Našly se bitcoiny za 2 miliardy. Věří MtGox na zázraky?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Čeká burza MtGox na zázrak?

Otázka by měla možná znít jinak. Myslí si zkrachovalá burza MtGox, že jsou jeho klienti opravdu hlupáci? V tomto týdnu bylo vydáno prohlášení, že byla objevena "zapomenutá" peněženka, která zázračně unikla údajnému hackerskému vyplenění virtuálních účtů burzy.

Peněženka nebyla používaná od poloviny r. 2011 a největší záhadou je, Jak koupit bitcoinže 200.000 BTC, v současné hodnotě přes 110 milionů USD zůstalo doteď nepovšimnuto a nikomu nechybělo. Buď tedy MtGox, potažmo její šéf Mark Karpeles bohapustě lže, nebo to potvrzuje šílenou nekompetentnost a amatérismus, s jakým byla směnárna vedena.

V prohlášení se uvádí, že bitcoiny byly objeveny již 7. března 2014 a další kroky jsou koordinovány s konkursní radou a civilním soudem, který MtGoxu povolil ochranu před věřiteli.

I když je to pro klienty burzy relativně potěšující zpráva a mohou se dostat až ke čtvrtině z avizovaných 850.000 "ukradených" bitcoinů, zůstává kolem celého případu příliš mnoho nejasností. Na druhou stranu se tím potvrzuje, že virtuální měna není zcela anonymní. Pokud se její uživatelé dostatečně zajímají, lze díky veřejnému blockchainu pohyb btc spojených s předchozím přesunem dosledovat a zvlášť takto obrovské sumy vzbudí okamžitou pozornost.

Od začátku celého případu krachu MtGox se bitcoinová komunita snaží zmapovat všechny pohyby na účtech směnárny a včerejší "zázračné" objevení ztracené peněženky v tomto světle vypadá spíše jako částečná kapitulace před věřiteli a dodatečná snaha o zamaskování toho, co se skutečně v japonské burze stalo.

Nahrává tomu i vyjádření partnera advokátní kanceláře Edelson Chrise Dorea, která zastupuje americké klienty v řízení proti zkrachovalé směnárně:

"Jejich prohlášení, že našli bitcoiny náhodou v peněžence a nepodařilo se jim o tom promluvit 2 týdny, je silně podezřelé" Chris Core, Edelson PC

Cena bitcoinu na tuto zprávu nereagovala, jeho současný kurz pod 600 USD je způsoben spíše rozšířením falešné zprávy o úmyslu čínských úřadů zakázat v zemi obchodování s btc. K této kauze se ještě budu vracet.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.