Twitter výběr – íránské bitcoiny a další novinky

Írán používá Bitcoin

Před nedávnem světem proletěla zpráva, že Írán investuje miliony dolarů do těžení bitcoinu. V té době ještě nebylo jasné, co plánuje. Ale nyní nám začíná pomalu odkrývat karty. USA má uvalené na Írán sankce, které se snaží zvyšovat, jak jen to jde. Díky tomu jeho ekonomika oslabuje o 11 % každé čtvrtletí za poslední rok. Také íránská měna na své hodnotě ztratila 34 % od roku 2018. Íran se rozhodl proti těmto sankcím bojovat pomocí bitcoinu. Jedno z těchto opatření je regulace těžařského průmyslu, nově jsou povinni všichni těžaři prodávat bitcoin centrální bance. Ta pomocí tohoto nakoupeného bitcoinu chce financovat transakce, na státní úrovni především import. Protože kvůli sankcím Írán nemůže obchodovat na mezinárodním trhu v dolaru. Volatilita bitcoinu v tomto případě není příliš podstatná, protože situace je zoufalá. Írán je tedy prvním státem, který pracuje s bitcoinem na státní úrovni. Je možné, že v budoucnu budeme vzpomínat na tento milník jak start nové éry?

Nová kniha o Bitcoinu

Nyní je možné zakoupit novou knihu o bitcoinu Vynález jménem Bitcoin, I když zatím pouze v elektronické podobě.

Energy standard

Michael Saylor je CEO společnosti MicroStrategy, která nedávno vložila přibližně 450 milionů dolarů do bitcoinu jako finanční rezervu zůstává aktivní na Bitcoinovém Twitteru. Píše o tom, že Buckminster ve své knize již v roce 1981 předpověděl globální finanční systém založený na nacenění energie. Tento systém by měl řešit problémy ekonomiky a fiat měn. To se až napadně podobá Bitcoinu. Má energie vložená do těžení vliv na cenu bitcoinu, nebo je to naopak?

Bitcoin místo sladkostí

Brad Mills bitcoin influencer a spisovatel knihy o bitcoinu rozdával bitcoin. Brad vložil $100 na papírovou kartu Rise a tu zamíchal mezi sladkosti pro děti. Reakce dětí, které to našli můžete sledovat na videu.

Trump slibuje peníze

Mohlo by se zdát, že na peněžní politiku státu nemá vliv jednotlivec, ale opak je pravdou. Prezident USA dokáže vyvíjet tlaky na centrální banku FED a tím docílit většího nebo menšího tištění peněz. Nedávno prohlásil, že po zvolení uvolní obrovské podpůrné balíčky. Jelikož v minulosti to představovalo především šeky pro všechny Američany pod určitým příjmem. Tak se můžeme domnívat, že se bude jednat o stejný program, který se také někdy přezdívá jako vrtulníkové peníze. Jak to, že se peníze, které by měly být vzácné a těžké na ně vydělat, rozdávají každému? Další Twitter výběr bitcoinových zpráv očekávejte opět za týden [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
4.7/5 - (3 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.