Twitter výběr – býčí nálada začíná převládat

Růst ceny a nálada na Twitteru

Cena bitcoinu za poslední měsíc vzrostla přibližně o 40 %. Překonala několik významných cenových úrovní z technické analýzy. Na twitteru je silně býčí nálada. Objevuje se spousta tweetů souvisejících s cenou. Například Jeroen Blokland, ředitel společnosti Multi Asset @Robeco tweetuje, že bitcoin proráží cenovou hladinu 16 000 dolarů. Tato cena nebyla překonána od ledna 2018.   Tyler Winklevoss, jeden z bratrů, kteří stáli u zrodu Facebooku a založili směnárnu Gemini tweetuje o ceně také. Cena bitcoinu se drží nad 15 tisíc dolarů po dobu 4 dní. Toto se stalo poprvé v historii bitcoinu, že by bitcoin držel cenu nad 15 tisíci po tak dlouhou dobu.

.

Fear & Greed Index

Celková býčí nálada na trhu je potvrzena také na  “Fear & Greed Index”. Tento index je číslo od 0 do 100, kde 100 je extrémní chamtivost a nula je extrémní strach. Skupina lidí stojící za tímto indexem vypočítává tuto hodnotu ze sentimentu na sociálních sítích, z pohybu ceny a dalších aspektů. Obvykle bývá vhodné nakoupit, když trhu vládne strach a prodat, když vládne chamtivost. Nyní je hodnota indexu 90, což je vysoká hodnota, která ukazuje na obrovskou chamtivost na trhu. A proto ti, co nakupují, by měli být opatrní a přemýšlet, jestli nejsou spíše ovládáni strachem z ujetí vlaku (FOMO). Vždy je lepší dělat rozhodnutí s klidnou hlavou.

.

RSI ukazuje na začátek býčího trhu

Willy Woo je známý pro své analýzy bitcoinu s využitím dat z blockchainu i mimo něj. Nyní při své analýze využil RSI index, který měří velikost nedávných změn ceny. Aktuální vývoj srovnává s vývojem v roce 2017. Podobností je hned několik. Index RSI stupňovitě klesal, až nakonec prorazil trend, tento průraz vytvořil vrchol v indexu RSI, za kterým následoval obrovský cenový růst, který končil na novém cenovém vrcholu. Zelené tečky označují místa v 4 ročním cyklu bitcoinu, které k sobě porovnává.

.

Michael Saylor uvažuje o Applu a Bitcoinu

Michael Saylor je ředitel společnosti Micro Strategy, která nedávno nakoupila a drží bitcoin jako své finanční rezervy. Michael se zamýšlí, jaký vliv by pro investory do společnosti Apple mělo, kdyby Apple přidal podporu bitcoinu do své aplikace Apple Pay a do iPhone by přidala bezpečnou peněženku. Uživatelů iPhonu je více než 100 miliónů jenom ve spojených státech. Michael odhaduje, že by to mohlo přinést i $100 miliard dolarů hodnoty pro investory. Apple má aktuálně $90 miliard dolarů v rezervách na účtě, které tam jenom tak leží. Michael to dříve přirovnal, že je to jako sedět na kostce ledu, která taje. Tedy tyto rezervy pouze ztrácí hodnotu, jak se dolary znehodnocují. Je možné, že v budoucnu investoři začnou tlačit na Apple, aby bitcoin zaintegroval do svých služeb, ale zatím se zdá tato možnost daleko.

.

Ray Dalio by se měl více zamyslet na bitcoinem

Preston Pysh, investor a  tvůrce podcastu pro investory ve svém tweetu doporučuje, že by se Ray Dalio ( jeden z nejuznávanějších investorů) měl potkat s Caitlin Long, která je zakladatelkou a ředitelkou Avanti Bank & Trust. A také se tato dáma pohybuje ve světě bitcoinu už od roku 2012. Dále píše, že existují důvody, proč Jack Dorsey, Stan Druckenmiller a další nakupují bitcoin. Preston si myslí, že si Ray neuvědomuje, jak moc je bitcoin již zakotven v regulovaném prostředí. Preston není první, který si myslí, že Ray by neměl odsuzovat bitcoin bez hloubkového studia.

.

PayPal zavádí Bitcoin

CZ (Changpeng Zhao) je ředitel společnosti Binance a ve svém tweetu píše, že pro PayPal je to malý krok, ale pro Bitcoin velká věc, že si ho můžou uživatelé nově koupit přes PayPal. Tímto krokem získává 346 miliónů uživatelů přístup k bitcoinu. Kdyby si každý z nich chtěl koupit pouze 0.05 bitcoinu, tak nemůže, protože tolik bitcoinu ani není v nabídce. Dle oficiálního tweetu mohou od 13.11. nakupovat bitcoin všichni uživatelé z USA.

.

Nový cenový model bitcoinu

PlanB je autor Stock-To-Flow (STF) cenového modelu Bitcoinu, o kterém se můžete více dočíst v článku Bitcoin halving a předpověď ceny do konce r. 2021. Tento autor přišel se zajímavým modelem ceny, jež odhaduje cenu bitcoinu na základě rozvahy americké centrální banky (FED) a rozvahy evropské centrální banky (ECB). Tento model označený červenou křivkou předpovídá cenu vyšší než $1 milion dolarů na základě bezprecendentního tisknutí peněz, k jakému dochází tento rok. Sám autor v odpovědi na tento tweet napsal, že nepředpokládá, že se tento model založený pouze na rozvaze FED+ECB vyplní, ale také nechce ignorovat obrovské znehodnocování měny, ke kterému aktuálně dochází   Další Twitter výběr bitcoinových zpráv očekávejte opět za týden [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (2 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.