Kurz bitcoinu – analýza. Zamíchá halving kartami?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Pouze den zbývá do očekávaného bitcoin halvingu a v médiích se už objevují katastrofické scénáře o tom, co bude na trhu s bitcoiny následovat. Je tu pravidelná analýza ve které se pokusím odhadnout, jak bude vypadat příští týden.

V létě cena bitcoinu nad 800 USD nevyleze

Napřed co se dělo v tom předchozím. Ceny bitcoinu dosáhly 700 USD, potom začaly padat. Předně, nedošlo ani v nejmenším k dosažení původního maxima 789 USD. Jakýkoliv růst nad tuto hranici se tedy odkládá. Na druhé straně byla při poklesu zasažena cena 610. V době psaní analýzy došlo ke korekci k 644 USD. Pátek přitom probíhá za minimálních objemů, pravděpodobně se vyčkává na halving.

cena bitcoinu graf červenec 2016

Co se stane po halvingu, lze jen těžko předvídat. Můj osobní názor je, že nic, alespoň v krátkodobém horizontu. Dlouhodobě by měl být trend rostoucí, za předpokladu, že poroste zájem o bitcoiny a že aktuální ceny nejsou ve fázi bubliny. Během léta neočekávám pokoření 800 dolarové hranice a grafy budou postupovat spíš do boku ve vlnkách.

Krátkodobě se dá čekat pokles

Pro nejbližší týden očekávám pokles k ceně 580 USD, jak je naznačeno na grafu. Klesající trend vymezuje trendová čára, support pak leží někde mezi 550 až 600. Na tom místě bude ideální čas k nákupu - i tady je třeba ale brát v potaz možnost krátkodobého propadu až k 480-550 (minulý rok došlo během léta k flashcrashi na bitfinexu a ceny padaly až o polovinu).

Doporučuji držet, případně prodat pokud se chystáte vlnkovat. Short možný, ale velké zisky si od toho neslibuji.

Burzy, úroky, hloubka trhu

Otevřené pozice na Bitfinexu:

Celkem očekávaně poklesl zájem o longy a během týdne se jich uzavřelo až 4 mil USD. (aktuálně -1.5mil USD). Zhruba 7000 BTC bylo vypůjčeno k shortování.

Hloubky trhu: Bitstamp 3:2 prodávající, BTC-e v 2x prodávající, Bitfinex vyrovnáno, BTCChina 3x prodávající, Kraken vyrovnáno.

Doporučení: držet, případně nakupovat pod 600 USD

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

obrázek: altcointoday.com

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.