Twitter výběr – bitcoiny zadarmo v apce a týdenní novinky

Satoshi zadarmo

Oficiální účet peněženky Wallet of Satoshi připravil malou hru pro pozorné bitcoinové nadšence. Ve svém tweetu zveřejnil QR kód, který když naskenujete pomocí jejich aplikace, získáte 50 sats. Tyto nejmenší jednotky bitcoinu můžete poté utratit pomocí jejich aplikace přes Lightning network. Ale musíte být rychlí a kliknout na tlačítko jako první. Pokud se vám to nepodaří, nevadí, můžete to zkusit za 15 vteřin znovu. Hra je nastavena, aby se vždy po 15 vteřinách resetovala. Ale pozor, při zkoušení jsem zjistil, že QR kód lze načíst pouze pomocí foťáku, nelze načíst z uloženého obrázku.

Bitcoin na novém maximu v lirách

Programátor Andrei ve švýcarské společnosti Bitcoin Suisse nás ve svém tweetu upozornil, že cena bitcoinu v některých zemích již je na vyšších hodnotách než v listopadu 2017. Jako příklad uvádí cenu bitcoinu v Tureckých lirách, která je aktuálně okolo 83 tisíc a ve svém maximu v roce 2017 byla pouze okolo 76 tisíc lir. To nám připomíná, že fiat měny mohou být snadno znehodnocovány a může dojít snadno k větší inflaci.

Bude městská správa těžit bitcoin?

Uživatel SGBarbour, který se svou společností Upstreamdata věnuje budování bitcoinových těžebních data center, tweetnul o tom, že zrovna budují jedno datové centrum pro blíže neurčité město. Naznačuje tedy tím, že má zakázku od veřejné instituce, což by bylo zajímavé, protože by se jednalo o adopci bitcoinu veřejnou správou. Uvidíme, jak se to dál vyvine.

Anthony vysvětluje bitcoin na příkladu

Bitcoinový umělec CryptoGraffiti tweetnul klip rozhovoru z podcastu Anthony Pompliana a Dava Portnoye (blogger a zakladatel webu Barstool Sports). V tomto klipu Anthony velmi dobře vysvětluje, dle mého názoru, nejdůležitější vlastnost Bitcoinu na příkladu nemovitosti. Dave si nedávno koupil dům, je z něho nadšený a chápe, že je omezený počet takových domů. Anthony mu na tom vysvětluje, že protože více lidí by takový dům chtělo, proto má vysokou cenu. Také vysvětluje, že nikdo nemůže změnit počet bitcoinů v oběhu a tím snížit jeho cenu.

Zajímavý bitcoin graf

ChartsBTC je twitterový účet, který pravidelně přináší zajímavé grafy různých metrik bitcoinu. Ve vybraném tweetu zobrazuje ve spodní části graf, na kterém je zhodnocení ceny bitcoinu za 4 předešlé roky. Tedy, pokud byste investovali přesně před 4 roky, vaše investice by se zhodnotila 18 X. Všimněte si také, že v historii kleslo zhodnocení pod 10 X, pouze párkrát, a to na velmi krátkou dobu. Tedy, pokud se historie bitcoinu bude opakovat, je jedno kdy do bitcoinu investujete, vždy budete mít zhodnocení alespoň 10x, pokud budete držet 4 roky.

Zlato podle PlanB v průběhu staletí neztrácí hodnotu

PlanB,  autor článku Stock - to - Flow udává tři příklady porovnání ceny za dům, auto, a akciový index S & P 500 v roce 1900 a 2020. V roce 1900 jste dům mohli koupit za 250 uncí zlata, při dnešních cenách vás bude stát 200 uncí zlata. Tedy zlato neztratilo svou nákupní sílu. Oproti tomu za dům v dolarech zaplatíte 70 X více nyní než v roce 1900. Zajímavé je, že pro auto je to naprosto stejný poměr, tedy 70 X více zaplatíte za auto v dolarech. To odpovídá přibližně 2.9 % průměrné inflací za 120 let. Jak můžete vidět, číslo se zdá malé, ale za 120 let vám může vzít veškeré jmění, pokud ho budete uchovávat ve fiat měně.

Ray Dalio představil svou aplikaci

Ray Dalio, světově uznávaný makro investor, který v minulosti prohlásil, že měna je odpad, představil svou aplikaci na Android. V této aplikaci si můžete přečíst jeho knihy, v kterých popisuje různá paradigmata v různých obdobích z pohledu ekonomiky. Tedy i dobu za zlatého standardu, dobu meziválečnou a poválečnou. V jeho aplikaci si také může přečíst a spravovat různé Rayovy principy. Neboli jisté citáty pro úspěšný život. Například jeden z Rayových principů je:
“Spoj práci a tvou vášeň v jedno, stejně postupuj s lidmi, s kterými chceš být.”
Na další novinky z Twitteru se můžete těšit opět za týden [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.