Kurz bitcoinu – vánoční analýza. Komu nadělila korekce?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Zdravím v předvánoční náladě. Tento rok je to pravděpodobně poslední analýza.

Tradiční předvánoční výprodej překvapil jen nováčky

V minulých 14 dnech cena bitcoinu vystoupala na nové maximum a málem se dotkla 20000USD. A pak došlo ke korekci. Zatím to ale vypadá, že k úplně velkému poklesu nedošlo, protože jeden bitcoin přišel asi jen o 35% hodnoty, což vzhledem k ostatním propadů v minulosti patří v zásadě mezi běžnou záležitost. Hrozí další výprodeje, nebo je to už "konec"? bitcoin analýza vánoce 2017 Graf ukazuje, že zatím nejde o zásadní korekci. Cena se dokonce odrazila od trendové čáry, která doposud vymezovala rezistanci a tím se z toho stal jakýsi support. Další trendový support lze zakreslit spojením minima v polovině listopadu a současného minima. Tím by bylo možné odhadnout, v jakém trendu by se měl kurz bitcoinu pohybovat, kdyby si nadále měl udržet potenciál současného růstu.

Jaký kurz bitcoinu je vlastně reálný?

Všimněte si, že současná korekce ani z daleka nezasahuje do kanálu vymezujícího předchozí trend. Může to znamenat, že bitcoin poroste ještě rychleji, nebo to taky může znamenat, že současný růst byl pouhou anomálií a bitcoin má ve skutečnosti reálnou cenu mnohem nižší, a to někde mezi 7000-10000 USD. Proto bych nebyl překvapen, kdyby následoval další pokles právě někam k 7000 USD. Ve hře je ale i pohyb bokem, případně útok na maximum. To by pak napovědělo víc, Pokud by se nezdařil útok na maximum, je třeba sledovat, od které trendovky se při poklesu kurz odrazí. Pokud by se dostal pod současné minimum kolem 10700 USD, pak by výsledkem byl dvojitý vrchol. Do té doby jsou veškeré možnosti otevřené. Pokud se na vývoj ceny dívám okem fundamentální analýzy, tak je cena bitcoinu podle mého názoru přehřátá a nějaké zchlazení je určitě vítáno. Bitcoin také trpí drahými poplatky a přetížením sítě, kterému nikterak nepomůže ani možnost posílat segwitové transakce (posílal jsem segwit transakci, přesto jsem za ni dal v přepočtu 500 kč a trvala celý den). Je tedy možné, že šanci dostanou alternativní měny, které zatím nejsou obětí svého úspěchu. Například Litecoin, Ethereum, Monero, ZCash nebo Bitcoin Cash, atd. Bohužel, žádná z těchto alternativ nemá tak dobře rozvinutou infrastrukturu jako bitcoin. V některých obchodech lze platit i Litecoinem, v jiných Ethereem (ač tento coin nebyl vytvořen pro účel placení) a jinde zase Bitcoin Cash. Na přesun peněz mezi burzami se hodí víceméně kterýkoliv z nich. Pokud držíte BTC, tak by bylo dobré se nějaké části zbavit, případně větší část prodat, pokud se cena dostane pod 10700 USD. Totéž obecně platí při proražení tučného trendového supportu, případně při proražení červeného supportu, pokud v lednu dojde novému útoku na 10700 USD. Je třeba počítat jak s možností nového odrazu, tak průrazu. To by byl případně signál k prodeji všeho. Sentiment: Otevřené pozice na Bitfinexu: 26:14 (long) (víc údajů není k dispozici ) Doporučení: Užijte si pohodové Vánoce, Silvestra a Nový rok. Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.