Kurz bitcoinu – analýza. Blíží se rozuzlení

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Obchodování s bitcoiny bylo minulý týden poklidné, v duchu mírného růstu, který se zastavil na ceně 420 USD za 1 BTC. Teprve v pátek došlo k výprodeji, který jsem já osobně očekával o něco dřív. V době psaní analýzy se bitcoiny prodávají v průměru za 406 USD.

Cena bitcoinu před špičkou trojúhelníku

Je vidět, že se za posledních pár týdnů cena až tak moc nezměnila, stabilně osciluje kolem 412. Také hranice 420 USD není jen tak ledajaká. V minulosti už 4x posloužila jako pálka, od které se cena bitcoinu odrazila a bylo jedno, jestli po pádu nahoru, nebo po růstu dolů.

bitcoin kurz březen 2016 analýza

Aktuální stav tedy odpovídá situaci, kterou vidíme na grafu. I nadále se nacházíme v trojúhelníku, jehož špička se každým dnem blíží. Blíží se tak i rozuzlení. Pokud by došlo k přetlačení aktuálního výprodeje zpět do růstového trendu a došlo k překročení hranice 420 USD, naskytla by se příležitost k opuštění trojúhelníku směrem nahoru, přes úroveň 440 USD. Cílovou částku bych pak viděl kolem 650 USD.

I tak je třeba stále počítat i možným průrazem směrem dolů. Záchytné body jsou 360 USD a 300 USD. Všimněte si, že moc záchytných bodů nezůstalo. Ještě možná 380, ale tam bych umístil stoploss.

Ethereum - cena ETH a technická analýza

Pokud je v centru vašeho zájmu také Ethereum a obchodování s ETH, pak byste měli zpozornět. Zatím to vypadá, že růst ETH přeci jen narazil na strop a nedokázal překonat hranici 37mBTC. Poté došlo k proražení první trendovky. Naštěstí nám v záloze zbyla ještě jedna, ale i ta by mohla být časem překonána.

kurz ethereum technická analýza

Pokud držíte ETH od 2mBTC, pak zatím držte dál, stoploss bych umístil na 14mBTC. Pokud máte nakoupené dražší ETH, pak bych stoploss umístil na 21 mBTC. V případě, že dojde k naznačenému odrazu, je šance prodávat při proražení trendovky někde na úrovni 31mBTC. Pokud ne, každopádně prodat při proražení trendovky, i kdyby to mělo být hned v sobotu na ceně 20 mBTC. Záchytnou oblastí při dalším pádu bych definoval v oblasti mezi oběma Fibonacciho úrovněmi 15-23 mBTC

Na Bitfinexu roste množství otevřených shortů objemově o 4000BTC v přepočtu na celý den, což popohnalo i úroky na 0,0084%. Pokles úroků vidíme u USD, kde celkový objem stagnuje a úroky klesly pod 0,03%

Po pátečním výprodeji na dolarových burzách v hloubkách trhu kralují kupující a to 1,5x-2x více. Na čínských burzách ve stejným poměru převládají prodávající. Může to být ale i důsledkem rostoucího množství spekulantů, což se na čínských burzách projevuje nezvykle rostoucími objemy za poslední půlrok.

Doporučení: BTC: Nakoupit nebo držet a ohlídat si trendovky. ETH: spíš prodat

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.