Co dělat v bear marketu? Učit se a sbírat airdropy

V trhu, ve kterém jsou medvědi bdělí a vesele trestají veškeré pokusy o stoupající cenový trend se většina účastníků vzdává, a naopak uchyluje ke spánku. My však právě nyní aplikujeme naprosto opačný přístup, protože právě bear market je paradoxně obdobím rapidní inovace a také prostředím, ve kterém jasně vynikají projekty, které budou dominovat býčímu trhu budoucnosti. Právě z toho důvodu jsme stále aktivní a i přesto, že je investičních a obchodních příležitostí momentálně pramálo, máme o zábavu postaráno. Pojďme se podívat na to, jak se v medvědím trhu nejen zabavit, ale také mnohé naučit a získat. Krypto nikdy nespí, a i zdánlivě nudné období, jako je posledních několik měsíců, je plné akce a inovací. Dnes se zaměříme zejména na potenciální layer 2 lídry trhu a pokusíme se získat airdropy projektů:
  • Arbitrum
  • LayerZero 
  • Blur 
  • zK Sync
  • StarkNet

Airdrop sezóna v plném proudu

Hned ze startu se zkrátka musíme vrhnout na příležitosti, které nám krypto trh servíruje ve formě airdropů. Airdropy jsou jednoduše řečeno odměny aktivním uživatelům různých protokolů a aplikací, které své věrné zákazníky odměňují formou tokenů. On-chain aktivitou si lze vytvořit zbrusu nové portfolio takřka od píky. V kryptu tak máte možnost začít i s minimální prvotní investicí. Dobrým příkladem minulých airdropů je Uniswap a 1INCH, on-chain DEX burzy na Ethereu, které své uživatele během roku 2020 odměnili tokeny o hodnotě mnoha tisíců dolarů. Dále, během roku 2021 se uživatelé layer2 protokolu DYDX dočkali airdropu, který měl minimální hodnotu 8,000 USD a maximální okolo 50,000 USD. Konkrétně na BTCtip jsme vás během května tohoto roku informovali o Optimism airdropu, který měl minimální hodnotu 2,000 USD a maximální hodnotu 50,000 USD pro ty, kteří splňovali i skryté požadavky. Zajímat se o nové protokoly a inovace v medvědím trhu je právě nyní tím nejlepším způsobem, jak se na budoucí airdropy připravit.

Arbitrum

Pokud jste četli náš minulý článek #RealYield – DeFi budoucnosti + ARBI airdrop návod, potom máte veškeré spekulativní Arbitrum on-chain úkoly splněny. Od té doby aktivity na layer 2 chainu Arbitrum přibylo a pokud chcete, můžete se pustit do několika nových. Například, velkou novinkou pro Arbitrum bylo nedávné oznámení NFT trhu OpenSea o podpoře Arbitrum kolekcí. Nyní tedy můžete bezproblémově nakupovat Arbitrum kolekce přímo na OpenSea. Některé z těchto NFT tokenů mají hodnotu i okolo jednoho dolaru. Jedná se tedy o levný způsob, jak vlastněním jednoho z takových NFT můžete zvýšit legitimitu své peněženky a sebe jako reálného uživatele Arbitrum ekosystému. Dále se vyplatí sledovat oficiální Arbitrum Twitter: https://twitter.com/arbitrum  Všimněte si, že tým Arbitrum v poslední době pravidelně pořádá spaces s novými protokoly jako jsou například: Tyto protokoly a aplikace jsou běžně dostupné všem, kteří je chtějí využít. Například Plutus DAO nabízí výhodný staking oblíbených Arbitrum tokenů GMX a DPX, které jsme zmínili v minulém článku. Dále se možná vyplatí navštívit server Gitcoin, kde se můžete stát finančními přispěvateli inovativních projektů: https://gitcoin.co/. Ti, kteří již byli dárci a uživateli Gitcoinu, se během Optimism airdropu dočkali mnohem vyšších odměn než běžní uživatelé. Arbitrum airdrop je stále spekulativní, nicméně, po krátkém pohledu na aktivitu tohoto ekosystému a velikost komunity, která je zde aktivní i přes absenci pobídky ve formě nativního tokenu, je vcelku jasné, že během příštího bull runu se z tohoto layer 2 ekosystému dost možná vyklube jeden z lídrů trhu. Zeptejte se sami sebe, jak by se vám líbilo získat zdarma balík tokenů SOL během roku 2020? Arbitrum je bezesporu dominantním kandidátem co se layer 2 rollupů pro Ethereum týče, ale zároveň konkurentem pro L1 blockchainy jako je Avalanche nebo Solana. Zatímco layer 1 blockchainy upadají to zapomnění, z Arbitrum rollupu se klube kandidát na top 10 ekosystém příštího bull runu. Ostatně stačí nahlédnout na statistiky jako je TVL a transakční objem uživatelů nebo do očí bijící počet prvotřídních developerů a aplikací, které na tomto optimistickém rollupu působí. „Tohle se stane, když nejsou první prioritou peníze, ale tech a komunita!“ Hunter https://twitter.com/Petroleum_Defi/status/1584111552533495808

LayerZero Labs

LayerZero je stěžejním projektem působícím ve sféře řešení toho, jak v krypto blockchainových ekosystémech řešit problém s interoperabilitou jednotlivých sítí. Spolu s rapidním růstem uživatelské základny kryptoversa, do kterého spadá vše od Bitcoinu přes DeFi až po sociální média a hry je pochopitelně třeba, aby byly sítě škálovatelné (Arbitrum), ale také propojitelné. Právě zde na scénu vstupuje LayerZero, jakožto slovy tvůrců projektu „omnichain protokol“.  LayerZero je široce podporovaným projektem s finanční podporou ve formě investic ze strany lídrů jako je FTX, Binance a Coinbase. Zajímavostí je, že LayerZero je i prvním krypto projektem v portfoliu společnosti PayPal. Nicméně na to, o jak velký projekt se jedná je podivuhodné, že na trhu stále není $ZRO token. Zde na řadu přichází airdrop spekulace, které jsou navíc razantně podpořeny přímou zmínkou tokenu v samotné dokumentaci LayerZero projektu na jejich Gitbooku: https://layerzero.gitbook.io/docs/guides/interfaces/evm-solidity-interfaces/ilayerzeroendpoint Stěžejním a prvním projektem vybudovaným na omnichain technologii LayerZero je Stargate Finance. Token pro tento projekt již existuje a $STG je možné stakovat v aplikaci Stargate. Je možné, se staking STF bude jedním z požadavků pro airdrop. Dále je zde možnost účastnit se v DAO volbách projektu: https://snapshot.org/#/stgdao.eth. Přehlédnout nelze také protokol Rage Trade poskytující možnost on-chain obchodování na páku, podobně jako známý GMX.    Rage Trade je již plně funkční burzou, kam máte možnost vložit kryptoměny a vesele longovat i shortovat. Zde zabijete dvě mouchy jednou ranou, jelikož ani Rage Trade stále nemá token a je možné, že se bude jednat o airdrop podobný výše zmíněnému DYDX. LayerZero je rozhodně projektem, který si je dobré nechat v hledáčku, jelikož se dost možná jedná o technologii, která celý krypto trh posune o krok dopředu.

BLUR NFT market

Obchodovali jste během posledních 6 měsíců na OpenSea? Pokud ano, rozhodně nesmíte minout svůj zasloužený airdrop na tržišti Blur: https://blur.io/ NFT market BLUR vypadá s přinejmenším řečeno velmi nadějně a dost možná se bude jednat o prvního schopného konkurenta OpenSea. Blur je konkrétně NFT market agregátor. To znamená, že zde nejen najdete NFT kolekce ze všech ostatních tržišť jako je OpenSea či LookRare, máte také možnost své NFT listovat naráz na všechny ostatní trhy přímo z aplikace Blur. Funkce jako zalistování za floor cenu nebo automatické ceny dle rarity NFT se již během beta testování staly velmi oblíbenými funkcemi uživatelů. Faktu, že se z Blur agregátoru může stát konkurent OpenSea napovídá dosavadní tržní objem i migrace NFT veteránů směrem na Blur: https://twitter.com/KeyboardMonkey3/status/1582892172931538944 Jak si vyzvednout svůj Blur airdrop ve formě “care packages“? 
  • Přejděte na hlavní stránku: https://blur.io/
  • Připojte svoji peněženku kliknutím na Connect Wallet
  • V horním levém rohu klikněte na AIRDROP
  • Pokud je vaše peněženka legitimní pro airdrop, zalistuje na Blur některé ze svých NFT
  • Hurá – můžete odhalit své airdrop boxy a zjistit, jakou mají raritu
Je třeba zmínit, že $BLUR tokeny si nebudete moci vyzvednout až do ledna příštího roku. Nicméně, během tohoto období se můžete připravit na druhý airdrop.  K tomu, abyste svou peněženku nachystali stačí zůstat aktivní na tržišti Blur a využívat veškeré místní funkce, včetně zalistování více NFT naráz, zalistování podle rarity a také hromadný nákup za nejnižší (floor) cenu.

zK Sync Airdrop  

ZK Sync rollup se blíží rázným tempem a ti z vás, kteří četli náš květnový článek jsou již dobře připraveni na potenciálně jeden z největších airdropů tohoto roku. Těm z vás, kteří článek minuli, doporučujeme otočit list zpět na tuto stránku:  ZK-Sync je dlouhodobým a velmi nadějným Zero-Knowledge Proof rollupem v režii týmu Matter Labs, který dle mnohých povede k ještě kvalitnějšímu a bezpečnějšímu škálování sítě Ethereum. I podle samotného Vitalika Butterina jsou zK rollupy tím pravým řešením pro zrychlení a zlevnění sítě Ethereum a umožnění vyšší prostupnosti.“ zK Sync nyní zmiňujeme znovu, protože je spuštění mainnetu oznámeno na konec října: https://twitter.com/zksync/status/1583512895773544453 Nyní je načase zpozornět. Je možné, že vyzvednutí airdropu bude časově omezeno, podobně jako u výše zmíněného $BLUR tokenu! My si tedy spuštění zk Sync mainnetu a potenciální airdrop důkladně pohlídáme. Dále, pokud máte v plánu pokračovat v on-chain aktivitě i nyní, nabízí se možnost otestovat novou burzu působící ve zdejším ekosystému Mute.io: https://app.mute.io/.

Starknet Airdrop

StarkNet je stejně jako zK Sync rollupem pro Ethereum. Je možné, že na výše zmíněné airdropy je již pozdě, v případě Starknetu tomu však může být naopak. TVL, tedy celková monetární hodnota nacházející se chainu Starknet je stále nízká. Z toho důvodu můžeme vyvodit, že je Starknet jako ekosystém i technologie v ranné fázi. Navíc, pokud budou developeři Starknetu chtít konkurovat momentálně stále více a více oblíbenému Arbitrum a zK Sync ekosystému, budou pro uživatele i developery muset připravit nějakou motivaci. Jak víme, nejlepší motivací jsou výplaty ve formě airdrop tokenů, díky kterým se TVL daného ekosystému dokáže rapidně vyhoupnout vzhůru a přilákat kapitál externí kapitál. Zdroj: https://l2beat.com/scaling/tvl/ Jak se na potenciální $STARK airdrop připravit? Hned ze startu je třeba zjistit, jak na tento chain dostat kapitál. Všeobecně by se mělo jednat alespoň o hodnotu 100 USD, nicméně podmínky pro airdrop prozatím nejsou dané ani předem známé. ETH můžete na Starknet převést pomocí následujících dvou aplikací. Zároveň si je třeba připravit peněženku Argent Wallet. Navíc, Argent Wallet dost možná chystá i vlastní airdrop, tudíž opět sejmete dvě mouchy jednou ranou.  Bridge na Stark Net:  Jakmile se připojíte na StarkNet a přemostíte ETH, je načase vyhledat místní dAppy. První z nich bude DEX burza 10KSwap: https://10kswap.com/ Zde opět připojte svoji peněženku a jelikož již na Starknetu máte nachystáno nějaké to ETH, proveďte pár transakcí a přidejte likviditu, nejlépe ve formě stablecoinů: To samé zopakujte na burze https://www.myswap.xyz/. Dalším krokem pro legitimizaci vaší peněženky je dost možná aktivita na některém z dvou hlavních NFT tržišť StarkNetu: Nakonec, pokud chcete zůstat v obraze, sledujte nově příchozí projekty ekosystému StarkNet zde: https://www.starknet-ecosystem.com/

Závěr

Tržní objem kryptoměn se během posledních pár měsíců nachází na bodě mrazu. Počet denních uživatelů na Uniswapu se pohybuje okolo 30,000. NFT aktivita se za půl roku propadla o 90 %. Bitcoinu se píší memoáry a z Etherea se dle mnohých stane cenzurovaný chain. Ano, jsme opravdu hluboko v bearu. Nicméně, v tomto stavu se krypto nacházelo již mnohokrát a s největší pravděpodobností se z tohoto stavu opět dostane do býčího trhu. My však nikam nespěcháme a využíváme příležitosti, které pravý medvědí trh nabízí. Zjistit, které projekty a ekosystémy budou těmi, které budou vládnout příští vlně a o kterých budou štěbetat vaši kolegové v práci během příští mánie se vyplatí vědět právě teď, když krypto nikoho nezajímá. Airdropy a snaha o jejich získání je nejen poučnou, ale do budoucna dost možná i lukrativní záležitostí. [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]
4/5 - (6 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.