Kurz bitcoinu – analýza. Riziko propadu stále existuje

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Minulý týden ukázal, že optimismu nebylo dost, aby došlo k dalšímu růstu. Kdo investoval podle mých rad, toho na úrovni 235 USD vykopl stoploss a to bylo dobře, protože ceny bitcoinu dále klesaly až k nejnižšímu bodu 223. Aktuálně se zdá, že pásmo supportu se pohybuje někde kolem 225 USD, což by mohla být dobrá výchozí cena pro vstup do další long pozice.

kurz bitcoinu analýza

Růst je pravděpodobný, pozor na předchozí propad

Důvodem, proč si myslím, že by mohlo dojít k růstu je vývoj obdobné situace, ale ve větším měřítku, jako koncem ledna tohoto roku. Cílová částka přitom zůstává stejná, cca 255 USD. Pro nákupní pozici bych ale vybral limitní cenu 228 USD (nákup na příkazem LIMIT) Očekávám totiž, že dojde ještě jednomu zákmitu lehce pod tuto hranici. Případně lze investici rozdělit na dva poloviny, první nakoupit nyní (v době psaní této analýzy 233 USD) a další právě na úrovni 228 USD.

Důležité je také nastavit stoploss. Tam přichází v úvahu cena v rozmezí 209 - 223 USD. Je zde totiž stále obrovské riziko opakování rychlého krachu, jako tomu bylo 18. srpna. Tady by cena mohla prorazit support a opět se podívat ke 166 USD.

Swapy na Bitfinexu: Množství BTC swapů lehce vzrostlo na 12 tis BTC, jejcich úroková míra klesá k 0.022 %.Množství swapů v USD stagnuje na 23.6 mil USD, úrokov míra klesla k 0.0217 %.

Hloubky trhu: Bitstamp: kupující 3:2. BTC-e: kupující 2:1, Bitfinex: kupující 2:1, BTCChina: nerozhodně, Kraken: nerozhodně

Doporučení: Nákup na 228, PT: 255, SL 223. Short nedoporučuji.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: Pixabay

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.