Kurz bitcoinu – analýza. Flash crash vypláchl stoplossy na obě strany

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Když jsem v minulé analýze radil, abyste si koupili popcorn a dění jen sledovali, netušil jsem, že bude páteční vývoj pro některé popcornovou záležitostí doslova - i když ne všichni měli to štěstí, že to mohli pouze sledovat z zpovzdálí. Páteční turbulence spláchla jak pákové longaře, tak shortaře bez rozdílu, prakticky nezáleželo na tom, jakou kdo držel pozici, nejbezpečnější bylo pákovou pozici nedržet vůbec.

Rozhodnutí o (ne)povolení bitcoinového ETF zahýbalo trhy

Od pondělí pomalu začala cena bitcoinu klesat a ve čtvrtek ráno dosáhla zatím minima 1134 USD. Pamatujete na stoploss 1130 dolarů? To bylo těsné... Pak se ceny vrátily k 1200, narazily na rezistanci a vypadalo to, že výš už nepůjdou. Kdo otevřel short pozici tak, aby případně přežil neschválení ETF, se kterým se ani v médiích moc nepočítalo, jak jsem psal minule, tak ten byl kolem druhé hodiny vypláchnut nenadálou pumpou. Nárůst o 130 USD během čtvrt hodiny byl ukázkovým výplachem stoplossů a margin callů. A to nebylo všechno. Kdo v tu chvíli nakupoval, mohl být vypláchnut na opačné straně, kdy během minuty padla cena z 1336 USD na 1070 USD, tedy o více než 260 USD! Jen tak pro zajímavost, kdo náhodou nakoupil na plnou páku kolem 1270 USD, jeho pozice byla následně plně zlikvidována na ceně 1070 USD. Stoploss tedy nemusel stačit. Tento flash crash se speciálně na Bitfinexu v minulosti už několikrát stal a vždy to vypadá stejně, jako dlouhá špička na svíčce někam daleko mimo běžný denní rozsah. Bohužel to ten den ještě nebyl rekord. Po prvním výplachu následoval relativní růst zpět k hranici 1300 USD. Teprve pozdě večer, po oznámení nálezu SEC, že ETF povolen nebude, následoval další a definitivní, zdrcující výplach - pád z 1293 až na 958 - což je propad až o 335 USD. V bezpečí tedy nebyli ani ti, kteří na Bitfinexu otevírali long pozici na plnou páku na dosavadním dně 1134 USD (ten spike po poledni nepočítám). Taková volatilita je nebezpečná a mohu potvrdit na vlastní kůži, že může pořádně potrápit. Šťastlivci ti, co měli ve správnou dobu správnou pozici - a nebo neměli žádnou. Po takových kotrmelcích vás asi bude zajímat, jak se bude cena vyvíjet dál: cena bitcoinu březen 2017 analýza Parabola byla jednoznačně proražena směrem dolů. Podle vzoru z ostatních, podobně vypadajících grafů, předpokládám po nějakou dobu pohyb do boku a možná i slabší korekci k cenám kolem 1000 USD. Krátkodobé výlety nad 1200 USD se přitom ale nevylučují. Pokud máte prodáno na stoplossu, rozhodně bych nyní nic nekupoval a nechal to tak jak je. Je možné sázet i na vlnkování.

Burzy, úroky, sentiment trhu

OKCoin Top traders: hlasování (long:short) je v poměru 38:60. Co do objemu máme poměr 24:32. Bitfinex: 20:14 Hloubky trhu: Bitstamp - 2x kupující, Bitfinex - 4:3 kupující, OKCoin - vyrovnáno, BTC-e - vyrovnáno, Kraken - 2x kupující. Doporučení: možná něco odprodat, zbytek držet, nenakupovat

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.