Kurz bitcoinu – analýza. Teorie nevyhnutelného odrazu

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Celý minulý týden byly ceny bitcoinu na poklesu a odepsaly si zhruba 3,8%. Nadále se graf nachází ve fázi korekce po opakovaném pokusu dosáhnout nebo udržet se nad 300 USD. Byl zaznamenán další lokální vrchol s výškou 286 USD, je vidět, že výšky vrcholů se neustále snižují. Naproti tomu, hranice kolem 276 USD se ukazuje jako celkem silný suport, který se navíc postupem času zvyšuje. Taková situace se už objevila několikrát v minulosti a zpravidla se to vyvinulo v prudký vzestup.

bitcoin kurz srpen analýza

Dvě úrovně možného odrazu a následného růstu ceny bitcoinu

Protože se i nadále čeká na dokončení ouška u sestavy cup-with-handle, je budoucí růst pravděpodobnější. Na grafu jsou nakresleny dvě varianty, které by mohly nastat. Varianta, kterou bych označil písmenem "W" počítá odrazem od suportu a opuštění trojúhelníku směrem vzhůru. Varianta s označením "pila" pak stále předpokládá další propad k cenám kolem 260, kde by se měl vytvořit ještě silnější suport a k odrazu by mělo dojít tam.

Za této situace doporučuji pozici rozdělit na dvě nebo více částí. Část nakoupit už nyní, část si schovat na případný propad k 260 USD. Pokud by k němu nedošlo, počkal bych s investicí druhé části na dokončení sestavy cup-with-handle, což by mělo být kolem 310 USD a dokoupit tam - ačkoliv by se mohlo zdát nerozumné nakupovat na vrcholu, tato strategie počítá právě s breakem v sestavě cup-with-handle.

Swapy v BTC klesly na 0,0069% a snížilo se i celkové množství swapů pod 10 tis BTC. Klesají také USD swapy na 0,0703%, jejich množství se drží těsně pod 30 mil USD.

V hloubkách trhu vede Bitfinex, kde kupující mají až dvojnásobnou převahu (avšak malém rozsahu 10 USD vedou prodávající). Na Bitstampu lehce vedou prodávající asi o 20%. BTCChina je vyrovnaná. Na Huobi vedou kupující až 4x, kde majorita čeká support kolem 1700 CNY (=273 USD)

Doporučení: Akumulovat při poklesech.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: Wikipedia

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

5/5 - (4 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.