Twitter novinky: Bitcoin, zlato, Visa, Mastercard a PayPal

Elon Musk a Michael Saylor se předhánějí v nákupu bitcoinu

V předchozích dílech twitterového seriálu jsem vás postupně informoval o nákupech bitcoinu společností MicroStrategy. Také jsem psal o tom, že Elon uvažuje více o Bitcoinu, že to vypadá, že svůj názor mění a nakonec že bitcoiny i nakoupil. Nyní se Adam Beck (kryptograf a CEO společnosti blockstream) zamyslel nad tím, jestli Elon už Michaela Saylora (CEO společnosti MicroStrategy) v nákupech bitcoinu nepředehnal. Předpokládá se, že SpaceX také nakoupil za část svých rezerv bitcoiny. Anthonyho odhady na jmění Elona zahrnující podíly v Tesle, SpaceX a osobní jmění dosahují až 5 miliard dolarů v bitcoinu. Přesnou částku se nedozvíme, ale můžeme jen předpokládat, že Elon Musk už vlastní přímo nebo nepřímo více než Michael Saylor.  

Ray Dalio bude přednášet o Bitcoinu

Spousta známých investorů nebo jiných osobností často mění svůj názor ohledně Bitcoinu, když ho začnou více studovat. Podobně to je i u Ray Dalia, který také postupně mění svůj pohled na Bitcoin. V Texasu je na 16. května naplánována bitcoinová konference Texas A&M Bitcoin. Na této konferenci bude mnoho skvělých řečníků, mezi které patří i Michael Saylor, Tim Draper a Dan Held. Zajímavé ovšem je, že zde bude mít přednášku i Ray Dalio, který se dříve nechtěl k Bitcoinu moc vyjadřovat. Ale dlouhodobému pozorovateli je patrné, že i Ray Dalio postupně svůj názor na Bitcoin mění...  

Odliv bitcoinů ze směnáren

Onchain analytik William Clemente III ve své analýze zmiňuje, že lidé, kteří nakupovali bitcoin v minulém cyklu, si jej nejčastěji nechávali na směnárnách. To naznačuje, že v předchozí bitcoinové bublině byli investoři připraveni rychle svůj bitcoin prodat. Nyní je situace jiná, většina nakupujících své bitcoiny přesouvá na hardware peněženky pro dlouhodobé držení. Proto je aktuální situace na trhu jiná, než byla na přelomu roku 2017 a 2018. Smýšlení mnohých investorů na Bitcoin se změnilo ze spekulativního instrumentu na dlouhodobou součást portfolia. Bude i nadále pokračovat odliv bitcoinů ze směnáren? To samozřejmě nikdo neví, ale kdo pozoruje situaci na trhu déle, vidí, jak se pohled společnosti na bitcoin mění. Pokud i nadále bude přibývat více dlouhodobých investorů, pak je to možné.  

Bitcoin dražší než zlato

Za aktuální cenu bitcoinu si můžete koupit kilo ryzího zlata. Ti investoři, kteří tvrdili, že bitcoin nemá žádnou hodnotu, protože není vázán na fyzický svět se možná teď dost diví, že za jeden bitcoin se dá koupit celý kilogram zlata. Ale tohle porovnání je částečně zavádějící, protože bitcoinů je mnohem míň než kilogramů zlata. Proto, když chceme porovnat dvě investiční aktiva, musíme srovnávat celý tržní kapitál. Proto bitcoin musí ujít ještě kus cesty, pokud má nahradit zlato. Ale díky svým lepším vlastnostem je zde určitě velká šance, že se to jednou povede.  

Bitcoin překonal Mastercard, Visa a PayPal dohromady

Tržní kapitalizace Bitcoinu se nyní pohybuje přes $1,1 biliónu dolarů. Tržní kapitalizace Visa, Mastercard a PayPal dohromady odpovídá $1,09 biliónu dolarů. Investoři v minulosti často poukazovali na to, že podobné společnosti mají vnitřní hodnotu a Bitcoin nikoliv, protože je virtuální. Bitcoin nyní svou hodnotou překonal tři ze svých nepřímých konkurentů, jak bude pokračovat dál?  

Bank of Amerika vydala report o Bitcoinu

Bank of Amerika tvrdí, že Bitcoin je nepraktický, pomalý a nepřátelský vůči přírodě. Přestože pokud porovnáváme bezpečné transakce, tak stejně bezpečné transakce jsou u jiných kryptoměn jsou několikanásobně pomalejší. Wire transakce trvají klidně i několik dní a často jsou zablokovány a dražší než bitcoinové transakce. Bitcoin je nepoměrně praktičtější pro transakce a skladování než fyzické zlato. A také provoz bitcoinu míň znečišťuje životní prostředí, než těžení zlata. Proto všechny výroky záleží především na tom, s čím je bitcoin srovnáván. Bitcoin má spoustu použití a každý si jeho funkce vykládá po svém, když se někdo rozhodne srovnávat bitcoin například se sítí, s kterou nekonkuruje, pak výsledky mohou být i takové, jaké přináší report Bank Of Amerika.  

Morgan Stanley umožňuje vlastnit bitcoin svým klientům

Jedna banka vydává prohlášení, jak je bitcoin pomalý, neekologický a nepraktický, a druhá banka zároveň svým klientům nabídne bitcoin vlastnit. Je to první velká banka v Americe, ale určitě nebude poslední. Obrovský tlak klientů donutil banku Morgan Stanley, aby svým klientům umožnila investovat do bitcoinu. Zatím bohužel tuto možnost umožňuje pouze nejbohatším klientům s majetkem přesahující 2 miliony dolarů. Opět se ukazuje, že tradiční finančnictví zvýhodňuje bohatší klienty. Je jisté, že bitcoin je volatilní a investovat do něj může pouze investor s vysokou mírou tolerance k riziku. Ale tato tolerance k riziku lze zjistit i pomocí testu nebo dotazníku, velikost majetku není ukazatel této schopnosti.   [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (2 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.