Kurz bitcoinu – analýza. Střídavě oblačno, dlouhodobě jasno

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

S předpovědí vývoje ceny na delší období je to stejné jako u předpovědi počasí. Dokonce ještě hůře. Možná lze s určitou dávkou štěstí předpovědět několik následujících hodin, ale po uplynutí jednoho týdne už může být všechno úplně jinak a je třeba se na graf podívat znovu a vytvořit novou technickou analýzu. A protože týden uběhl jako voda, opět jsem tu, abych vám nastínil, co jsem v čárách objevil.

Trendovka proražena bez větších následků

Během minulého týdne  vyšplhal kurz bitcoinu až k 250 USD, a to až nečekaně rychle. Spíš jsem počítal, že výstup bude pomalejší. Poté došlo ke korekci, ale i tak další vývoj vypadal optimisticky až do středy, kdy došlo k dalšímu nečekanému dumpu. Na Bitfinexu se během hodiny protočilo 10 tisíc bitcoinů, což je rozhodně méně, než při minulém propadu. Další pokus o dump proběhl včera před půlnocí, ale nakonec jej kupující přetlačili a kurz bitcoinu se prakticky nezměnil, přesto přes 7 tisíc bitcoinů změnilo majitele. Minulý týden jsem upozorňoval na kritickou trendovku, která by znamenala propad zpět k cenám kolem 220 a níže. Krátkodobě byla tato trendovka proražena, ale právě ... a to je ta zrádnost jakékoliv burzy ... díky velkým nákupům, které byly reakcí na proražení, se nakonec cena udržela nad ní. Z toho je vidět, že ne každé proražení trendovky musí nutně znamenat propad.
cena bitcoinu 2015Bohužel, další vývoj není moc jasný a prakticky se nedá předpovědět. Budete se muset spokojit s konstatováním, že se cena může vydat libovolným směrem. Ale aspoň napíšu důvody.

Kurz bitcoinu a co od něj očekávat

Po posledním dumpu ohrožuje kurz kritickou trendovou linii a i přesto, že zde byl jeden pokus o další dump, existuje reálně riziko, že nakonec k průrazu dojde. Za jiných okolností by aktuální pattern znamenal signál k okamžitému prodeji. Podíváme-li se však na aktuální hloubku trhu, tak zjistíme, že jsou v cenovém rozpětí 70 USD nabídky a poptávky spíš vyrovnané. Opačná data máme ale ze swapů na bitfinexu. Dolarové swapy dosáhly v rámci posledních 6 měsíců rekordních sum. Úroková sazba sice klesá, i tak je oproti únoru více než dvojnásobná. Naproti tomu množství bitcoinových swapů od konce dubna kleslo o třetinu a úroková sazba o polovinu. Z toho je vidět, že spekulanti spíš sázejí na růst, než na pokles.

Krátkodobě lze tedy očekávat pokles, dlouhodobě to však vypadá na vzestup. Je tu tedy i možnost, že za týden budeme mít velice podobné ceny jako dnes.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: CC Flickr, Steve Jurvetson

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

5/5 - (3 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.