Twitter na bitcoin vlně – přehled novinek a zajímavostí

Den Proof of Keys

Každý rok se pořádá tzv. Proof of Keys den. Trace Mayer, Bitcoin bloger a podcastový hostitel založil v roce 2018 každoroční událost Proof of Keys. V tento den každý, kdo se zapojí do události, vybírá všechen bitcoin ze směnáren a jiných služeb třetí strany a přesouvá ho na peněženku, ke které vlastní privátní klíče, ideálně hardwarovou. Tento den byl stanoven na 3.1. - a ten se blíží. Proto je zapotřebí se připravit, nachystat si limity pro výběr, připravit si bezpečnou peněženku a zapojit se do hnutí. Pokud se chcete zapojit i propagováním, můžete si vložit ke jménu na sociálních sítí i následující posloupnost znaků: [Jan/3➞₿ ∎]
 1. Jan/3 - datum události
 2. . symbol přesunu
 3. - Bitcoinový symbol
 4. - znak klíče pro reprezentování privátních klíčů
 5. ∎ - znak ukončení
.

Nejvýznamnější Bitcoin osobnosti za rok 2020

Bitcoin Magazín zveřejnil nejzajímavější Bitcoin osobnosti za rok 2020. Tyto osobnosti udělaly opravdu hodně svým přínosem pro celou bitcoinovou komunitu:
 1. Robert Breedlove se zasadil především velice zajímavými články. Například článek Number zero and Bitcoin a otevřený dopis Ray Daliovi, který jsem popsal na svém blogu.
 2. Jeff Booth napsal skvělou knihu The Price of Tomorrow,ve které se mimo jiné popisuje, proč i když centrální banky zvětšují peníze v oběhu agresivním způsobem už přes 10 let, tak inflace přesto zůstává pouze okolo 2 %.
 3. Lyn Alden píše newsletter a články pro investory. Pro bitcoinovou komunitu byla velkým přínosem především tím, že dokázala vysvětlit globální trh a jednotlivé dílky puzzle, jak do sebe zapadají.
Kromě toho byli všichni tři velmi často hosty různých podcastů, kde vysvětlovali své myšlenky a pohledy na trh. .

Bitcoin vyjádřen graficky

PlanB, autor Stock-To-Flow modelu občas tweetne docela nesrozumitelné grafy. Tento poslední není také úplně jednoduché pochopit. Proto si ho zkusme více projít. Na ose X je číslo bloku, tedy dá se říct, že to to časová osa. Na ose Y je velikost bitcoinů. Barva představuje kolik je adres pro daný blok a počet bitcoinů. Tedy pokud vidíme horizontální červené čáry, jedná se o dlouho držené bitcoiny. Také jde vypozorovat, že držení bitcoinu na delší dobu je stále častější, protože červené pro jakýkoliv počet bitcoinů přibývá. .

Elon Musk opět tweetuje o Bitcoinu

Elon Musk CEO Tesly a SpaceX tweetoval o Bitcoinu. Nejdříve psal, že Bitcoin je jeho záchranné slovo s podtextem sexu, ale záhy odpověděl, že si pouze dělal srandu. V další tweetu odeslal meme, které by se dalo shrnout, že ho bitcoin odvádí od produktivní práce. Na tento tweet odpověděl Michael Saylor, který nedávno jako CEO pro MicroStrategy nakoupil bitcoin za 500 milionů dolarů. Ve své odpovědi píše, že by svým investorům udělal laskavost, kdyby pro Teslu nakoupil také bitcoin. A že když bude Tesla jako jedna z prvních, tak bude ve výhodě oproti ostatním firmám na veřejném trhu. Zajímavé je, že Elon na tento tweet odpověděl, tedy tweet jistě četl a minimálně zvažuje takovou možnost. Ve své odpovědi vyjádřil obavu, zda je vůbec možné nakoupit tak velkou sumu. Michal mu poté odpověděl, že sám nakoupil velkou sumu a problém to není. A že se sním rád spojí a nasměruje ho na způsob, jak se to dá provést. .

Singapurská banka otevřela krypto směnárnu

Zpráva, kterou jsem nezaznamenal na žádných bitcoinových portálech, se mi objevila na twitteru od Lyn Alden, která píše newsletter pro investory. Singapurská největší banka zavádí krypto směnárnu a úschovnu. Proč je to zajímavá zpráva? Nyní mají další instituční investoři přístup k alokaci bitcoinu, který dříve neměli. .

Zvětšování peněz v oběhu v jednom grafu

Robert Breedlove je CEO společnosti Parallax Digital Bitcoin hedge fond. Kromě toho se taky velmi aktivně věnuje psaní článků a úvahám o Bitcoinu. Ve svém tweetu Bitcoin popisuje jako hedge (obranu) proti centrální peněžní politice, která nyní agresivně zvětšuje peněžní zásobu v oběhu. Bitcoin se stává hodnotnější tak jako rozvaha centrálních bank. V tweetu jde také vidět graf, na kterém jsou hodnoty rozvahy jednotlivých centrálních bank světa. Obzvláště v roce 2020 je vidět obrovský nárůst této kumulativní hodnoty. .

Novogratz radí finančním institucím alokovat 5 % zdrojů do Bitcoinu

Mike Novogratz je známý, že má za všech okolností býčí náladu. Nyní prohlásil, že každá finanční instituce bude donucena používat bitcoin. Doporučuje všem 5% alokaci. Mike tvrdí, že jsme na začátku změny finanční infrastruktury. .

Bitcoin má nyní 4,2 % hodnoty zlata

Na svém blogu jsem sepsal srovnání bitcoinu se zlatem. Bitcoin má téměř všechny vlastnosti lepší než zlato, proto je možné, že svou hodnotou zlato v budoucnosti překoná. Nyní jsme, dle twitterového účtu Documenting Bitcoin, na 4.2 % hodnoty zlata. Tedy je zde ještě velká rezerva pro růst. Uvidíme, jestli v budoucnu digitální zlato, jak je občas Bitcoin nazýván, nahradí to analogové. .

Osm základních pravidel v jednom tweetu

Cena bitcoinu v posledních měsících výrazně roste. Díky tomu je nyní více nováčků s větším jměním uchovaným v bitcoinu. Proto je dobré si připomenout základní pravidla pro chování v bitcoinovém světě, jak nám ukazuje následující tweet:
 1. Nikdy s nikým neprobírej kolik máš bitcoinu.
 2. Pokud nevlastníš privátní klíče, nevlastníš ani tento bitcoin. Pokud je tvůj bitcoin uložen na směnárně, není to tvůj bitcoin.
 3. Nikdo ti nechce darovat bitcoin zdarma. Nikdo nechce zdvojnásobit tvůj bitcoin. Je to podvod, drž se od toho dál.
 4. Tvoje seedy, tedy 24 nebo 12 slov, jsou tvé privátní klíče. Chraň je před ztrátou a nikomu je neukazuj!
 5. Když někam posíláš bitcoin, vždy si ověř správnost adresy několikrát. I když adresu zkopíruješ, není jisté, že posíláš na správnou adresu.
 6. Když platíš nebo jinak operuješ s bitcoinem na webu, vždy si ověř, že jsi na důvěryhodné stránce s platným certifikátem. Existuje mnoho podvodných stránek a odkazů.
 7. Každý má vlastní názor na bitcoin. Někdo tvrdí, že je bezcenný, jiný tvrdí, že každý bitcoin má mít hodnotu milionu dolarů. Udělej si vlastní výzkum a řiď se vlastním názorem.
 8. Nikdy neinvestuj více, než můžeš ztratit.
.   [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
4/5 - (5 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.