Kurz bitcoinu – analýza. Bude se testovat rezistence

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Úroky na swapech zajímavější než trading?

Jaký byl váš minulý týden v tradingu? Klidný nebo plný nervozity? Z dálky to mohlo vypadat klidně, kurz bitcoinu se skoro nezměnil a graf šel do boku. Přesto si nemyslím, že by denní spekulanti prožívali klid a pohodu. Po tom, co se cena odrazila od úrovně 235 USD a vrátila se nad 240 USD, bylo zřejmé, že proti jejímu dalšímu propadu bude pod touto úrovní existovat obrovská podpora. Přesto se našla významná skupina spekulantů, kteří sázeli na pokles a projevilo se to zejména na růstu ceny BTC swapů na Bitfinexu. Před propadem se běžně daly získat za úrok 0.015% denně, ovšem během minulého týdne se průměrný úrok pohyboval až 5x výše, tedy kolem 0.075% denně. Ten, kdo namísto otevírání krátkých pozic ukládal bitcoiny do swapů, možná vydělal víc.

I tak velký zájem o krátké pozice pak nedokázal vytvořit dostatečný tlak na další propad a i přes několik pokusů, kdy došlo krátkodobě poklesu pod 240dolarů, nakonec tato hranice odolala a včera dokonce kurz posílil až na úroveň 255 USD za 1 BTC

kurz bitcoinu graf

Kurz bitcoinu - výhled na příští týden

Výhled na příští týden je optimistický, přesto je obezřetnost stále na místě. V nejbližších hodinách se očekává test rezistence na ceně 255 USD. Trendová linie by mohla napovědět, kdy lze útok očekávat. Nemyslím si, že by rezistence byla tak silná, jako suport z minulého týdne, takže si myslím, že nakonec bude překonána a pro další cílení nabízím dvě targetové ceny: 262 USD a 280 USD, přičemž jistou šanci má i cena 290 USD. Pro cestu nahoru nabízím dva scénáře, jeden rychlejší, kdy bude kurz bitcoinu stoupat po naznačené trendové linii, a druhá pomalejší, kdy se nepodaří rezistenci napoprvé prorazit.

Pokud chcete vstoupit do dlouhé pozice, doporučuji provést těsně před očekávaným proražením, nebo až po proražení. Stoploss volte hodně utažený, pro cílovou částku 280 vychází okolo 245.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na btc trzích to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4.2/5 - (5 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.