Kurz bitcoinu – analýza. Už zase ta Čína

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Bitcoinová komunita, zejména ta část, která aktivně obchoduje na burzách, si minulý týden rozhodně užila. Každý den se odehrálo nějaké překvapení, zpravidla tedy šlo o to, jaké maximum ceny bitcoinu pokoří. A aby to nebylo málo, ve čtvrtek večer se probudil i Litecoin, který během 2 dnů udělal růst skoro 25%. Vývoj kurzu bitcoinu je však pro leckterého analytika záhadou. Růst není podpořen žádnou technickou analýzou a to ani zpětně - tedy žádná trendová linie, která by třeba naznačovala činnost velkého investora. Posuďte sami:

cena bitcoinu graf
Kurz bitcoinu jede vzhůru po šílené parabole

Kurz v minulém týdnu najížděl doslova po parabole (fialovou barvou je taková parabola naznačena). Přičemž poslední svíčka má na výšku skoro 20 USD. Jestli to takhle bude pokračovat dál, tímto tempem příští týden budeme na ceně 600 USD. Nebo taky ne. Tzv "parabolický oblouk" (parabolic arc) je první věc, kterou by se trader měl naučit rozpoznat, aby zbytečně nevstupoval do rizika. Tenhle šílený růst totiž musí jednoho dne skončit a co se pak bude dít?

Je málo pravděpodobné, že by ceny šly do boku. Zpravidla dochází ke korekci, jejíž hloubka bývá přímo úměrná růstové části bez korekce. A cena bitcoinu roste bez korekce od 220 USD, což je o něco víc, než 100 USD. Korekci lze tedy očekávat někde v rozsahu 33-66 USD (260-300) v závislosti na tom, jestli už byl nalezen vrchol. Je totiž možné, že i o víkendu ceny porostou. Tohle na technické analýze vyčíst nelze.

Proč tedy ceny začaly tak najednou růst? Odpověď se možná ukrývá v Číně. Ceny na čínských burzách totiž rostly ještě mnohem zuřivěji, než na těch dolarových. Dokonce v jednu chvíly oslabil kurz CNY vůči USD skoro 7 CNY - oficiální kurz je 6.32 CNY. Může to napovídat, že v Číně se něco chystá, zřejmě nějaká opatření centrální banky, ale je nutné to brát jako velkou spekulaci. Nicméně taková možnost by mohla být spouštěcím mechanismem tohoto šílenství. Protože nakupovat za tak vysoké ceny je skutečně šílenství, ale to už jsem psal v minulé analýze. Přesto, když se zadíváte na objemy, nejvyšší čísla naleznete právě u těch největších růstů. Někdo tam zkrátka musí nakupovat.

Doporučení: Pokud držíte pozici, doporučuji prodat. Lze samozřejmě počkat i na naznačený stoploss, nebo případně doufat, že propad nebude tak velký a bude následovat růstem. Ale moc tomu šanci nedávám, takže bych doporučoval pozici prodat, dokud jsou ceny nad 300. Otevírají se i možnosti shortu, akorát je potřeba dobře zvolit stoploss. Nevýhoda tohoto stavu je ta, že růsty mohou pokračovat a pokud nadále budou akcelerovat, je prakticky nemožné nastavit rozumný stoploss, nebo je potřeba mít velký finanční polštář na margin.

O shortování se už pokoušejí i na Bitfinexu. Tamní Margin Funding (půjčky na margin) BTC skokově vzrostl 11k BTC na 21k BTC, což se podepsalo i na úroku, který vzrostl na 0,0636% (z 0,0055% ). I nadále ale rostou úroky v USD půjčkách, aktuálně dosahují 0,0629% a celkový objem půjček dosáhl čísla 23 mil USD.

Hloubky trhu: Bitfinex - vyrovnáno, BTC-e - vyrovnáno, Bitfinex - vyrovnáno, Huobi - vyrovnáno, BTCChina - vyrovnáno.

Doporučení: prodat, short - SL: 340, PT 290, RRR ~2

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.