Ožila bitcoinová velryba s bitcoiny z roku 2012, další nakoupila Shiba Inu za 3,2 milionů dolarů

V poslední době se zdá, že řada velryb držící nejrůznější kryptoměny pomalu ožívá. Včera se totiž po více jak 10 letech pohnuly bitcoiny na peněžence, která doteď nevykazovala žádnou aktivitu. Jedná se o další příklad toho, že ne každá neaktivní peněženka musí znamenat nadobro ztracené bitcoiny. Možná se jedná jen o dalšího hodně trpělivého hodlera. Bitcoin ale není jedinou kryptoměnou, kde jsou aktivní velcí hráči. Jedna ze Shiba Inu velryb včera koupila 311 miliard tokenů Shiba Inu za 3,2 milionu korun. Může se jednat o potvrzení poslední velké korekce, před příštím bull marketem. Cena kryptoměn totiž v posledních dnech prudce spadla a toho velryby zřejmě využívají k posledním nákupům před prudkým růstem cen.

Další bitcoinová peněženka záhadně ožila

Analytický twitterový účet firmy Lookonchain poukázal na transakce několika stovek bitcoinů u peněženky, která nebyla aktivní celou jednu dekádu a držela 1 128 bitcoinů. Trpělivý bitcoiner přesunul 279 z nich (přibližně 7,8 milionů dolarů) na tři nové peněženky. Všechny bitcoiny se přitom na původní peněžence objevily už v říjnu 2012 a květnu 2013, kdy byla cena bitcoinu pohých 12 dolarů v roce 2012 a 195 dolarů v roce 2013. Aktuálně mají tyto bitcoiny hodnotu 31,6 milionů dolarů. Není to přitom poprvé, co se v tomto roce pohnuly opravdu staré bitcoiny na peněženkách, které nebyly dlouhá léta aktivní. Po dlouhé době se objevují velryby, které nashromáždily své bohatství ještě v době, kdy byl bitcoin pouze neznámé platidlo geeků. 

Například v únoru proběhla velká transakce a na peněžence, která 11 let nevykazovala žádnou aktivitu. Přesunula tehdy bitcoiny v hodnotě 9,6 milionů dolarů, které představovaly investici se ziskem 120 000 000 %. Podrobnější informace o této transakci najdete v tomto článku: Bitcoinová peněženka z roku 2012 přesunula bitcoiny v hodnotě 10 milionů dolarů. Je dobře známo, že tito dlouhodobí držitelé realizují na bitcoinu obrovské zisky díky tomu, že své bitcoiny drží i více než 10 let. Tento trend se podle analytické společnosti Arkham Intelligence vrací opět do kurzu, protože více než 53 % vytěžených mincí se v posledních dvou letech vůbec nepohnulo. Čas od času se ale objeví velký pohyb, který může ukazovat na přípravu k prodeji. Konkrétně v případě s odeslanými 279 bitcoiny na tři různé adresy ale může klidně jít o rozdělení bohatství mezi děti. Bitcoin už totiž zdaleka není jen platidlo ajťáků a geeků a dnes by si jistě řada mladých lidí přála, aby jejich rodiče kupovali bitcoiny už v roce 2012. Rodiče, kteří tehdy nakoupili mají dnes pro své děti skvělé dědictví nebo svatební dar. 

Největší token na Ethereu má také své velryby

Zatímco u bitcoinu se začínají probouzet staré peněženky s historickými mincemi, na největším tokenu na Ethereu se nakupují dipy. Bohaty investor s velkou spoustou volného kapitálu nakupil miliardy tokenů Shiba Inu právě ve chvíli, kdy kryptoměnový trh zažívá velkou korekci. Data z twitterového účtu WhaleStats, který sleduje velké pohyby na nejrůznějších peněženkách, poukázala na uživatele s přezdívkou BlueWhale0073. Jedná se o známého investora, který je na 254. místě mezi největšími držiteli kryptoměny Ethereum na světě. Tento uživatel koupil 20. dobna 117 883 960 216 tokenů Shiba Inu za 1 256 643 dolarů. Pár minut na to přikoupil dalších 194 114 774 578 tokenů Shiba Inu za další 2 miliony dolarů. Celkově tedy nakoupil 311 miliard tokenů Shinu za 3,2 milionů dolarů. 

Uživatel BlueWhale0073 nakupil tokeny ve chvíli, kdy se jejich cena propadla o 30 % z letošního maxima. Toho dosáhl token Shiba Inu 4. února letošního roku, kdy se jeden token obchodoval za 0,000014 dolarů. Nákupní cena tohoto investora (0,000011 dolarů) tedy není o moc nižší, než maximální cena. Uživatel BlueWhale0073 ale může spoléhat například na růst ceny Shiba Inu na základě pálení tokenů, které v posledních dnech nabírá na obrátkách. Podle dat ze Shibburn vzrostla za posledních 24 hodin rychlost spalování Shiba Inu o 69,51 % a v posledních 24 hodinách bylo spáleno 22 375 349 tokenů. Podle dat analytické firmy IntoTheBlock je pouze 29 % držitelů Shiba Inu v zisku, zatímco 67 % je při současných cenách ve ztrátě. I tento velký nákup může poukazovat na blížící se bull run, před kterým se informovaný velký investor rozhodl nakoupit co nejvíce kryptoměn. 

5/5 - (2 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.