MicroStrategy používá bitcoin jako finanční rezervu

První veřejně obchodovatelná společnost s finanční rezervou v bitcoinu 

MicroStrategy je veřejně obchodovatelná společnost, která vytváří softwarové analýzy a mobilní aplikace. Její ředitel Michael Saylor šokoval krypto komunitu, když tweetnul, že MicroStrategy použije Bitcoin jako primární rezervní aktivum. Tím se tato společnost stala první veřejně obchodovatelnou společností, která vlastní bitcoin. Tato skutečnost umožňuje tradičním investorům vlastnit část bitcoinů přes akciové trhy. Anthony Pompliano přezdívaný Pomp, který nahrává podcast, vytvořil velice zajímavý rozhovor s Michaelem. V tomto rozhovoru probírá proč se Michael rozhodl převést finanční rezervy právě do bitcoinu a jakým způsobem postupoval.

Jak to vidí Willy Woo

Willy Woo je známý na twitteru pro své fundamentální i technické analýzy Bitcoinu. Vytvořil několik zajímavých metrik, v kterých předpovídá dno ceny bitcoinu a jiné zajímavé skutečnosti trhu. Willy se rozhodl shrnout rozhovor z Pompova podcastu do několika zajímavých bodů, proč se Michael rozhodl využít bitcoin a ne jiné aktiva. Vše začalo problémem, který Michael zažíval. Měl na účtě půl miliardy dolarů, u kterých pozoroval. jak ztrácí nákupní sílu - a to dle jeho slov o 7 % ročně, pokud to měří vůči realitám. V rozhovoru zmiňuje, že inflace se často měří pomocí CPI (Consumer Price Index), který je měřený pomocí nákupního košíku. Takové měření by ukazovalo na 2% inflaci. Dle jeho slov je toto měření ale zavádějící, protože skutečná inflace je mnohem vyšší, ale projevuje se především na vzácných věcech, které lidé skutečně chtějí. Jako například byt v New Yorku, nebo akcie Applu. Michael podotkl, že existuje 35 tisíc veřejně obchodovatelných společností, které mají své finanční rezervy v dolarech v celkové hodnotě 5 bilionů dolarů. Willy z toho spočítal, že pokud by ostatní následovali vzor MicroStrategy a vložili by pouze 1 % do bitcoinu, bylo by to dost na to, aby to vystřelilo celkovou tržní hodnotu bitcoinu na 2 biliony dolarů. Ve svém rozhovoru Michal prochází jednotlivá aktiva, která zvažoval ke koupi. Bohužel technologické firmy a nemovitosti jsou už teď za vysokou cenu. A investovat $500 milionů dolarů do nemovitostí je opravdu obtížné. A pro zlato se nerozhodl, protože Bitcoin je podle něj 100x nebo 1000x lepší než zlato. Ve kterých ohledech je bitcoin lepší než zlato se můžete dočíst v mém článku vlastnosti dobrých peněz.

MicroStrategy hledá investice v dominantních sítích

Ve svých investicích rád hledá dominantní digitální síť. Tak jako Apple je dominantní na poli mobilní sítě, Google na poli vyhledávání, nebo Youtube má monopol ve video síti. To implikuje, že Bitcoin je dominantní na poli úložiště hodnoty. Rád hledá takový monopol, který by se dal vyčíslit jako 10x větší než jeho největší konkurence. Dle analýzy MicroStrategy dominance Bitcoinu je až 92 % a další konkurent zabírá pouze 2%. Velký investor dle jeho slov nehledá chytré smlouvy, nízké poplatky, nebo decentralizované finanční projekty, které jsou známé souhrnně pod názvem DeFi. Michael hledal síť, kde její uživatelé budou bránit tuto síť až do smrti proti někomu, kdo by se ji snažil poškodit nebo rozbít v jakémkoliv smyslu. Michael dle mého názoru podnikl promyšlený a velmi odvážný krok. Dle analýzy, kterou zpracoval a úrovní chápání vlastností Bitcoinu jde vidět, že jeho krok byl důkladně promyšlený a nejedná se o spekulativní krok prahnoucí pouze po zbohatnutí. Ve svém rozhovoru zmiňuje, že je ochoten tuto rezervu držet několik let. Stejně se zachoval i u prodeje jedné ze svých doménových jmen, které vlastnil dekádu, než se jej rozhodl prodat za 32 miliónů dolarů. Proto lze očekávat, že firma MicroStrategy v blízké době bitcoiny prodávat nebude.  [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (2 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.