Zprávy a novinky z krypto světa – duben ve znamení růstu?

Krypto market zacítil jaro ve vzduchu a rozhodl se, že je na čase opět vykvést, tedy v tomto případně pořádně zapumpovat. Po perných pár měsících plných FUDu, bull runu komodit a marketů k smrti vystrašených z hrozby světové války to vypadá, že se do krypta vrací naděje. Býčí nálada je nyní podpořena nejen pozitivně vypadající cenovou akcí bitcoinu, který se od dna okolo 33,000 USD odrazil až na 48,000 USD, ale také doslova bombastickými zprávami těžkého kalibru, které nás mohou poslat až zpátky nad euforických 50,000 USD. Navíc se nejedná pouze o Bitcoin, ale i o Ethereum a další altcoiny. Jako vždy se u nás dozvíte to nejdůležitější z dění posledních týdnů.

Fámy o vstupu Applu do krypta sílí

Během tohoto týdne se mějte na pozoru. Je dost možné, že se doslechneme více o prozatím nepotvrzených krypto fámách týkajících se jedné z globálně největších korporací světa, Apple. Spekulace o Applu a jeho plánech na implementaci krypta jako platební metody pro Apple Pay započaly krátce po reportáži zpravodaje Bloomberg. „Technologický gigant Apple plánuje razantně snížit závislost na externích partnerech a třetích stranách poskytujících platební infrastrukturu. Plánem je přechod na transakční systém osvobozený od prostředníků.“ Nepřipomíná vám to něco? Absence prostředníků a třetích stran… Tu pravou páru Apple fámám však přidalo nedávné vystupování CEO platební aplikace běžící na druhé vrstvě BTC zvané Lightning Network Jacka Mallerse na platformě Twitter. Mallers zde příhodně začal sdílet stará videa bývalého CEO Applu Steva Jobse.   Dejme si dvě a dvě dohromady a dojde nám, že se něco velkého chystá směrem k očekávané Bitcoin konferenci 2022, která se bude konat od středy do pátku, konkrétně 6-9.3.2022. Nevíme jak vy, ale my si rozhodně vystoupení Jacka Mallerse nenecháme ujít. Ostatně, pokud ho minete, stačí když příští týden mrknete opět do našich zpráv. Implementace Bitcoinu jako platební vrstvy pro globální platební systém Apple Pay by znamenala mílový skok kupředu v adopci BTC jako světového platidla a největšího decentralizovaného monetárního systému.

Do Kwon jako spasitel Bitcoinu a nástupce Michaela Saylora

Během roku 2021 jsme stále dokola slyšeli jméno Michael Saylor, vlastník společnosti MicroStrategy a nezkrotitelný Bitcoin bull. Michael se s investicemi do bitcoinu nepáral a rád dával veřejnosti najevo, kolik miliard má v plánu spolu s MicroStrategy a dalšími investory vložit. Nyní se na dně bitcoinu objevil nový BTC superhrdina Do Kwon, vedoucí projektu Terra Luna. Podobně jako u Saylora to v případě Do Kwona vypadá, že je tento radikální fanda BTC schopen nastartovat minimálně krátkodobý bitcoin bull run. Během posledních pár týdnů začaly skrze štěbetání investorů prosakovat zprávy o tom, že má Do Kwon se svou singapurskou neziskovkou do bitcoinu alokovat více než 3 miliardy dolarů, přičemž konečnou částkou by mělo dlouhodoběji jít až o 10 miliard dolarů. Proč tak najednou, a proč tolik, ptáte se? Do Kwon je spolu se svým týmem developerů vynálezcem momentálně největší a nejúspěšnější algoritmické stabilní kryptoměny navázané na hodnotu USD. Jedná se o UST, algoritmický stablecoin a hlavní produkt ekosystému Terra Luna. Jednoduše řečeno, čím větší rezervní truhlu UST vlastní, tím udržitelnější je jeho schopnost zachovat hodnotu přesně napojenou na dolar. Do Kwon jakožto správný Bitcoin bull ví, že hodnotu algoritmického dolaru nelze podložit ničím solidnějším, než pravým a nefalšovaným digitální zlatem dneška i dalekých zítřků bitcoinem. 10 miliard dolarů je obrovským nákupním tlakem. Masivní nákupy Do Kwona běžně se pohybující okolo 125 milionů dolarů během dne se již teď na ceně citcoinu viditelně odráží. To vše přispívá k pozitivnímu sentimentu trhu a vyhlídkám příštích pár měsíců. Více o typech stablecoinů se dočtete v minulém článku „Krypto DeFi a Stablecoiny: Kde se schovat před volatilitou?“

Výbuch Cronose: produkt Crypto.com jako nástupce Binance?

Dlouze očekáváný blockchain z dílny developerů Crypto.com je nyní plně funkční a zažívá první pořádný boom. Crypto.com má svůj marketing velice dobře podchycen. Ne nadarmo se spolu s Binance jedná o nejúspěšnější globální centralizovanou burzu dnešního světa. Oproti Binance však společnosti Crypto.com chyběla jedna zásadní věc: vlastní blockchain. Svůj tah tímto směrem však tým Crypto.com naplánoval zdánlivě velice dobře, jelikož již nyní vidíme, že se tržní objem na jedné z největších burz chainu Cronos zvané Mad Meerkat Finance (MM.Finance) pohybuje výše než na doposud retailem brázděné Binance burze Pancake Swap. Chystá se další retailová mánie a meme sezóna právě na Cronosu?   O chainu Cronos a jeho potenciálu se dozvíte brzy v nadcházejícím článku!

Rusko je otevřeno prodeji plynu za Bitcoin

Ještě před pár měsíci jsme psali o vyjádření Vladimíra Putina o tom, že v kryptoměny a jejich hodnotu a technologii věří, ale nemyslí si, že by svět byl prozatím připraven na obchod s plynem či ropou zprostředkovávaný kryptem. Od té doby se však změnilo mnoho zásadních věcí. Rusko započalo svou nemilosrdnou invazi na Ukrajinu a Západ vytasil protiruské ekonomické sankce. Nyní Rusko požaduje, aby západní svět za ruský plyn platil rublem či zlatem. Tyto požadavky se dle Pavla Zavalneho, předsedy Ruského kongresového výboru pro energetiku, týkají “znepřátelených západních zemí“. Jiný přístup Rusko nastavuje směrem k “přátelským zemím“ jako je Čína či Turecko. V jejich případě totiž obchod údajně může probíhat ve vlastních měnách jako je jüan nebo klidně v bitcoinu. „… tyto země si mohou vybrat libovolný způsob platby. Pokud bude chtít Čína obchodovat za pomocí bitcoinu, bude se obchodovat pomocí bitcoinu,“ vysvětluje Zavalny momentální ruský postoj k mezinárodnímu obchodu.

Dlouze očekáváný přechod Etherea na Proof of Stake je za dveřmi

Mnohými do nebes vychvalovaný, jinými obávaný. Takový je napjatě očekáváný a velmi významný upgrade druhé největší blockchainové sítě světa, Etherea. Přechod z dosavadního léty osvědčeného systému zabezpečení sítě Proof of Work, který mimo jiné používá i Bitcoin, na systém Proof of Stake se nazývá Merge. Pojem Merge momentálně uslyšíte po celé krypto scéně. Aktivací upgradu Merge by mělo dojít k bezpečnému přechodu z energeticky náročné těžby pomocí grafických karet a těžebních přístrojů na konsenzus sítě, který bude pojištěn aktivní účastí investorů. Celý proces zde probíhá uzamknutím 32 ETH coinů a údržbou vlastních síťových nodů. I přes kritiku ze strany příznivců systému Proof of Work se mnozí investoři na Merge těší. Výsledkem by totiž mělo být až 99% snížení energetické spotřeby sítě a zejména zrychlení transakcí a příprava na škálování pomocí technologie Sharding. Sharding by měl ve výsledku Ethereu umožnit procesovat až 100,000 transakcí za sekundu. Na Sharding si však budeme muset počkat až minimálně do roku 2023. Ethereum 2.0 a finalizace upgradu Merge se očekává do konce letošního léta.

El Salvadorská těžba Bitcoinovým vulkánem v plném proudu

Nakonec se podívejte na příjemný průlet nad národní podívanou El Salvadoru, první středoamerické země, která se do historie zapsala implementováním bitcoinu jako oficiálního platidla. El Salvador bitcoin nejenže běžně používá během libovolných transakcí v zemi, ale nyní ho i ve velkém těží, a to rovnou za pomocí místního vulkánu.    Zdroje: Chawla, V. (2022, March 23). Do kwon reveals plan to increase UST's Bitcoin Reserve to $3 billion. The Block. CoinMarketCap. (2022, March 31). Rumors swirl about Apple accepting crypto as Strike's Jack Mallers posts cryptic tweets: CoinMarketCap. CoinMarketCap Alexandria. Namcios. (2022, March 24). Russia is open to selling natural gas for Bitcoin. Bitcoin Magazine CNBC. (2022, March 30). The block director of news discusses Terra buying $10b worth of Bitcoin. CNBC Haig, S. (2022, April 1). European Parliament passes bill requiring crypto firms to KYC non-custodial wallets. The Defiant [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (3 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.