nadšenců, kteří se nebojí vydat do pravých kryptoměnových zákoutí, jste na správném místě. Pojďme na to.

Arbitrum expanduje do Japonska

Arbitrum je jednou z nejkvalitnějších a zároveň nejvíce adoptovaných sítí. Tato L2 sít typicky známá pro bohatý DeFi ekosystém. Arbitrum si zároveň dlouhodobě udržuje základnu věrných uživatelů. Nyní se lídr L2 sítí chystá na expanzi do Japonska:

Arbitrum STIP (Short Term Incentive Program)

Při bližším pohledu na Arbitrum ekosystém lze nyní kvalitně vyčíst, které z projektů se stanou lídry příští vlny. Momentálně probíhají on-chain volby o tom, které z místních projektů získají dotační balíčky ve formě ARB tokenů tak, aby mohli znovu nastartovat a zvýšit zájem o své DeFi aplikace.

Prozatím to vypadá, že se lídry stávají následující projekty:

  • GMX
  • JONES
  • Mux Protocol
  • Gains Network
  • Pendle
  • Trader JOE
  • Dopex
  • A další…

FRAX: V3 je za rohem

FRAX je jedním z nejrychleji se vyvíjejících DeFi projektů vůbec. Nyní se spekuluje o blízkém spuštění V3, pomocí které má FRAX v plánu mimo jiné naplno vstoupit do sektoru RWA (Real World Assets).

Kompletní rozbor V3:

SWARM Markets: microcap, o který nyní projevují zájem „Smart-Money“ adresy

SWARM Markets jsme již zmiňovali v minulých dílech Krypto Kompasu, kde byl tento projekt zařazen mezi nejnadějnější RWA projekty.

Nyní lze díky on-chain pohybům kapitálu na platformě ChainEdge vyčíst, že o tento projekt projevují zájem chytré peníze. Akumulace před bull-runem a RWA narativem?

Callisto Network: nadějný L1 projekt chystající se na návrat

Callisto Network je dost možná jedním z nejpodhodnocenějších L1 projektů. Právě na projekty, které i po velmi tvrdém medvědím trhu zůstávají v aktivním vývoji a udržují stabilní zájem komunity, se v rámci přípravy na bull-market vyplatí soustředit.

Redacted Cartel: pxETH konečně na testnetu + příprava na Dinero

Podobně jako výše zmíněný FRAX finance, tak i Redacted Cartel patří k nejaktivněji vyvíjeným DeFi protokolům. V případě Redacted Cartelu se lze do konce tohoto či začátku příštího roku těšit nejen na plné spuštění vlastního LSD pxETH, ale i následného stablecoin protokolu Dinero. Dinero bude mimo jiné opatřeno i vlastní Redacted Relayerem, který umožní monetizovat vlastní blockspace, například tedy poskytovat privátní transakce.

Chainlink: stane se z CCIP zabiják cross-chain mostů?

Chainlink nedávno představil svůj megalomanský produkt zvaný Cross Chain Interoperability Protocol (CCIP). O co se jedná?

Ve zkratce, CCIP dokáže naprosto eliminovat jisté kroky nutné k momentálním přechodům mezi blockchainovými sítěmi, swapy tokenů, ale dokonce i poskytnout jednoduchou interoperabilitu mezi vaším internetovým bankovnictvím a DeFi. Ano – takto vypadá budoucnost DeFi a finančního světa jako takového.

Představte si, že se ve vašem bankovnictví objeví produkt vyplácející 15% úrok, napojený přímo na Ethereum, kde v pozadí probíhá několik DeFi strategií. Jako uživatel o tom však nemusíte vůbec nic vědět, jelikož je díky interoperabilitě CCIP možné rychle a jednoduše propojit bankovního uživatele se světem blockchainu.

StarkNet: token odložen až na duben 2024

Pokud patříte k poctivým farmářům StarkNet airdropu, potom si budete muset ještě nějakou tu dobu počkat. Na druhou stranu ti z vás, kteří se do aktivity na síti teprve mají v plánu pustit, odkladem obdrží další šanci k získání tokenů STRK.

Dopex: moderní platforma pro on-chain opce na L2 síti Arbitrum prokazuje dostatečné monetární rezervy

Ano, výše zmíněný Dopex patří k oněm nadějným Arbitrum ekosystém projektům, které vyhrávají většinové hlasy komunity pro získání ARB dotací.

Mimo to se nyní Dopex hlásí se stavem poklady k září 2023, která poukazuje dostatečné rezervy do budoucna. Konkrétně se jedná o necelých 10 milionů dolarů.

Solana stále žije: vývoj ekosystému + zajímavé projekty

Solana patří k pouhé trošce L1 sítí, které nyní stále projevují jak zájem komunity, tak i zdejších developerů vyvíjejících inovativní projekty.

Kompletní přehled momentálního stavu ekosystému spolu s listinou projektů naleznete zde:

Curve Finance chystá podporu až 8 krypto aktiv v jediném bazénku likvidity

Curve je stále přední „základní deskou“ DeFi sektoru. Díky Curve je možné napojit se nejhlubší likvidity stablecoinů i dalších krypto projektů.

Curve je však neustále ve vývoji a nejenže i přes tvrdý medvědí trh a nedostatek likvidity v DeFi neustále proráží laťky v růst nativního stablecoinu crvUSD, nyní chystá příchod zbrusu nového typu bazénků likvidity obsahujících až 8 různých krypto aktiv:

10 nadějných RWA projektů do budoucna

Opět zmiňujeme chystání se na nadcházející narativy související s příštích výbuchem trhu. Pokud vás zaujaly právě RWA projekty, zde máte kvalitní seznam:

Sigil Fund: Kvalitní článek rozebírající, proč právě nyní je čas zajímat se o a investovat do krypto průmyslu

Nakonec ty z vás, kteří se budoucnost krypto průmyslu zajímají pravidelně a z hlubšího úhlu pohledu, necháme s kvalitním článkem s dílny Sigil Fund.

Závěr

Nakonec je třeba s důrazem zmínit, že žádné ze zde vyznačených pointů nejsou investiční ani žádnou jinou radou. Článek slouží čistě k orientačním účelům. Pokud máte v plánu kontinuálně vykonávat vlastní výzkum, jste zde správně. Pokud hledáte stoprocentně jistou investici, vězte, že taková neexistuje.

Základem úspěchu je neustále se vzdělávat, a právě s tím se zde snažíme pomoci. Hodně štěstí!

 

 

 

4.2/5 - (4 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.