Kurz bitcoinu – analýza. Na short není vhodná doba

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Týden utekl jako voda a bitcoin má za sebou další růstové období. Začínalo se na cenách okolo 236 USD, aktuálně se kurz bitcoinu pohybuje kolem 244 USD, přičemž maximum bylo těsně pod 249 USD. Bitcoin tak ohrožuje prolomení rezistance na ceně 246 USD a má k tomu dost síly. Současně s růstem se ustálilo obchodní volume na hodnotě 20.000 BTC denně (Bitstamp), což je dvakrát víc, než bylo v období jara a začátku léta.

bitcoin kurz analýza říjen 2015

Další růst ceny bitcoinu je dost pravděpodobný

Ačkoliv před měsícem dosahovala maxima též ceny 246 USD, po nichž došlo k propadu zpět k 226 USD, aktuální maximum podle mého názoru nebude končit propadem, ale naopak, očekávám další nárůst. Již tento týden by mělo být dosaženo cíle 257 USD a to proto, že někde tam se nachází supertrendovka, která od prosince 2013 drží veškeré ceny bitcoinu dole. Pokud však dosavadní obchodní objemy nepoleví, nebude mít sílu růstu zabránit a další cílovou úrovní bude 280 USD.

Pokud nadále držíte pozici, mělo by stačit pouze sledovat vývoj a posouvat stoploss tak, jak bude pokračovat zvyšování maxim. Jen pozor na možnosti krátkodobých propadů, které by mohly stoploss exekuovat a tím vás připravit o další růst zisku. Proto doporučuju nastavit stoploss na 240 USD a počkat do dalšího týdne.

BitFinex MF (dříve swap): Množství výpůjček stouplo na 13.6 tis. BTC, úrokové sazbě to však nepomohlo, ta klesla na 0.0093% za den. Vzrostlo množství dolarových výpůjček na 22.4 mil. USD, tady úroková sazba vzrostla na 0.0274 %. Na burzy se tedy vrací život, přičemž větší zájem je o dolarové půjčky.

Hloubky trhu: Bitstamp - 5:4 kupující, BitFinex - 3x ve prospěch kupujících (ale do cca 5000 BTC převažují prodávající), OKCoin - 5:4 kupující, BTCChina - vyrovnáno, Kraken - 5:4 kupující.

Doporučení: Držet pozici, SL 240, PT 258 nebo 280. Short nedoporučuji.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: Scetchport.com Kassy

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.