Twitter výběr – Elon Musk, Michael Saylor a další

Elon Musk nyní patří do Bitcoin klubu

Jak jsem vás informoval předchozích dílech twitterového výběru, Elon Musk se v poslední hodně zajímal o Bitcoin a některé jeho tweety směřovaly tímto směrem. Elon je známý pro svou vysokou inteligenci. Pravděpodobně v poslední době hodně četl o Bitcoinu a udělal si na něj vlastní ucelený názor. Jeho cesta zkoumání Bitcoinu prozatím končí změnou bio na twitteru, které chápeme jako potvrzení členství v bitcoinovém klubu. Ve svém tweetu Elon tento krok komentuje jako nevyhnutelný. Cena bitcoinu na tuto zprávu zareagovala více než 12% skokem nahoru.  

Michael Saylor zveřejňuje návod pro instituce

Michael Saylor je známý pro svůj býčí postoj k Bitcoinu a proto také se svou firmou MicroStrategy nakoupil přibližně za 50 % majetku firmy bitcoin. Ve svém posledním tweetu zveřejňuje návod pro ostatní instituce, jak nakoupit tak velké množství bitcoinů. Tento návod zahrnuje legislativní dokumenty, finanční, technické a také materiály pro vládu. Je možné, že Musk využije tento návod pro Teslu? Necháme se překvapit.  

Estonská vláda vložila na své stránky Bitcoin whitepaper

Celé to začalo tak, že jeden uživatel (@NeerajKA) tweetnul fiktivní adresu (http://whitehouse.gov/bitcoin.pdf) na neexistující webovou stránku americké vlády. Tento tweet se virálně šířil a estonská vláda to přijala jako výzvu. Rozhodla se vložit na své webové stránky kopii původní práce od Satoshi Nakamota, popisující Bitcoin. Není náhoda, že zrovna Estonsko podniklo tento krok jako první vláda, protože je známé především pro svůj pozitivní postoj pro digitální technologie. Většinu úředních úkonů mohou občané Estonska provést přes internet. Tímto krokem se snaží nalákat podnikatele na své e-občanství. A tím přivést do země nové a progresivní podnikatele, kteří přinesou zisky a hodnotu, z které bude těžit celá země.  

Ray Dalio vydal svou úvahu o Bitcoinu

Ray Dalio byl několikrát vyzván, aby se vyjádřil k Bitcoinu. Teď jsme se konečně dočkali. Ve svém tweetu sdílí odkaz na vyjádření a rozbor Bitcoinu. V úvodu svého komentáře uvádí, že není bitcoinový expert, a bude rád, když ho někdo opraví, pokud se dopustí chyby. Zmiňuje, že Bitcoin je opravdu úžasná technologie a obdivuje, že funguje už přes 10 let. Uvádí, že Bitcoin je považován jako úložiště hodnoty pro své vlastnosti podobné zlatu. Především pro svou omezenou nabídku. Obzvláště v této době se hledají aktiva, které jsou imunní vůči vysoké inflaci. Z jeho pohledu se zdá, že Bitcoin již není vnímán jako spekulativní aktivum, ale že by mohl mít jistou hodnotu i v budoucnu. Z jeho pohledu mu ale přijde, že Bitcoin není jedinečný, protože může být nahrazen konkurencí. Domnívá se, že Bitcoin se nevyvíjí a proto nebude schopný reagovat a konkurovat novým kryptoměnám, které přichází s novými funkcemi. Zde si myslím, že minimálně 50 softwarových vývojářů, kteří průměrně každý měsíc na Bitcoinu pracují, by s ním nesouhlasilo. Dále také řekl, že opravdu obdivuje, že Bitcoin nebyl za 10 let nikdy hacknut, ale nemůže ignorovat fakt, že dochází často k různým hackům a podvodům na služby vybudované okolo Bitcoinu. Zde by ocenil, tak jako skoro každý, kdyby se situace zlepšila. Následuje odkaz na podrobnou zprávu rozebírající možný cenový růst, pokud by bitcoin získal 30 %, 50 % nebo 100% hodnoty trhu zlata. Také se v této zprávě rozebírá obchodovaný objem a další různé metriky a porovnání se zlatem.  

Bitcoin disruptuje zlato

Robert tweetuje zamyšlení o zlatu a Bitcoinu. Zlato je dle něj hra, kterou lidstvo hraje snad celou historii. Ale co může nastat, když do této hry vstoupí nový digitální disruptor? Bitcoin je první technologie, která má šanci konkurovat zlatu kvůli lepším vlastnostem. Začíná neuvěřitelná změna hry v globálním pohledu. Bude zlato nahrazeno, nebo zde budeme mít dvě zlata, jedno fyzické a jedno digitální? Kdo ví, čas nám jistě ukáže.  

Lyn vydala rozsáhlou zprávu na ETH a BTC

Lyn je skvělá makro ekonomická analytička. V jedné ve svých rozsáhlých analýz rozebírala, proč Ethereum není vhodné pro instituční investici. Především narážela na nízký poměr zisk/risk. Ethereum se neustále mění, chystaný přechod na proof of stake vytvoří naprosto novou kryptoměnu, která si bude muset získat důvěru fungováním po několik let. Proto dle Lyn není Ethereum vhodné pro velké instituční investice, možná pro menší sázky - 80/20, nebo 90/10 ETH/BTC. Píše, že část její práce spočívá v tom, aby rozlišila, který blockchain je připraven pro instituce a který ještě ne..  Tato zpráva vyvolala reakci Ethereum komunity, která má na věc jiný pohled. Ve své zprávě u Lyn nenašli žádnou faktickou chybu, ale spíše se liší jejich pohled na věc. Oba články jsou velmi rozsáhlé, proto je nemohu komentovat celé. Raději bych doporučil si přečíst oba pohledy a vytvořit si na dané téma vlastní názor. Co mě zaujalo, bylo například srovnání Defi tokenů s ranným investováním do Bitcoinu. Na jednu stranu Ethereum komunita tvrdí, že jsou tam velké potenciální zisky. Ale na druhou stranu přirovnávají tyto tokeny k biologickému vývoji, kde jeden organismus umírá a nahrazuje ho druhý. Jak se tedy má investor zachovat, když různé projekty umírají? Jak má vědět, že ten jeho projekt zrovna neumře?  Nebo že tento konec nečeká všechny, protože přijde lepší varianta? Dle mého názoru, pro dlouhodobé instituční investory, kteří potřebují především stabilitu a dlouhé trvání, není tento styl investování vhodný.  

Indie zakázala privátní kryptoměny

Indie zakázala privátní kryptoměny, mezi které zahrnula i Bitcoin. Pomp tuto zprávu rozebírá a připomíná, že Bitcoin je otevřená decentralizovaná měna, která nemůže být zastavena. Jako precedence dává situaci v Pákistánu, kde po zákazu Bitcoinu státem, rozšířenost osvojení vzrostla. Tedy zákaz lidi neodradil, ale naopak. Indie dle Pompova názoru právě spustila nejlepší marketingovou kampaň pro více než miliardu svých občanů. Během roku 2017 došlo také k zákazu kryptoměn v Číně a po krátké korekci se cena vyšplhala na nová maxima.   [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.