Kurz bitcoinu – analýza. Pátek třináctého – start rakety?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Pátek 13. - co myslíte, přinese traderům smůlu nebo štěstí? Záleží na tom, jak komu. Zatímco longařům může přinést štěstí, shortařům nebo "fiatům" (těm co drží fiat neboli peníze) spíš smůlu. A nebo naopak? V tom případě by mohla být pro každého "spravedlivou" smůlou chůze do strany.. tedy za předpokladu, že neobchodujete opce.

Cena bitcoinu tlačí na rezistanci

Celý minulý týden byl spíš negativní, po pátečním růstu nad 460 došlo v úterý ke korekci zpět k 450 USD. Všimněte si však, že korekce opět nedosáhla předchozího dna. Každá korekce je výš a výš, jenom ta maxima nám nerostou. Oblast mezi 460-480 USD představuje pro cenu bitcoinu významnou rezistenci. Je otázkou, zda tato rezistence dokáže vydržet tlak, který je jasně cítit a vidět hlavně na neustále zvyšujících minimech korekcí. Tou vymezující linií je trendovka, kterou tu pozorujeme už několik měsíců a také ji najdeme na dalším grafu. bitcoin cena květen 2016 Trendovka jasně udává další směr. Pokud se ceny pohybují nad trendovkou, budou tradeři plní optimismu. Jakmile ale cena skočí pod trendovku, lze očekávat výprodeje. Myslím, že na to se lze dobře připravit. Ti co nemají čas to sledovat "online", doporučuju nastavit příkaz k prodeji typu stop na ceně 435 USD. Na grafu si ještě všimněte žlutého trojúhelníku. Jeho spodní hrana má přitom vyšší sklon, než je trendovka. Pokud by se tento sklon potvrdil, je možné s vysokou pravděpodobností očekávat v nejbližších dnech raketu nad hranici 500 USD. Při tom výstupu bych jen upozornil na nebezpečí rychlého vyhoření paliva. Tam by se mohlo stát, že raketa sice vystoupá do závratných výšek, následně ale spadne zpět na základnu. Nebylo by to poprvé. V tradingu není nikdy nic jisté a ani zde není start stoprocentní. Proto doporučuji při nákupech nezapomínat na stoplossy, být připraven na to, že rezistanci se nakonec nepodaří prolomit a počítat s nějakou malou ztrátou, kterou je možné považovat za jakési "náklady" na trading.

Také Ethereum má své rezistance

cena ETH ethereum Krátce k ETH - I to má svou rezistenci na ceně 0.024 BTC. Pokud by došlo k raketě na BTC, pak musí Ethereum zamířit dolů. V pátek přitom vidíme jeden (zatím) neúspěšný pokus o překročení této rezistence. Pokud je to zároveň vrchol korekční Elliotovy vlny, pak následující vlna musí zamířit dolů.

Burzy, úroky, hloubka trhu

Na Bitfinexu "exponenciálně" rostou úroky z 0.045% na 0.054% a otevírají se další longy (max 2.5 mil USD). Naproti tomu bylo během týdne zmizelo cca 4000 BTC shortů, zbývá 11000 BTC vypůjčených bitcoinů. Přibývá počet otevřených shortů na ETH (cca +40tis ETH) Hloubky trhu: Bitstamp - vyrovnáno, BTC-e - vyrovnáno, Bitfinex - vyrovnáno, BTCChina - vyrovnáno, Kraken - 2x prodávající. Doporučení: Nákup se stoplossem. ETH spíš prodat nebo shortovat. Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. foto: Flickr, CC Dennis Skley [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.