Kurz BTC – analýza. Tenhle bitcoin není pro sraby

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Při psaní minulé analýzy se stalo to, čeho jsem se obával a o čem jsem doufal, že bude nastávat minimálně. Přihodilo se to, že trh byl rychlejší než zveřejnění analýzy. To ale není kritika provozovatele webu - Karla Fillnera - protože jemu jsem vděčný za to, že analýzu vždycky hezky učeše, upraví a hlavně, opraví všechny překlepy a zejména pravopysné chypi :).

Cena bitcoinu stále roste raketově

Analýza sice předpovídala raketový růst, ale v době zveřejnění už bylo odstartováno a ceny se pohybovaly kolem 3100 USD. Mno, co se dá dělat, to je nevýhoda pravidelných analýz, zvlášť v době dovolených a prázdnin. Pro zájemce o aktuální zprávy a rychlé analýzy doporučuji sledovat facebookovou skupinu Bitcoinových gamblerů a spekulantů. Najdete tam mimo jiné i názory ostatních členů, což může přinést komplexnější pohled na situaci. Přesto, pokud někdo nakupoval minulou sobotu, dnes je už jasné, že neprohloupil. Za celý minulý týden si Bitcoin připsal něco přes 30% a jeho cena vyrostla o cca 900 USD! To jsou nepředstavitelné růsty - a to navzdory odštěpení Bcash, který ... mimochodem ... si také nevede špatně, i když je oproti Bitcoinu stále na sotva desetinové ceně. Bitcoin se v době psaní analýzy obchoduje za 3755 USD, což je mimochodem v českých korunách něco přes 83 tisíc. Pamatujete, kdy to bylo dvacet? A pamatujete, kdy to byly 4 tisíce korun? Uff. Dá se odhadnout, kam až bude cena bitcoinu růst? bitcoin analýza srpen 2017 Aktuální růst ceny bitcoinu je v režimu čirého šílenství. Nákupní horečka je vysoká, takže zapomeňme na suporty a rezistance, trendovky, nic z toho tady nejde uplatnit. Nástrojů, které by mohly něco napovědět, moc není. Mohu ještě dokoupit nebo už jsme na vrcholu? Podle grafu to vypadá, že by aktuální cena skutečně mohla být nějakým vrcholem.

Fibonacci v případě dalšího růstu ukazuje šílená čísla

Pokud použiju Fibonacciho retracementy a označím si suport a rezistanci předchozí korekce, pak se na úrovni 62.8 může nacházet hranice, nad kterou někteří spekulanti nebudou chtít jít. K tomu je ale třeba říct, že totéž jsem si myslel při minulém růstu kolem ceny 1550 USD. Žádný orgasmus se ale nekonal, a cena rostla až k cca 2950 USD, kde teprve narazila na odpor. Mimochodem, tato hodnota odpovídá 4.618 násobku vzdálenost suportu a rezistance a je to další Fibonacciho retracement. Podle tohoto vývoje by se současný růst musel zastavit na cca 7270 USD! Zdá se vám to nereálné? Prodávat nebo nakupovat? Těžké rozhodnutí. Já si myslím, že ani jedno. Pokud tedy nemáte nakoupeno, pak je to ta horší situace, protože se špatně bude hledat místo k nákupu. Korekcí nečekám mnoho, a spíš budou mělké. Navíc každá korekce může být spouštěčem k výprodejům. Pokud bitcoiny držíte, pak je držte dál, zatím není důvod k prodeji. V následujících dnech může být na trzích vysoká volatilita. Zkuste nereagovat na každý pohyb dolů. V této atmosféře očekávám, že se začátek výprodejů přihlásí jasným signálem. Tím bude abnormálně vysoký růst, třeba 3x až 4x vyšší, než je běžné. Teprve pak pravděpodobně přijde zásadní korekce (poslední korekce na 3000 USD přišla po tom, co Bitfinex nechal zavřít polovinu ztrátových shortů - i to někdy lze použít jako signál)

Sentiment na trhu, burzy a úroky

OKCoin (OKEC) top traders: 57:42 uživatelů drží long, v objemu jsou ale shorty a long vyrovnané, aktuální tendence je pokles longů Na Bitfinexu je otevřeno více longů než shortů a to v poměru 17:13, tendence je také mírný pokles longů a nárůst shortů Dolary lze na Bitfinexu půjčit za 0,087% denně (31.3% p.a.) což je mírný nárůst. Bitcoin jde půjčit za 0,024% (8.64% p.a.), což je propad, ale je to dáno přeexponovaným minulým obdobím, kdy se odštěpil Bcash. Hloubky trhu: Bitstamp - 2x prodávající, Bitfinex - vyrovnáno, Kraken - vyrovnáno, OKCoin - 4:3 prodávající. Doporučení: držet a čekat na signál k prodeji. Stoploss 3160 USD Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.