Twitter výběr – poptávka po bitcoinu narůstá

První senátor kupuje Bitcoin

Cynthia Lummis je americká senátorka, která veřejně přiznala, že nakupuje bitcoin. “Byla jsem správce státní pokladny a proto jsem vždy hledala alternativy pro úschovu hodnoty…. Bitcoinu bude vytvořeno pouze 21 milionů, nikdy ne více.” řekla v rozhovoru pro ABC. Spousta investorů má strach ze zákazu Bitcoinu od vlády. I když je to možný scénář, dle mého názoru nepravděpodobný, protože ve vládě jsou také jenom lidé a ti také začínají kupovat bitcoin. Pokud jich bude významný počet, takový zákaz neprojde. Také jde vidět, že ubývá nejasností okolo regulací.

Koncentrace vlastnictví

Lyn Alden je zakladatelka Lyn Alden Investment Strategy, strategie investování s globálním pohledem. Lyn poukazuje na to, že tak jako je vlastnictví bitcoinu koncentrované do rukou pár jedinců, stejně tak jsou i akcie společností koncentrované. I když akciový trh je více než 100x větší. Jedno procento akcionářů vlastní více než polovinu všech akcií. A 10 % akcionářů vlastní 88 % akcií. Protože Bitcoin má větší potenciál se dostat mezi normální lidi než akcie, časem by na tom v této kategorii měl být lépe, než akciový trh. Což pozorujeme například na statistice počtu adres s větším množstvím bitcoinu než 0.1, kterých přibývá. Naopak adres s velkým množstvím bitcoinu ubývá.

Poslední růst ceny je jiný než v 2017

Holger Zschaepitz je spisovatel a specialista na trh. Poslední cenový růst se od bubliny na přelomu 2017 a 2018 liší především tím, že se široká veřejnost zatím vůbec nezapojila. Holger ukazuje graf, na kterém je vidět růst ceny a zmiňování bitcoinu ve veřejných článcích. Aktuálně to vypadá, že zájem o bitcoin je minimální a veřejnost si ani nevšimla, že bitcoin je téměř na novém maximu. Až přijde euforie a všechna informační média budou znovu informovat o růstu ceny Bitcoinu, pak pravděpodobně přijde hlavní býčí růst.

Nedostatek bitcoinů

Dan Morehead, ředitel společnosti PanteraCapital tweetuje zajímavou statistiku. PayPal a Cash App nakupují více bitcoinů, než se vytěží. Tedy poptávka po bitcoinu z tradičních platforem, na které jsou uživatelé zvyklí, se zvyšuje. Pokud bude tento trend pokračovat, jistě dojde k nedostatku bitcoinů za aktuální cenu. Přidává se i GrayScale, který nakoupil 3811 bitcoinů za jediný den, zatímco bylo vytěženo pouze 900 bitcoinů. Zdá se, že poslední cenový růst táhnou hlavně instituční investoři.

Bitcoin memes

V býčím trhu je spousta prostoru na bitcoinové vtípky. Bitcoin je například připodobňován k malému chlapci, který hraje simultánně šachy s bankéři, politiky, zlatem a akciemi. Další podobné meme jde na triko roku 2020, který je pro spoustu lidí jeden z nejhorších za poslední desetiletí. Jak někteří tvrdí, bitcoin dokáže opravit všechno, dokonce i špatný rok pomocí nové maximální ceny.

Pomp je rád, že nakoupil bitcoin

Pomp je bitcoinový influencer a podcaster, který píše každý den email pro investory. Pomp tweetnul, že bitcoin vzrostl na ceně o 88 % od posledního halvingu v květnu. Dobře že nevěřil širokému názoru, který byl běžný v květnu, že halving už je v ceně bitcoinu započítán. Cenový nárůst jistě nebyl způsoben pouze halvingem, ale podle mě v tom také hrál jistou roli.

Zlato a bitcoin už nejsou cenově svázány

Poslední půl rok se dala najít jistá spojitost ceny bitcoinu a ceny zlata. Když šlo zlato s cenou nahoru, bitcoin taky a naopak. V posledním měsíci se toto spojení přetrhlo. Zlato ztratilo na své ceně po představení vakcíny proti covidu. Zato bitcoin je v cenové rally. A tvoří stále vyšší lokální ceny. Další Twitter výběr bitcoinových novinek očekávejte opět za týden [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (3 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.