Cena bitcoinu padá pod nátlakem BRC-20 tokenů a PEPE coinu

Cena bitcoinu v posledních dnech padá a oddaluje se tak pomyslná hranice 30 000 dolarů, na kterou řada investorů čekala. Podle všeho propad ceny a zahlcená síť souvisí s BRC-20 tokeny, které zažívají svůj boom na bitcoinové síti díky meme tokenu PEPE. Bitcoin se svou největší tržní kapitalizací tedy zažívá další bouřlivé období a bitcoinoví maximalisté pláčou. Právě BRC-20 tokeny byly již před několika měsíci velkým strašákem a řada uživatelů varovala před vysokými poplatky, které tokeny na bitcoinové síti zapříčiní. Jen o pár měsíců později se tak opravdu stalo a v době psaní tohoto textu čeká v mempoolu 450 tisíc transakcí na zpracování.

Z přetížené sítě profitují zejména těžaři

Nejvíce z aktuální situace profitují těžaři, protože poplatky za zpracování transakcí překonávají všechny rekordy. Pokud se podíváte do aktuálních bloků, běžně se zde vyskytují transakce s poplatky i 1000 dolarů za odeslání dvou bitcoinů. Někteří těžaři mají dokonce vyšší zisk z poplatků než z odměny za vytěžení bloku. Jedná se o anomálii, která se na bitcoinové síti rozhodně nevyskytuje často. Mohou za to především BRC-20 tokeny, které v čele s meme coinem PEPE zažívají svůj boom. Cena PEPE coinu natolik vzrostla, že kdybyste v polovině dubna nakoupili PEPE tokeny za 25 000 Kč, jsou z vás aktuálně milionáři. Právě tento nadměrný nárůst ceny zřejmě způsobil šilenství kolem PEPE tokenu i dalších BRC-20 tokenů. Přetížení sítě je tak velké, že největší burza Binance dokonce pozastavila výběry. Stalo se tak hned několikrát během jednoho dne. Binance nejdříve pozastavila výběry, několik hodin na to je opět povolila a po pár hodinách opět pozastavila. Burza ihned ujišťovala své uživatele se jedná pouze o problém s přetížením bitcoinové sítě a jejich prostředky jsou v bezpečí. I tak ale nemožnost výběru z největší burzy světa probouzí v uživatelích obavy.

S propadem ceny se potýká také druhá největší kryptoměna. Ethereum, stejně jako bitcoin, výrazně oslabilo v posledních několika hodinách. Bitcoin se přesouvá do zóny, kde se bude pohybovat mezi nejnižší cenou 25 000 a nejvyšší 28 000 dolarů. Opět se tedy bitcoin dostává na hodnotu, při které většina velkých investorů začne opět nakupovat ve velkých objemech. Propad ceny je samozřejmě dobrou nákupní příležitostí i pro menší investory, jejichž nákupní roboti a strategie na Štosuj nakupují na plné obrátky. Pokud máte na Štosuj.cz nastavený automatický výběr, rozhodně doporučujeme jej dočasně vypnout. Protože můžete velice rychle dosáhnout požadované minimální částky pro výběr a transakce za 500 Kč by vás mohla mrzet. Propad ceny samozřejmě společně s bitcoinem zaznamenaly i další kryptoměny a v červených číslech se aktuálně pohybují téměř všechny velké kryptoměny a tokeny. Svůj vrchol zřejmě zaznamenal i token PEPE, jehož tržní kapitalizace klesla na 839 milionů dolarů z předchozího maxima jedné miliardy dolarů. Řada early investorů zřejmě své tokeny již prodává a peníze z tohoto memecoinu se vrací do fiatu a jiných kryptoměn.

5/5 - (4 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.