Kurz bitcoinu – analýza. Když se křišťálová koule odmlčí…

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"] Pravidelná páteční analýza dnes vychází v sobotu, za což se omlouvám, a vymluvím se přitom na rozbitou křišťálovou kouli. Dal jsem ji do opravy, snad bude do příštího týdne spravená. K předpovědi dalšího očekávaného nedělního dumpu budeme muset použít jen čáry v grafech.

Přijde tradiční nedělní dump?

Tedy, je otázkou, zda nedělní dump přijde. Minulý týden jsme si totiž výprodejů (dump =~ výprodej) užili až až. Na některých burzách dokonce na číselných ukazatelích ceny bitcoinu na chvíli naskočila jednička na třetí pozici číselníku. A tak, zatímco ještě před měsícem to vypadalo na let do oblak na úrovně 400 a výš, leckteré tradery teď  zřejmě potrápí menší deprese - zejména longaře. Přesto od úterý došlo k jisté drobné korekci a nyní se kurz bitcoinu pohybuje na úrovních, na kterých byl minulý pátek.

Odlišná situace je u litecoinu, který i nadále padá a hrozí jeho návrat k dolarovým hodnotám. Zmiňuji ho zejména proto, že minulý týden LTC prodělal první půlení odměny za blok (halving) a zdá se, že mu to moc nepomohlo. Ale ani bitcoin po svém prvním půlení neletěl do výšin, takže možná, že je to tak správně.

Zpět k bitcoinu a ke grafu:

kurz bitcoinu analýza srpen 2015
Tentokrát tam nejsou žádné velké čáry (vždyť víte, rozbitá koule), musíme si vystačit jen s jednou trendovkou a s celkovým hodnocením situace. Ta trendovka je podle mého názoru poměrně dost důležitá. V současné době se ceny pohybují pod trendovkou, a tak jakýkoliv nákup v tomto případě by byl spíš loterií. Naopak to je ideální pozice pro short. Stoploss není daleko, RRR je vysoké. Tohle bude platit za předpokladu, že nepřekročíme trendovku. V opačném případě by mohlo dojít k zážehu raketového paliva... no aspoň na malou korekci zpět k 270 USD za bitcoin. Ale ta trendovka je podle mě opravdu důležitá.

BTC Swapy: V době největšího propadu bylo možné swapy udat i za úrok 0,75% denně (zažil jsem na vlastní kůži). Aktuálně se průměrná úroková sazba pohybuje kolem 0,04%. V době propadu shortaři získali až 23 tis BTC. Aktuální hodnota je 15 tis BTC. Dolarové swapy klesají se sazbou k 0,038%. 5 milionů USD ze přitom od minulýho týdne vrátilo svým majitelům, a další swapy se neberou, aktuální množství je 23 mil USD.

Hloubky trhu: Bitstamp = vyrovnáno, Bitfinex = 2x převažují kupující, Huobi = převaha prodávajících (data ukazují drtivou převahu, otázkou je, zda je k dispozici celý orderbook) BTCChina = 2x převažují kupující, OKCoin = převaha prodávajících (podobně jako na Huobi), Kraken = drobná převaha kupujících, BTC-E v orderbooku ukazuje pouze kupující.

Doporučení: Short se stoplossem, nebo vyčkávání, počkat na překročení trendovky, pak bych doporučoval long se stoplossem. Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. foto: Flickr, CC Mo [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.