Kurz bitcoinu – analýza. Znovu převažuje nákupní nálada

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Co bitcoin nezabije, to ho posílí

Cena bitcoinu se postupně zotavuje z pádu, který nastal minulý čtvrtek, kdy dvě velké čínské burzy zablokovaly výběry kryptoměny, dokud (prý) nezavedou kontrolní mechanismy AML a KYC. Zpočátku byl růst na čínských burzách zpomalen, a tak rozdíl mezi západními a čínskými burzami činil v přepočtu kolem 20 USD. Západní burzy dominovaly, s Bitfinexem v čele. Jinak byl minulý týden klidný a nic zásadního se nestalo. Pojďme tedy rovnou na graf: bitcoin kurz graf únor 2017 Dosažením 75% retracementu se v pátek večer růst dočasně vyčerpal. Na OKCoin došlo k výraznému překlopení do negativního sentimentu. Na Bitfinexu je však sentiment vyrovnaný. Můžeme tedy předpkládat, že obchodníci na víkend očekávají korekci. Ta by však neměla být výrazná, očekávám nejnižší cenu 1030 USD. Velký objem shortů však může způsobit opačný jev. Pokud by došlo k výraznému růstu během soboty, pak může cena bitcoinu vystřelit v důsledku popraskání shortů a jejich hromadnému zpeněžení (které je prováděno nákupem). V době nižších objemů může být takový nákup hodně výrazný.

Spekuluje se na možnost otevření ETF fondu

Celkově ale bitcoin ukazuje, že je o něj stále zájem. Ani velký propad minulý týden nesebral obchodníkům optimismus. Ti zřejmě přeplněni objednávkami mnoha drobných investorů (tím myslím obchodníky, co nakupují bitcoiny přes prostředníky, jako je například Simplecoin - mimochodem, letmým pohledem do historie Simplecoinu jsou vidět převažující nákupy) jsou nuceni kontinuálně nakupovat za vyšší a vyšší ceny. Jakmile si trh tohle uvědomí, může to vyhnat cenu mnohem výše. Růstu by mohlo pomoci i povolení výběrů na burzách v Číně. V březnu pak může mít na cenu vliv i otevření EFT fondu pro velké investory, přičemž na ceně se to projeví, jakmile budou insideři vědět, že rozhodnutí míří k souhlasnému vyjádření (čili mnohem dříve, než se to oznámí). Naproti tomu zamítnutí otevření EFT by na trh nemělo mít žádný vliv, protože média tomu dlouhodobě dávají nízké šance.

Sentiment na trhu, úroky a burzy

OKCoin top trader sentiment na začátku víkendu hlasuje nerozhodně, nicméně přes 40% kapitálu je investováno do shortu. (30% long). BfxData začali ukazovat reálnější sentiment než dříve (dříve to ukazovalo převahu longů). Aktuální stav je cca 57:42 ve prospěch longu. Úroky na USD klesly pod 0.03%. Úroky na BTC jsou sice vyšší, ale v závěru týdnu padají na 0.04% (z max 0.055%) Hloubka trhu: Bitstamp - 2x nakupující, BTC-e - 5:3 prodávající, Bitfinex - 5:3 prodávající, OKCoin - 2x prodávající, Kraken - vyrovnáno. Doporučení: Stále doporučuji nakupovat, nebo držet a stop loss nastavuji na 1000 USD

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.