Kurz bitcoinu – analýza. Stovky procent růstu lákají k výběru zisků

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].
Nejprve se chci omluvit, že zde analýza v minulém týdnu nevyšla, z rodinných důvodů nebyl čas a možnost cokoliv sepisovat.

.

Nejdražší bitcoiny v historii

Mezitím se na trhu s Bitcoinem stalo mnoho. Propad 12. června definitivně odpískal další růst za hranici 3000 USD. Zdá se, že ti co nakupovali za 3000 USD, zejména na Bitfinexu nebo na Coinbase, ti získali zatím nejdražší bitcoiny vůbec.

Na Bitfinexu to nebyly zanedbatelné objemy. Při následném propadu došlo k proražení stoploss hranice 2500 USD. Kdo tedy jede podle mých analýz, měl by mít nyní prodáno. Nicméně, příchod výprodejů se dal očekávat a komu se podařilo chytit prvotní velký pohyb, mohl prodávat už někde kolem 2700 USD. Zatím nejnižší cenou bylo 2046 dolarů na Bitfinexu.

Po těchto výprodejích se zdá, jako by se Bitcoin trochu zmátořil a začal opět růst. Od 15. června s malými přestávkami roste a v době psaní analýzy dosahovala cena 2721 USD na burze Bitstamp. V komunitě se opět spekuluje, že dojde k obnově růstu a brzo se ceny podívají vysoko nad 3000 USD. Opravdu to je možné? Nebo to může dopadnout úplně jinak? Pojďme na graf: kurz bitcoinu graf červen 2017 Kurz bitcoinu je stále nad hlavní trendovou liní, takže další odraz vzhůru a průraz 3000 USD by skutečně indikoval pokračování trendu. Domnívám se ale, že hranice 3000 USD je silnou rezistancí. Pokud máte prodáno a hledáte ideální vstup, tak průraz této rezistance by pravděpodobně mohl být dobrým místem pro nákup a vyvezení se k vyšším cílům. Mrzet může jen ztracený potenciál 500 USD, který lze nepřímo započítat jako ztrátu tím, že nakupovat se bude dráž než prodávat. Z grafu je patrné, že této šanci dávám 30%. V minulosti už Bitcoin mnohokráte překvapil a v posledních měsících trhy razantně dávaly najevo, že poptávka je vysoká a hned tak neopadne. Japonců je hodně, zřejmě nakupují všichni.

Obrovskou část poptávky však tvoří spekulanti, kteří se chtějí svést na vlně zájmu. A ti spekulanti mohou teď mít chuť vybrat si své zisky. Vždyť Bitcoin od poslední korekce vyrostl o 220%. To je něco nevídaného. Pokud dojde k většímu poklesu, může to spustit paniku a cenu srazit hodně hluboko.

Eliotovy vlny možná napoví víc

Výprodejům nahrávají načrtnuté Eliotovy vlny. V období růstu můžeme najít pět významných vrcholů. Identifikujeme i předchozí tři vrcholy korekce. Pokud by tedy bod na hranici 3000 USD byl pátým vrcholem, pak aktuální cena je vrcholem B korektivní vlny. Bod C můžeme hledat mezi 1600-2200 USD: Tři vrcholy patří korektivní vlně, kdy se předpokládá růst.

Ale co když se objeví ještě jeden vrchol? Pak lze očekávat úplný retrace až na cenu 1380 USD, byť by došlo pouze k zásahu hrotem nějakého šíleného výprodeje. Pohybu dolů dávám větší šanci, cca 50%. Zítra je neděle, nízká likvidita bude lákat k ovlivňování trhu - tak se můžeme těšit.

A co zbývajících 20%? To zůstává pro případ, že trh udělá něco naprosto nepředvídatelného. Asi nejhorší variantou může být výstup kousek nad 3000 USD a pak propad o 1000 USD dolů. Při nastupování do FOMO růstu doporučuji utáhnout stoplossy a přijmout i nějakou ztrátu, pakliže na to dojde.

Sentiment na trhu, úroky na burzách

Na Bitfinexu se drží 3x víc long pozic než short. Celkem 18000 BTC je koupeno na páku, zatímco 6000 BTC je půjčeno a prodáno. Pokud dojde k výprodejům, těcho 18000 BTC bude muset být také prodáno. Trh je tedy mnohem křehčí ve směru dolu a aby se udržel nahoru, bude potřebovat další poptávku.

Úroky na půjčky USD klesly z 0.165% na 0.116%. Protože na Bitfinexu je stále omezené množství dolarů, je tento pokles relativně významný a zdá se, že o long pozice zatím není velký zájem. Drobný pokles je i v úrocích na bitcoiny, byť jde jen o pokles z 0,0126% na 0,0114%. Bitcoiny má na Bitfinexu nejspíš každý.
OKCOIN (OKEC) top traders sentiment favorizuje shorty : 44:55.
.

Hloubky trhu

Bitstamp: 2x prodávající, BTC-e: vyrovnáno, Bitfinex: vyrovnáno, OKCoin: 5:3 prodávající, Kraken: 5:3 prodávající
Doporučení: Nenakupovat, možná pokud skutečně dojde k nějakému dalšímu růstu pro proražení 3000 USD. Ale opatrně. Pokud nemáte prodáno, tak doporučuji začít prodávat. Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.