Kurz bitcoinu – analýza. Pozor na možný zlom

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Kurz bitcoinu je stabilní, mírně roste

Po týdnu opět nastal čas podívat se na grafy a pokusit se odhadnout budoucí vývoj ceny bitcoinu. Nejprve si ale povíme, co se událo v minulém týdnu. Ten byl vcelku klidný, mírně rostoucí. Ceny začínaly na cca 235 USD a za 7 dní vzrostly až na 240 USD. Kurz bitcoinu se stabilně pohybuje kolem 230 dolarů za bitcoin a aktuálně se obchoduje na ceně 237.52 USD (Bitfinex 238 USD). Zisky jsou tedy minimální, žádné velké zvraty se neudály.

analýza kurzu bitcoinu říjen 2015

Málo kupujících může dostat kurz bitcoinu pod 200 USD

Situace: Ceny oscilují kolem 61.2% úrovně kanálu s mírným růstem, v posledních čtyřech dnech spíš do boku. Graf je v "zelené oblasti", tedy kdy krátkodobý růst byl potvrzen mezi 22.-26. zářím, nicméně, momentálně se objevují tlaky k poklesu. Další možný růst by byl pravděpodobnější, pokud by graf přešel do červené fáze minimálně čtyřmi dny poklesů za sebou. I tak je však výhled zatím optimistický, pouze s nutností připravit se na možný break.

Při pohledu na delší období - pro zvýšení ceny není dostatek kupujících, a to přes relativně vyšší volume. Pokud nedojde k významnému vyčerpání prodávajících, mohl by se lokální trend zlomit a dojít k útoku na ceny pod 200 USD. To je to riziko breaku.

Doporučení: Pozici vzatou na 228 USD držet, avšak nastavit stoploss na 231 USD a tím si pojistit alespoň minimální zisk. Nové pozice zatím neotevírat. Případné shortování je možné se stoplossem 241 USD a profit targetem 225 USD, případně vsadit na break a po dosažení 225 nastavit trailing stop a počkat, kam až to padne - za předpokladu, že ke zlomu skutečně dojde.

BitFinex MF (Margin Funding - přejmenoval nešťastně pojmenované "swapy"): BTC MF stagnuje lehce nad 10.000 BTC, úroková sazba klesla na 0.01 %. USD MF klesá na 22 mil USD a klesá i úroková sazba na 0.0254%

Hloubka trhu: Bitstamp - vyrovnáno, BTC-e - 5:2 kupující, Bitfinex - 5:2 kupující, BTCChina - vyrovnáno, Kraken - 3:2 kupující, OKCoin - vyrovnáno.

Doporučení: Držet long, SL:231, PT: 246-260

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: flickr CC Eduardo Carrasco [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
4/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.