Kurz bitcoinu – analýza. Rozdíly mezi burzami avizují změnu

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Ještě část minulého týdne kurz bitcoinu rostl a nezdálo se, že by chtěl ve stoupání růstu polevit. Teprve ve čtvrtek se začala situace obracet a k malému propadu z ceny kolem 1240 na 1170 USD nakonec došlo. Od toho okamžiku zde máme výrazný cenový rozdíl mezi různými burzami - a nejedná se jen o BTC-e, který už tradičně bývá níže, což je způsobeno zejména vyššími transakčními náklady při převodu peněz na burzu. Do grafu níže je vynesen vývoj ceny na Bitfinexu a vývoj ceny na Bitstampu - ten je zobrazen modrou linií.

Arbitrážní ceny bitcoinu nevěstí nic dobrého

Od čtvrtka je mezi těmito burzami rozdíl často i desítky dolarů. Několikrát se stalo, že se na Bitstampu prodávalo a na Bitfinexu se nakupovalo. Zajímavé také je, že Poloniex se cenou přibližuje spíš Bitfinexu. Burza Kraken má - po přepočtu na USD - kurz blíže k Bitstampu. Vyšší kurzy míval také MtGox těsně před tím, než zkrachoval. Důvodem bylo zdržování výběrů reálných peněz (fiat), spekulanti tak nakonec volili bitcoiny k opuštění burzy. A shodou okolností, jisté problémy s výběry má i Bitfinex, přestože provozovatelé své uživatele ujišťují, že jde jen o technický problém. Vyšší kurz bitcoinů lze takto vysvětlit, ale co s kurzem na Poloniexu? Podle mého názoru je vyšší cena na Poloniexu z důvodu, že obě burzy - Bitfinex i Poloniex podporují USD Tether (burzovní token s kurzem 1:1 k dolaru) a tak tam mohou probíhat arbitráže. Na druhou stranu, cenu na Bitstampu může srážet i to, že uživatelé Bitfinexu budou Bitstamp používat jako výstupní stanici. Bitfinex se dušuje, že problémy jsou jen dočasné a naopak slibuje výběry i v jiných měnách, jako třeba EURo. No, uvidíme, každopádně pro maximální opatrnost platí, že nejbezpečnější jsou bitcoiny v peněžence, ideálně v hardwarové peněžence, jako je například Trezor. A teď k předpovědi. Je vidět, že se cena bitcoinu dostává do oblasti rezistance a moc nevěřím tomu, že by existovala větší síla, která by umožnila rezistanci snadno překonat. Rád se tedy nechám překvapit, v minulosti už takové situace nastaly a navzdory očekávání k překonání došlo. I tak ale nákup nyní nedoporučuji. Jedna z možností je počkat, je třeba se připravit i na pokles k hranici 1000 USD. To vyžaduje zrušit současný stoploss na 1080 USD. Další možností je posunout stoploss na 1160 USD (Bitstamp 1140 USD) a prodat to na této ceně. Můžete zkusit prodat už teď, ale nesmí vás překvapit, kdyby se přece jen síla k překonání rezistance našla. Pákoví obchodníci by měli mít uzavřený long, nebo ho uzavřít co nejdřív.

Sentiment na trhu a úroky na burzách

OKCoin top traders mají sentiment vyrovnaný: Na hlasování je to 49:49, na objemy je to 28:28 Na Bitfinexu je long:short v tomto poměru: 19:21 Úroky na půjčky USD zlevňují na 0.022%, úroky na BTC rostou na 0.059% Hloubky trhu: Bitstamp 2x prodávající, BTC-e 1.5x prodávající, Bitfinex 4:3 prodávající, OKCoin 1.5x prodávající, Kraken 2x prodávající. Doporučení: nenakupovat, prodat nebo prodat na stoplossu 1180 (1160), uzavřít long, short je možný s cílovou částkou 1030-1050, SL v takovém případě 1240 USD.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.