Vývojáři stojící za meme tokenem PEPE ukradli 16 milionů dolarů z multisig peněženky a zmizeli

V komunitě PEPE se rozšířila zpráva o tom, že tři bývalí vývojáři ukradli finanční prostředky z projektu a pak předali kontrolu nad multisig peněženkou poslednímu zbývajícímu vývojáři. Zmizení 16 milionů dolarů bylo rychle odhaleno a od začátku bylo jasné, že za krádeží stojí tři, nyní už bývalí, členové týmu. Meme coin PEPE se přitom stal velice rychle jedním z nejoblíbenějších tokenů současné doby a early investoři mohli vydělat nemalé peníze. Bohužel ale i v tomto projektu se našli podvodníci, kteří se rozhodli ukrást prostředky svých investorů. Navíc se jednalo hned o tři ze čtyř vývojářů a v týmu tak zůstal pouze jeden. Ten ale slibuje další rozvoj PEPE a nové featury pro komunitu. 

Vykradený meme token PEPE

Dne 24. srpna se cena PEPE propadla o zhruba 15 % poté, co komunita zaznamenala odliv 16 milionů dolarů z multisig peněženky projektu. Všechny prostředky putovaly na několik známých burz. Krátce na to se na platformě X (dříve Twitter) objevil příspěvek, který napsal jeden z anonymních zakládajících členů stojících za meme tokenem PEPE. Příspěvek byl publikován na oficiálním účtu PEPE a poslední člen týmu v něm vysvětlil událost, které vedli ke zmizení 16 milionů dolarů z hlavní peněženky projektu. Podle jeho prohlášení tři členové týmu ukradli peníze z multisig peněženky a projekt opustili s tím, že všechny povinnosti spadly na jediného zbývajícího člena. Problém byl v tom, že PEPE multisig peněženka byla nastavena tak, aby ke schválení bylo zapotřebí tři ze čtyř podpisů. Tři členové ze čtyř se tedy rozhodli, že za zády toho posledního vyberou prostředky z této peněženky. Z peněženky si vybrali 60 % tokenů a odeslali je na burzy. Jednalo se o 16 bilionů tokenů z celkové zásoby peněženky ve výši 26 bilionů tokenů PEPE.

Následně se tito tři dezertéři rozhodli odstranit veškeré své spojení s meme coinem PEPE. Odpojili se od multisig peněženky a nechali poslednímu zbývajícímu členovi vzkaz, že má nyní plnou kontrolu. Smazali také všechny své účty na sociálních sítích. Poslední zbývající člen ujistil uživatele, že posledních 10 bilionů tokenů PEPE na této peněžence je v bezpečí a brzy budou převedeny na novou peněženku. Zbývající člen týmu také poznamenal, že všichni tři vývojáři byli problémoví už od začátku a zřejmě záměrnrě brzdili vývoj PEPE a slibuje, že nyní bude vývoj dynamičtější a zaměřený na komunitu. Ve svém příspěvku také uvedl, že se zatím vzpamatovává z toho, co se stalo, ale těší se na novou budoucnost memecoinu, ve které bude daleko více figurovat komunita. PEPE komunita na problém reagovala více než klidně a hodnota tokenu se razantně nepropadla. Cena ale pokračuje v klesajícím trendu, který započal už v červnu. Aktuální tržní kapitalizace PEPE činí 382,7 milionů dolarů a ukradená částka tedy není nijak závratná. Problém je především v tom, že prostředky ukradli zakládající členové. Naštěstí ale vzali jen část a rozhodli se, že projekt PEPE nechají žít. 

5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.