Kurz bitcoinu – analýza. Medvědi už mají dost

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Kurz bitcoinu osciluje kolem 230 USD

Minulý týden byl v porovnání s tím předešlým klidnější a skoro by se dalo říct až nudný. Po krátkém incidentu na Bitfinexu, kdy medvědi sestřelili kurz bitcoinu až pod 200 USD, došlo k rychlému smazání ztrát a dál se nic nedělo. Ceny oscilovaly kolem 230 dolarů, nevyplatilo se tedy ani nakupovat ani prodávat, maximálně vlnkovat, ale ani to nebylo jednoduché, protože to každou chvíli vypadalo, že se kurz bitcoinu utrhne tu na jednu stranu, tu na druhou. Pojďme zkusit odhadnout co bude dál, vítejte u pravidelné páteční analýzy .

cena bitcoinu kurz analýza
Ceny klesaly pod tlakem trendovky, která doposud doprovázela výprodej. Změna nastala až v pátek, kdy se graf ocitl za trendovkou - a s cenou to neudělalo nic. Nedá se ale říct, že by se nedělo vůbec nic, minimálně volume (zdroj - Bitstamp) je oproti minulosti na dvojnásobné úrovni. Překročení trendovky zatím zakončuje mírný růst.

Medvědi už jsou vyčerpaní, cena asi poporoste

Budu v tomto směru optimista a troufnu si předpovědět, že v blízké době dojde k rychlému návratu někam k 255 USD/1 BTC. Když vytyčím oblast pohybu cen a odmyslím si hektické výstřely mimo, vychází mi 38.2% úroveň právě k ceně 255 USD. Na takových cenách bylo předtím krátké zastavení a v rozsahu mezi 235 až 255 se víceméně neobchodovalo. Odhaduji, že se budoucí obchodování přesune právě tam.

K tomuto závěru mě vedou ještě další indikátory. Jednak korekční Eliotova vlna se nachází v bodě B a můžeme očekávat vzestup k budu C. Dále si povšimněte, že graf stále maluje do růžových oblastí. Ty oznamují, že se nacházíme hluboko pod cenou, že na grafu nenajdeme čtyři souvislé dny, ve kterých by ceny aspoň mírně rostly. To je pro medvědy velice vyčerpávající a je vidět, že nakupujících je zde dostatek, jen pravděpodobně čekají, zda ceny neklesnou ještě níž.

Samozřejmě, tak jako za všech okolností, opatrnost je na místě. Pokud nakoupíte nyní, nezapomeňte na stoploss. Ten bych umístil na 223 USD. Při ceně 231USD, PT 255 a SL 223 vychází RRR krásné 3, tedy trojnásobný zisk oproti riziku.

BTC Swapů je na Bitfinexu kolem 16tis BTC a toto číslo poslední dobou stagnuje, ovšem úroková sazba klesla na 0.036%. Stabilní hodnoty mají i USD swapy, jejich množství se pohybuje kolem 23.8 mil USD, úroková sazba klesla k 0.028%. Z toho se dá usoudit, že ubývá aktivních spekulantů.

Hloubky trhu: Bitstamp 5:4 pro kupující, Bitfinex 9:5 pro kupující, BTC-e převládají prodávající, Huobi nerozhodně, BTCChina 7:3 pro kupující.

Výška, tlak, teplota, rosný bod: tři sta pět, tisíc dvacet jedna celých pět, jedna desetina, osmnáct, jedna. Lepší počasí jsme si skutečně nemohli přát :-)

Doporučení: nákup se stoplossem 223 USD, cílová částka 255

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: Wikimedia

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.