Kurz bitcoinu – analýza. Cena za přežití Bitfinexu

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Přestože minulý týden panovalo všeobecné přesvědčení, že svět bude mít po úspěšném hacku o jednu směnárnu méně a traderům zůstanou oči pro pláč, nestalo se tak. Tedy, pravdou je, že někteří si i poplakali, zejména po tom, co Bitfinex uznal svůj dluh a všem plošně strhl 36 % ze zůstatku.

BitfinexCoin jako sázka do loterie

Od středy se tak na Bitfinexu čile obchoduje, svět tedy nepřišel o jednu bitcoinovou směnárnu, zato však se objevil další altcoin: "BitfinexCoin" označovaný jako BFX.

Krátce ho představím, jedná se vlastně o dlužní úpis (IOU) se jmenovitou hodnotou 1 USD za jeden BFX. Provozovatel směnárny slibuje, že jej v budoucnu bude v tomto kurzu vykupovat. BFX lze ovšem obchodovat, a to pouze na Bitfinexu za USD nebo za bitcoin. Od středy se jeho hodnota propadla někam k 0.30 USD. Tato cena je rozhodně atraktivní pro spekulanty, pokud vám zbyly nějaké peníze a chcete si zariskovat, tak vřele doporučuji jich pár nakoupit. Ovšem berte to jako takové malé kasino, asi tak jako nákup akcií NWR týden před insolvencí (no, to je možná trošku přehnané...).

Každopádně analýzy BFX dělat nebudu, jednak je obtížné sehnat rozumné grafy a pak si také nemyslím, že by se jeho cena vyvíjela podle nějaké technické analýzy. Mnohem větší vliv na jeho cenu budou mít média spolu s některými hatery na Redditu (pokud je náhodou média ocitují), dále pak technické problémy Bitfinexu (jejich platforma zdaleka nejede na 100%) a neuvážené výroky jistého nejmenovaného třiadvacetiletého tiskového mluvčího.

V budoucnu lze očekávat další velké zlomy, například: žaloba, soud, pokuta od regulátora, úprk investora, chycení zloděje, odhalení zloděje mezi zaměstnanci, nový investor, staronový investor, odhalený inside trading a případně špatně formulované podmínky výkupu BFXcoinů - a protože BFXcoin se chystá na blockchain, tak vrcholný majstrštych by bylo vykradení jejich BFX peněženky.

Cena bitcoinu v létě bez výrazné změny

Zpět k bitcoinu. Důvodem tak velkého úvodu je také fakt, že tam se už týden skoro nic neděje. Když pominu tedy středu, kdy bitcoin na Bitfinexu startoval na ceně 620 USD a na chvíli tak zmátl arbitry, takže ostatní burzy se horko těžko snažily dohnat tuto cenu. Udržet 600 USD se ale nakonec nepodařilo a v době psaní analýzy tak znamenáváme cenu 585 USD. Lepší počasí neočekávám ani v následujících dnech.

kurz bitcoinu srpen 2016 graf

I nadále je tedy nutné počítat s tím, že se ceny budou držet v načrtnutém trojúhelníku. Krátkodobě se může objevit test prolomení suportu kolem 540 USD v místech, kde je nakresleno písmeno D a časem bude cena bitcoinu v půměru klesat k 560. Změnu lze očekávat až v září. Doporučuji tedy stále držet, pokud dojde k útoku na suport, tak dokoupit, třeba za 540.

Burzy, úroky, hloubka trhu

Sentiment na OKCoinu je prozatím lehce v shortu, přes 51% investorů spekuluje na propad, opačným směrem, tedy nahoru, spekuluje 44% (zbytek nedrží žádnou pozici)

Hloubky trhu: Bitstamp: v rovnováze, BTC-e je vidět sellwall, Bitfinex: 3x prodávající, BTCChina: 3:2 prodávající, Kraken: 3:2 prodávající,

Doporučení: stále držet, při poklesech dokoupit či ředit.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.