Kurz bitcoinu – analýza. Jen krůček k nákupnímu šílenství

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Bitcoin čekají rozhodně zajímavé časy. Ať se přihlásí ten, kdo rozumí všemu, co se na držitele bitcoinu chystá.

Hard fork sem, hard fork tam...

Tak nejprve je to plánovaný fork Segwit2X. Ač by se mělo jednat o pouhé technické vylepšení protokolu bitcoinu, ne všichni s ním souhlasí a vypadá to, že původní bitcoin bude pokračovat také v separátním chainu. A pak je tu ta věc kolem dalšího forku - Bitcoin Gold. Vývojářům se zřejmě zalíbil úspěch Bitcoin Cash, což, jak si všichni pamatujete, byly nakonec peníze zdarma a k tomu bonus zvýšení ceny bitcoinu nad 3000 USD. Další dva nové bitcoiny tedy slibují další peníze zadarmo. Obávám se, aby se z toho nestal nový způsob vydělávání peněz. To budeme napřesrok forkovat každý měsíc? Podle mě může tohle bitcoinu jen uškodit, ale zatím bych byl asi v klidu. Jakékoliv dění kolem bitcoinu je zároveň reklama a reklama znamená větší povědomí a větší povědomí znamená větší poptávku a to způsobí růst ceny. A růst ceny způsobí další nákupní šílenství. Možná... Co na to říká graf? Cena bitcoinu analýza říjen 2017 Pokud si oddálíte graf s denním časovým rámcem a přepnete zobrazení do logaritmických os, zjistíte, že i přes to, že jsou ceny logaritmické, tak nám graf maluje nádhernou parabolu. Opět. Není to poprvé.

Podzim ve znamení paraboly. Půjde bitcoin na 6000 USD?

Tyhle růsty jsou už velice podezřelé a rizikové. Mnoho nepodařených propadů naznačuje, že má bitcoin stále velkou sílu růst výš a výš. Přesto bych byl při dalších sázkách na růst velice opatrný a každým okamžikem bych měl připraveny prodejní příkazy. Přitom mějte na paměti, že ani propad o 40% ještě nic neznamená. Bitcoin může v nejbližší době vystřelit až k 8000 USD a další měsíc až k 12000 USD, a to za předpokladu, že se budeme stále držet parabolického tvaru. Trochu střízlivějším odhadem je cena 6400 USD, to je místo, kam ukazuje zelená šipka. Když se podíváte, tak někde tam se vrchol dotkne přímky, která propojuje všechny dosavadní vrcholy v minulosti. Držme se ale při zemi, raději bych viděl nějakou rozumnější korekci. Pokud nedojde k nejbližší době k překročení 4500 USD, může nakonec dojít k zlomu jižním směrem. Pak bychom jsme se ale mohli podívat i k 2000 USD. Signál k takovému zlomu bych viděl průrazem 4000 USD. O možnosti downtrendu přitom signalizovala doji svíčka na denním grafu minulé pondělí s maximem 4460 USD. Tato cena v době psaní analýzy ještě nebyla překonána. Tuto cenu je nutné brát jako významnou rezistanci. Nebude-li překonána, doji svíčka platí a jede se dolů. Překonáním této cenu dojde nejspíš k prudkému růstu nad 5000 USD.

Sentiment na trhu, úroky na burzách

OKEX - hlasování 52:41 long - objem vyrovnáno Bitfinex - 24:30 (vedou shorty Na Bitfinexu klesá zájem o USD, úrok spadl z 0,042% na 0,038%. Roste zájem o bitcoiny, úrok se zvýšil z 0,020% na 0,028% Doporučení: nic nedělat, vyčkat. Můžete dokoupit, ale připravte si stoploss. Ten bych nechal na 4000 USD. Stejně tak bych počkal i se shortem. Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.