Kurz BTC – analýza. Bitcoin posiluje hard forku navzdory

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Bitcoin prošel hard forkem bez úhony

Bitcoin úspěšně přežil svůj první fork. V podstatě se od bitcoinu odštěpila malá část uživatelů (těžařů) a začala si "hrát na svém písečku". Co to udělalo s bitcoinem? Prakticky nic. Upřímně, čekal jsem mnohem větší výkyvy, ale bitcoin dál pokračoval bez výrazné volatility. Pravdou je, že den před forkem došlo k růstu asi o 150 dolarů k 2830 USD. Během forku pak došlo opět k poklesu o cca 150 USD, tento pokles byl ale následně ve zbytku týdne eliminován a v době psaní analýzy (sobota v noci) odečítám cenu bitcoinu na Bitfinexu ve výši 2855 USD. Odštěpení Bitcoin Cash (BCH) od Bitcoinu tak přineslo pouze jediný efekt. Jsou to v zásadě peníze zdarma, které lze na burze vyměnit za Bitcoiny nebo za dolary. Přestože jsem v minulé analýze hlásal, že peníze zdarma neexistují, zřejmě si to v Číně vyložili jinak a ti co to stihli, dokázali z volných BCH vytěžit maximální zisky. Na Krakenu se v jednu chvíli BCH obchodoval za 811 USD. Mezi burzami také existovaly velké cenové rozdíly z důvodu zakázaných depositů na burzách, proto také nebylo možné provádět arbitráže. Jak je možné, že se BCH obchodovaly na burzách, když bylo nemožné je na burzu poslat? Byly to zpravidla deposity, které burzy připsaly každému držiteli Bitcoinů v době forku. Ukázalo se tedy, že nevýhodnější bylo držet BTC na burzách, které vyplácely BCH nejrychleji.

Bitcoin Cash nepřekvapil a cena tomu odpovídá

Sama sít Bitcoin Cash - která mimo jiné slibuje rychlé platby - je po svém startu velice pomalá, na jednotlivé potvrzení transakce se čeká i dlouhé hodiny a nepomohly tomu ani burzy, které často vyžadují vysoké množství potvrzení, aby nové BCH připsaly. V době psaní analýzy stojí jeden BCH něco kolem 270 USD a i nadále je očekáván spíše pokles. V této chvíli se tedy budu věnovat pouze Bitcoinu. A vrhneme se na graf: bitcoin kurz analýza srpen 2017 Na grafu vidím býčí trojúhelník. Má horní stranu rovnou, což je rezistance, prudká spodní hrana naznačuje vysoký tlak nakupujích. Po celou dobu se minimum posouvá výše a výše. Z toho mi vychází další posilování Bitcoinu. Důvodem k posilování také může být reklama v médiích zejména před forkem, kdy většina médií upozorňovala na rozdělení bitcoinu. Před forkem tak došlo k poptávce způsobené uživateli hnané snahou zajistit si co největší množství peněz zdarma. Po forku bude cenu hnát přesvědčení, že Bitcoin vyhrál a z celého souboje vyšel poslílen. Při nákupech ovšem myslete na zadní kolečka a nastavte si stoploss na support. Překonání ATH (průraz) není zaručeno.

Sentiment na trhu, úroky na burzách

Bitfinex poměr long:short vychází na 14:14, takže vyrovnáno OKEC poměr long:short, vychází na 62:37 co do hlasů a 31:24 na objem. Úroky na dolary na Bitfinexu klesly z 0,084% na 0,070%. Úroky na bitcoiny po bláznivém úterý z 0,7% na 0,02% Hloubky trhu: Bitstamp - vyrovnáno, Bitfinex - 3:2 kupující, OkCoin 2.5x prodávající, Kraken - 3:2 kupujícíc. Doporučení: nakoupit před nebo při proražení, zajistit nákup stoplossem na nejníže 2700 USD Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.